LYCRA® Markası Londra Denizgiyim Fuarı’nda

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

LYCRA® XTRA LIFE™ elyafının performans dikkat çekecek
LYCRA® XTRA LIFE™ elyafının performans dikkat çekecek

LYCRA® markası gelecek haftaki Londra Deniz giyim Fuarı’nda katılımcıların yarıdan fazlasıyla LYCRA® XTRA LIFE™ elyafının performans avantajlarını, onların 2016 müşteri önerileri ile göstererek kanıtlayacak.

60’ın üzerinde uluslararası markanın koleksiyonları 17 Temmuz’da kapılarını açacak olan Londra Denizgiyim Fuarı’nda sergilenecek.

LYCRA® markasının sahibi ve dünyanın en büyük entegre polimer ve elyaf üreticilerinden INVISTA ve uzmanları fuar boyunca, 30 yıldır deniz giyiminde tüketici beklentilerini yeniden tanımlayan LYCRA® elyaf ve kumaş inovasyonlarının nasıl yeni iş oluşturma ve farklılaştırma seçeneklerini sunmaya devam ettiğini açıklayacak. Ayrıca denizgiyim müşterilerinin LYCRA® markasına güvenin bu kazançlı giyim sektöründe geniş bir yelpazede ortak pazarlama fırsatlarına nasıl kapı açtığı gösterilecek.

Birçok kadın deniz kıyafetlerinin kendi bronzluklarından daha uzun ömürlü olmasını istiyor. Ancak klorin ve güneş gibi ekstrem koşullara maruz kalma bu kıyafetlerin ömrünü büyük ölçüde azaltıyor. LYCRA® XTRA LIFE™ elyafı havuz suyu ve güneş kaynaklı uyum kaybı ve elyaf kırılmalarına direnir, uzun ömürlü şekil verir, şişme ve sarkmalara direnir.

Streç, şekil ve konfor ekli LYCRA® markalı elyaflar 1960’larda denizgiyim kumaşlarını ve modasını dönüştürdü ve o zamandan beri kaliteli ürünler için standartlar belirledi, yarışan yüzücüler tarafından vücut şeklini alışı, rahatlığı ve hareket özgürlüğü sunduğu için tercih edildi. Denizgiyimin seyrini değiştiren bu görünmez maddenin büyüsü halen işliyor.

Ziyaretçiler ve katılımcılar Radisson Portman Hotel’de 18 Temmuz Pazartesi günü fuar sonrasında LYCRA® markasının sponsor olduğu ikrama davet ediliyor.

INVISTA Hakkında

Dünyanın önde gelen LYCRA®, COOLMAX®, CORDURA®, STAINMASTER® ve ANTRON® markalarına sahip INVISTA, dünyanın en büyük kimyasal ara malzeme, polimer ve elyaf üreticilerinden birisidir. Firmanın naylon, spandex ve polyester içeren avantajlı teknolojileri, giyim, halı, araç parçaları ve sayısız diğer ünlük ürünlerin üretiminde kullanılıyor. ABD merkezli INVISTA 20’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 10 bin çalışanı bulunuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied