25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Konica Minolta ITM’de dijital baskı yeniliklerini tanıtacak

BaskıKonica Minolta ITM'de dijital baskı yeniliklerini tanıtacak

- Haber Sponsoru -

Dijital tekstil baskısının lider markalarından Konica Minolta, 4-8 Haziran tarihleri arasında ITM 2024 fuarında yer alacak. Yerel temsilcisi SPOT Tekstil ile iş birliği içinde olan şirket, 11. Salon’daki 1112 numaralı standında portföyündeki baskı kalitesi, renk yönetimi, verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından en son teknolojik yenilikleri sergileyecek.

ITM 2024 ziyaretçileri, son teknoloji ürünü, yüksek performanslı baskı imkânı sunan amiral gemisi Nassenger sistemini ilk elden görme fırsatına sahip olacak. Nassenger sistemi, tamamen Konica Minolta tarafından geliştirilen ve en yüksek kaliteyi korurken yüksek baskı hızı sunan 9 renkli baskı kafalarına sahip. Yenilikçi teknolojisi, kullanım ve bakım kolaylığının yanı sıra arıza süresini en aza indirmek için benzeri görülmemiş doğruluk, yüksek güvenilirlik ve gelişmiş stabilite sunuyor.

Artık tüm kumaşın ön işlemden geçirilmesine gerek yok

Şirketin odak noktası her zaman yenilikçilik ve sürdürülebilirlik olup, baskı öncesinden üretime ve baskı sonrasına kadar sürecin her aşamasını kapsıyor. Bu amaçla, stanttaki baskı makinesi Hat İçi Ön İşlem teknolojisi ile donatılacak. Bu teknoloji, kumaş ön işlem aşamasını tamamen atlayarak doğrudan baskı aşamasına geçmeyi mümkün kılıyor. Bu yenilik sayesinde artık tüm kumaşın ön işlemden geçirilmesine gerek kalmıyor, ön işlem mürekkebi sadece rengin gideceği yere yerleştiriliyor. Bu da daha düşük su tüketimi ve daha fazla maliyet tasarrufu ile tüm kumaş baskı sürecinde daha fazla hız sağlıyor.

Fuardaki bir diğer yenilik ise su bazlı pigment mürekkep olacak; bu yenilik ile baskı süreci adım ve zaman açısından önemli ölçüde azaltılıyor ve enerji tasarrufu, daha az su tüketimi ve optimize edilmiş atık su bertarafı açısından büyük faydalar sağlanıyor. Ayrıca, bu teknoloji ile üretilen kumaş örnekleri de fuar boyunca gösterilecek.

Konica Minolta şimdi asit ve dispers mürekkep olmak üzere diğer kimyasallar üzerinde çalışıyor   Görsel Kaynak: Konica Minolta
Konica Minolta şimdi asit ve dispers mürekkep olmak üzere diğer kimyasallar üzerinde çalışıyor Görsel Kaynak: Konica Minolta

Konica Minolta mürekkepleri daha sürdürülebilir hale getiriyor

Konica Minolta, hat içi hazırlık teknolojisi söz konusu olduğunda, ön işlem sürecindeki reaktif mürekkebin nihai formülünün geliştirilmesinde iş birliği yapan önde gelen Fashion Luxury ortağı ‘Gentili Mosconi’ ile birlikte yürüttüğü Ar-Ge aşamasını tamamladı. Konica Minolta, bu yılın başından itibaren ürünü İtalya’da ve yurt dışında kısıtlama olmaksızın dağıtmaya başladı.

Bu başarının ardından şirket şimdi asit ve dispers mürekkep olmak üzere diğer kimyasallar üzerinde çalışıyor. Özellikle asit mürekkep serisini yenilemek, sürdürülebilirliğini iyileştirmek ve renk alanını artırmak öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Türkiye pazarına yönelik kapsamlı teknik hizmet yatırımları devam ediyor

Konica Minolta, yazılım, elektronik ve makine mühendislerinden oluşan teknik servisine verdiği önemi vurguluyor. Türkiye pazarının önemi ve bugüne kadar bölgedeki makine sayısı göz önüne alındığında, şirket, müşteriyi her zaman merkeze koyma hedefiyle, Türkiye ve komşu pazarların taleplerini tam olarak karşılamak için kapsamlı bir teknik servise yatırım yapmaya devam ediyor. Ayrıca Konica Minolta, Türk müşterilerinin yanı sıra Özbekistan, Mısır ve Pakistan gibi komşu ve büyümekte olan ülkelerden de çok sayıda ziyaret almayı bekliyor.

Her çözümün odağında çevre, verimlilik ve kalite var

Fuarda sunulan tüm yeni teknolojiler, çevreye, üretim süreci verimliliğine ve baskılı kumaş kalitesine odaklanarak, Konica Minolta’nın müşterilerin ve genel olarak toplumun yararına yenilik ve sürdürülebilirliği teşvik etmek için çözümler sunma ve tekstil endüstrisindeki farklı ortaklarla çalışma konusundaki uzun süredir devam eden kararlılığını gösteriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler