23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Konica Minolta – Gentili Mosconi ortaklığı meyvelerini vermeye başladı 

GüncelKonica Minolta - Gentili Mosconi ortaklığı meyvelerini vermeye başladı 

- Haber Sponsoru -

Dijital baskı sistemleri üretiminde dünya liderlerinden Konica Minolta ve moda pazarında başlıca uluslararası oyunculara hizmet veren büyük grup Gentili Mosconi, birkaç ay önce ortaklıklarını duyurdular. Anlaşma; Konica Minolta’nın teknolojik deneyimini ve inovasyon tutkusunu Gentili Mosconi’nin teknik tasarım becerileri ve detaylara gösterdiği özenle birleştirerek, sürdürülebilirlik açısından da yüksek kalite standartlarını optimize etmeyi amaçlıyor. İki kuruluş arasındaki sinerji, hazır giyim (prêt-a-porter) ve aksesuar koleksiyonları için kumaşlara yönelik teknolojilerin geliştirilmesinde başarılı sonuçlar verdi ve firmalar şimdi 2. aşamaya geçmeye hazırlanıyor. Konica Minolta ve Gentili Mosconi ortaklığının başarılı sonuçları, tekstilde dijital baskı için yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesine öncülük ediyor.

Konica Minolta Inkjet Textile Director Enrico Verga Image Source: Textilegence
Konica Minolta Inkjet Tekstil Direktörü Enrico Verga Görsel Kaynak: Textilegence

Konica Minolta yakında ürünü küresel olarak satmaya hazır olacak 

Gentili Mosconi geçtiğimiz aylarda, üst düzey lüks pazar için kumaşlarının üretimini, sektördeki profesyonellere maksimum hassasiyet ve kalite, kısa baskı süreleri ve kullanım kolaylığı sunabilen, dijital tekstil baskısının ön saflarında yer alan aynı zamanda iyi bilinen ve takdir edilen Konica Minolta Sistemi Nassenger 8 ile test etti.  

Ancak asıl yenilik, kumaş ön terbiye aşamasını tamamen atlayarak doğrudan baskı aşamasına gelebilen yeni bir hat içi ön terbiye işleminin baskı sürecine dahil edilmesi oldu. Bu teknoloji sayesinde işlem aşamalarını azaltmak, böylece baskı hızını arttırmak, daha sürdürülebilir üretim yapmak, su tüketimini azaltmak ve malzeme, mürekkep ve enerji kullanımını sınırlayarak verimlilik sağlamak mümkün hale geldi.

Şirketler, reaktif mürekkep ile ilgili ince ayarlar yapmaya devam ediyor. Sonuçların olumlu olması halinde, diğer kimyasallar olan asit ve dispers mürekkeplerle ilgili testler de devam edecek. Şu anda şirketler ince ayar safhasında bulunurken Konica Minolta’nın yakında ürünü küresel olarak satmaya hazır olması bekleniyor. 

“Bu uzun bir yolun sadece başlangıcı”

Gentili Mosconi’nin CEO’su ve kurucusu Francesco Gentili konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Konica Minolta tarafından dijital baskı için yeni inovatif çözümleri birlikte geliştirmek üzere stratejik ortak olarak seçilmekten onur duyuyoruz. Bu ortaklık; hazır giyim için baskılı kumaşlardaki yenilikçi kapasitemizi ve bilgi birikimimizi doğrulayan, grubumuzun yüksek modada referans bir oyuncu olarak konumunu güçlendiren, giderek kişiselleşen bir çözümle teknoloji ve inovasyonu, zanaatkarlık ve detaylara gösterilen özenle birleştiren uluslararası kapsamda prestijli bir iş birliğidir.”

Konica Minolta Inkjet Tekstil Direktörü Enrico Verga, hazır giyim alanında dünya çapında bir referans olan Gentili Mosconi gibi prestijli bir ortakla anlaşma yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Bu ortaklık sayesinde üretim sürecini iyileştirebilecek yeni çözümleri birlikte geliştiriyoruz; bilgi birikimimizi Gentili Mosconi’nin bilgi birikimiyle birleştirip kapıları her zaman daha fazla teknolojik gelişmeye açık bırakarak istenen hedefleri gerçekleştireceğiz. Bu ortaklık, her iki şirket için de uzun ve verimli bir iş birliği yolunun sadece başlangıcı.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler