Ana Sayfa » Eğirme » Eco Pure teknolojili Tencel Modal sürdürülebilirliği güçlendiriyor

Eco Pure teknolojili Tencel Modal sürdürülebilirliği güçlendiriyor

Lenzing, Eco Pure teknolojisi ile Tencel Modal elyaflarını sunarak sürdürülebilirlik taahhüdünü güçlendiriyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Lenzing Grubu, nonwoven endüstrisinde çevreye duyarlı modal elyafların üretimini iyileştiren Lenzing Eco Pure teknolojisinin piyasaya sürdü. Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar, sektördeki mevcut modal elyaflar arasında çevreye en duyarlı seçenek olarak görülüyor. Tamamen klorsuz ağartma yapılan hamur ve elyaflar, temiz modal elyaf üretiminde sektöre yeni bir standart getiriyor. Genellikle hassas bir ağartma prosesinin kullanıldığı bu elyaflardan yapılan tekstil ürünleri, geleneksel yöntemlerle ağartılan Tencel Modal elyaflarından daha yumuşak olduğundan iç çamaşırları, ev giysileri, yatak takımları vb. için çok daha uygundur.

Eco Pure teknolojisi, yaşam döngüsü boyunca yüksek çevre standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlere verilen EU Ecolabel çevresel mükemmellik etiketinin kurallarına göre çevreye duyarlı bir üretim süreciyle öne çıkıyor. Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar sadece Avusturya’da, Orta ve Doğu Avrupa’da sürdürülebilirlik gözetilen ormanlardan gelen kayın ağacından üretiliyor.

Selülozik elyafta Lenzing Eco Pure inovasyonu sürdürülebilir elyaf alternatifleri yaratıyor

Lenzing’in Tekstil Birimi Global İş Yönetimi Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner, selülozik elyaf teknolojilerinde devam eden yeniliklerin ve çevreye duyarlı üretim süreçlerinin, tekstil değer zincirinde daha sürdürülebilir elyaf alternatiflerini doğurduğunu söyledi. Heubrandner bu sürecin, şirketlere ve markalara ürün kalitesini ve sürdürülebilir uygulamaları arttırmada yeni imkanlar ve perspektifler sunduğunu kaydetti.

Heubrandner; “Tencel Modal elyaflar için Eco Pure teknolojisinin pazara sürülmesi, marka ve tüketicilere de büyük konfor ve daha sorumlu çevre seçenekleri sunuyor. DNA’mızda var olan sürdürülebilirlik ilkesi ile müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine hitap eden yüksek kaliteli elyaflar geliştirmek ve üretmek için müşteri geri bildirimlerini gözden geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Lenzing Eco Pure teknolojisiyle Tencel Modal daha duyarlı
Lenzing Eco Pure teknolojisiyle Tencel Modal daha duyarlı

Geçtiğimiz yıllarda giysi üretiminde sürdürülebilirlik ve şeffaflığa odaklanan markalar, tedarik zincirlerini daha iyi anlamak için bilinçli kararlar verdiler. Bu açıdan bakıldığında Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar; çevre dostu elyafların tekstil üretim sürecinin tüm aşamalarında tespit edilmesini sağlayan; özel bir tanımlama teknolojisine sahip.

Florian Heubrandner; “Tencel markası için sadece etik üretim odaklı değil; aynı zamanda gerçek üretim sürecine de odaklı bir sürdürülebilir tedarik zincirini sağlamak çok önemli hale gelmiştir” diye konuştu. Heubrandner sözlerini şu şöyle sürdürdü; “2020 yılında ana hedeflerimizden biri ve temel iş stratejimiz; sektöre yüksek sürdürülebilirlik ve konfor standartları getiren elyafların üretimi için çalışmaya devam etmek olacak. Tekstil endüstrisinin ve tüketicilerin sürdürülebilirliğe karşı artan ilgisini görmek umut verici. Sürdürülebilir elyaflara olan bu ilginin devam edeceğine inanıyoruz.”

Lenzing Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflarını, 11 – 13 Şubat 2020 tarihleri arasında Paris Première Vision Fuarında, Salon 6, 6C50 & 6D51 nolu stantlarda sergiliyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied