KARL MAYER, triko ve dantel üretiminde imkanları artırıyor

KARL MAYER, TM 4-S ile triko üretiminde verimliliği artırırken, MJ 92/1 B ile elastik dantel üretiminde yeni fırsatlar sunuyor.

KARL MAYER (China) yeni TM 4-S triko makinesini ve MJ92/1 B dantel makinesini birkaç ay önce ITMA ASIA + CITME 2021 fuarı ile eş zamanlı olarak bir şirket içi etkinliğinde pazara tanıtmış ve büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. KARL MAYER’in çok çeşitli uygulamalara imkan sunan dört barlı triko makineleri ürün ailesine katılan TS 4-S, yüksek hız ve maksimum üretkenlik avantajlarıyla hacim pazarına odaklanırken; firmanın son geliştirmelerinden bir diğeri olan MJ 92/1 B, 92 bar ile portföydeki en fazla bar sayısına sahip JACQUARDTRONIC® LACE olarak yer alıyor. MJ 92/1 B teknik konfigürasyonu sayesinde benzeri görülmemiş esneklik, çeşitlilik ve açıkça tanımlanmış bir görünüm ve his sunarken ayrıca rekabetçi bir fiyatla birinci sınıf elastik dantel ürünlerin üretimini mümkün kılıyor. 

KARL MAYER TS 4-S ile uygun fiyata maksimum üretkenlik sunuyor

Yeni triko makinesinin performans özellikleri arasında maksimum 1.800 dev/dak ile yüksek hız ve 10ʺ daha fazla genişletilebilen 280ʺ çalışma genişliği yer alıyor. Bu sayede TS 4-S uygun bir fiyata maksimum üretkenlik sağlıyor. Makinede bulunan iğne ve kılavuz barlar, yüksek sıcaklık stabilitesi ve düşük ağırlık elde etmek için kanıtlanmış karbon fiber teknolojisi kullanılarak üretilirken, TM 4-S insan-makine arayüzü sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Dört barlı ürün ailesindeki tüm modellerde olduğu gibi, bu yeni makine de çok çeşitli bir üretim yelpazesini kapsıyor. TM 4-S ile hafif ipek ağ ve iç çamaşırı ürünleri, kabartmalı kadife kumaşlar, ayakkabı kumaşları, ev tekstilleri ve hatta otomotiv sektörü için döşemelik kumaşlar kadar kolay ve verimli bir şekilde üretilebiliyor. 2021’in üçüncü çeyreğinden itibaren satışa sunulacak makine, şu anda E 28 ve E 32 ölçülerinde mevcut olup standart ekipman 4 x 32ʺ levent çerçevesi içeriyor. 

KARL MAYER TS 4-S ile uygun fiyata maksimum üretkenlik sunuyor

MJ 92/1 B: dantel üretiminde tasarım esnekliği

KARL MAYER kanıtlanmış MJ teknolojisine dayanan MJ 92/1 B’yi, ağırlıklı olarak elastik galon dantel üretimine ve ayrıca şık iç çamaşırı ürünleri için baştan sona dantel üretimine yönelik üretti. İyi bir fiyat/performans oranına sahip yeni modelde ürünler, net bir şekilde çizilmiş ve simetrik olarak tasarlanmış jakarlı zemin ile oluşturulan son derece farklı bir kumaş görünümü ile karakterize ediliyor. 

İki ayrı jakarlı bar, karşılıklı bindirmeli olarak çalışır ve ayrık dişlidir. Ayrıca elastan, Jakar’ın hareketini yansıtacak şekilde üst üste bindirilmiş olarak çalışan iki bara bölünerek bu şekilde tam simetri elde edilmesi sağlanır. Ayrıca bu modelde modern karşı leplemeli jakar desenlerine ek olarak, geleneksel eşit leplemeli muadilleri de üretilebiliyor. İki seçenek arasında geçiş yapmak neredeyse sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilirken, bu esneklik ise müşterilere rekabet avantajı sağlıyor. MJ 92/1 B, 2021 Mayıs ayının ortalarında Çin’deki önemli müşterilere, kısa bir süre sonra da dünya çapında satışa sunuldu. 

MJ 92/1 B, 92 bar ile portföydeki en fazla bar sayısına sahip JACQUARDTRONIC® LACE olarak yer alıyor

KARL MAYER yeni merkez binasına taşındı

KARL MAYER Group şirket merkezini Obertshausen yerleşkesi, yeni KARL MAYER Kampüsü’ndeki yeni binasına taşıdı. 5.600 m²’lik bir alanı kaplayan ve 150 çalışan için tasarlanan bina kompleksi, ultra modern bir mimariye sahip olup aynı zamanda yapımında geri dönüşümlü malzemeler de kullanıldı. Güç tüketimini azaltan LED teknolojisi ve hava kaynaklı ısı pompaları gibi sürdürülebilir yöntemlerle donatılan binada hemen hemen tüm çatı yüzeyleri, böcekler için yaşam alanı sağlayan ve yağmur suyunu tutan geniş ölçüde yeşillendirilmiş alandan oluşuyor.