26.4 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Eco Pure teknolojili Tencel Modal sürdürülebilirliği güçlendiriyor

EğirmeEco Pure teknolojili Tencel Modal sürdürülebilirliği güçlendiriyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Lenzing Grubu, nonwoven endüstrisinde çevreye duyarlı modal elyafların üretimini iyileştiren Lenzing Eco Pure teknolojisinin piyasaya sürdü. Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar, sektördeki mevcut modal elyaflar arasında çevreye en duyarlı seçenek olarak görülüyor. Tamamen klorsuz ağartma yapılan hamur ve elyaflar, temiz modal elyaf üretiminde sektöre yeni bir standart getiriyor. Genellikle hassas bir ağartma prosesinin kullanıldığı bu elyaflardan yapılan tekstil ürünleri, geleneksel yöntemlerle ağartılan Tencel Modal elyaflarından daha yumuşak olduğundan iç çamaşırları, ev giysileri, yatak takımları vb. için çok daha uygundur.

Eco Pure teknolojisi, yaşam döngüsü boyunca yüksek çevre standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlere verilen EU Ecolabel çevresel mükemmellik etiketinin kurallarına göre çevreye duyarlı bir üretim süreciyle öne çıkıyor. Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar sadece Avusturya’da, Orta ve Doğu Avrupa’da sürdürülebilirlik gözetilen ormanlardan gelen kayın ağacından üretiliyor.

Selülozik elyafta Lenzing Eco Pure inovasyonu sürdürülebilir elyaf alternatifleri yaratıyor

Lenzing’in Tekstil Birimi Global İş Yönetimi Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner, selülozik elyaf teknolojilerinde devam eden yeniliklerin ve çevreye duyarlı üretim süreçlerinin, tekstil değer zincirinde daha sürdürülebilir elyaf alternatiflerini doğurduğunu söyledi. Heubrandner bu sürecin, şirketlere ve markalara ürün kalitesini ve sürdürülebilir uygulamaları arttırmada yeni imkanlar ve perspektifler sunduğunu kaydetti.

Heubrandner; “Tencel Modal elyaflar için Eco Pure teknolojisinin pazara sürülmesi, marka ve tüketicilere de büyük konfor ve daha sorumlu çevre seçenekleri sunuyor. DNA’mızda var olan sürdürülebilirlik ilkesi ile müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine hitap eden yüksek kaliteli elyaflar geliştirmek ve üretmek için müşteri geri bildirimlerini gözden geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Lenzing Eco Pure teknolojisiyle Tencel Modal daha duyarlı
Lenzing Eco Pure teknolojisiyle Tencel Modal daha duyarlı

Geçtiğimiz yıllarda giysi üretiminde sürdürülebilirlik ve şeffaflığa odaklanan markalar, tedarik zincirlerini daha iyi anlamak için bilinçli kararlar verdiler. Bu açıdan bakıldığında Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflar; çevre dostu elyafların tekstil üretim sürecinin tüm aşamalarında tespit edilmesini sağlayan; özel bir tanımlama teknolojisine sahip.

Florian Heubrandner; “Tencel markası için sadece etik üretim odaklı değil; aynı zamanda gerçek üretim sürecine de odaklı bir sürdürülebilir tedarik zincirini sağlamak çok önemli hale gelmiştir” diye konuştu. Heubrandner sözlerini şu şöyle sürdürdü; “2020 yılında ana hedeflerimizden biri ve temel iş stratejimiz; sektöre yüksek sürdürülebilirlik ve konfor standartları getiren elyafların üretimi için çalışmaya devam etmek olacak. Tekstil endüstrisinin ve tüketicilerin sürdürülebilirliğe karşı artan ilgisini görmek umut verici. Sürdürülebilir elyaflara olan bu ilginin devam edeceğine inanıyoruz.”

Lenzing Eco Pure teknolojili Tencel Modal elyaflarını, 11 – 13 Şubat 2020 tarihleri arasında Paris Première Vision Fuarında, Salon 6, 6C50 & 6D51 nolu stantlarda sergiliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler