Ana Sayfa » Güncel » Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

Klaus Heinrichs, şirkette geçirdiği yaklaşık 30 yılın ardından, mayıs ayı sonunda emekli olacak.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, şirkette geçirdiği yaklaşık 30 yılın ardından, mayıs ayı sonunda emekli olacak. Heinrichs, 135 yılı aşkın süredir sektörde bilinen ve lider tekstil teknolojileri üreticilerinden Monforts’ta ilk olarak 1992 yılında pazarlama alanında çalışmaya başladı. Sektörde oldukça tanınan ve saygı duyulan bir isim olan Heinrichs, şirkette yıllar süren iş hayatı boyunca pek çok farklı görevde oldukça önemli başarılara imza attı. Ayrıca, Heinrichs 2005’ten 2008’e kadar başkanlık ettiği VDMA’in Fuar ve Pazarlama Komitesinde 1993 yılından bu yana aktif olarak görev alıyor.

Monforts Pazarlama Müdürü Nicole Croonenbroek, ilk günden bugüne Heinrichs’in, şirketin uluslararası varlığını ve halkla ilişkilerini güvence altına almak ve geliştirmek için, üstün yeteneklerini ve ağ kurma becerilerini kullandığını söyledi. Croonenbroek; “Bunu, özellikle 1995’te Milano’da düzenlenen fuardan başlayarak, birbirini izleyen yedi ITMA fuarında gösterdi. Daha sonra ise, benzersiz sakin ve sessiz konuşma tarzıyla müşteri hizmetleri, satış yönetimi ve ihracatla da ilgilendi” şeklinde konuştu.

“Başarılı ürün lansmanlarının daima garantörü olmuştur”

Nicole Croonenbroek; “Heinrichs, TwinAir’in bağımsız hava akışı düzenlemesi prensibi, Hercules LTM germe zinciri, Econtrol® boyama teknolojisi veya Montex®Coat cihazı gibi Monforts’un teknik ve teknolojik özellikleri için başarılı ürün lansmanlarının daima garantörü olmuştur ve saydıklarım bunlardan sadece birkaçıdır,” dedi.

Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor
Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

“Bir meslektaş ve yönetici olarak onu özleyeceğiz”

Monforts Genel Müdürü Stefan Flöth de yaptığı açıklamada, Klaus Heinrichs’i becerileri, karakteri ve bağlılığı nedeniyle bir meslektaş ve yönetici olarak özleyeceklerini dile getirdi. Flöth sözlerini şöyle sürdürdü; “Heinrichs, Monforts’un müşterilerine yardımcı, doğru, hızlı ve güvenilir olma taahhüdünü gerçekten temsil ediyor ve onu bir arkadaş olarak görüyoruz. Şirketteki kariyeri boyunca dünya çapında edindiği pek çok arkadaşının ona, ailesiyle birlikte yaşamının bir sonraki aşamasında en iyisini dilemek için bize katılacaklarından eminim.”

VDMA Tekstil Makinecileri Birliği Genel Müdürü Thomas Waldmann, Heinrichs’in, sektör tartışmalarını her zaman pratik ve geleceğe yönelik önerilerle zenginleştirdiğini ve böylece ITMA’yı da geliştirdiğini açıkladı. Waldmann; “Kendisine içtenlikle teşekkür ediyor ve hayatının bu yeni bölümünde her şeyin en iyisini diliyoruz,” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncel Haberler

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...

Vanelli Tekstil dokuma yatırımında Itema’yı tercih etti

Türk tekstil sektörünün önde gelen firmalarından Vanelli Tekstil, yeni dokuma makinesi yatırımını Itema rapier R95002 ile yaptı. Yatırım sürecinde...

Zorluteks, Ecodesign ile çevreye yükünü hafifletiyor

Sürdürülebilir gelecek hedefiyle doğaya ve insana saygılı üretim süreçlerini destekleyen Zorluteks, bu alanda yeni bir adım daha attı. Türk...

Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak

Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ITMA Asia + CITME fuarında 2018 yılında 99 katılımcı ile yer alan Almanya,...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied