Ana Sayfa » Dokuma » Maisonette pamuklu yüz maskesi konfor ve güven sağlıyor

Maisonette pamuklu yüz maskesi konfor ve güven sağlıyor

Gün boyu rahat bir kullanım sunan maske, uluslararası güvenlik sertifikalarına sahip.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Türk tekstil sektörünün önde gelen kuruluşlarından Sanko Tekstil, Covid-19 salgınında korunmanın bir parçası olarak, yoğun AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği organik pamuklu yıkanabilir yüz maskesini holding bünyesindeki Maisonette markası ile pazara sundu. Maske, EN 14683 tıbbi yüz maskesi şartlarını da karşılıyor.

%98 pamuk ve %2 elastandan oluşan yüz maskesi lateks içermiyor. Rahat kullanım ve güvenli koruma sağlayan Maisonette yüz maskesi 15 defa yıkamaya kadar dayanıklılığıyla hem tasarruf sağlıyor hem de doğaya zarar vermiyor. Maisonette pamuklu yıkanabilir yüz maskesini üreten Sanko Tekstil İşletmeleri; Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimler sonucunda ‘Covid-19 güvenli üretim belgesi’ alan ilk şirket olmuştu.

Maisonette yüz maskeleri, TS EN 14683:2019 + AC, EN ISO 9001 ve EN ISO 13485 standartları da dahil olmak üzere uluslararası Tip-1 standartlarıyla uyumlu ve Avrupa Birliği’nin CE işaretine sahip bulunuyor. Bilindiği gibi CE işareti; bir ürün ya da ürün grubunun, Avrupa Birliği’nin sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunması konularında oluşturmuş olduğu ürün direktifleri olarak bilinen temel kriterlerine uygun olduğunu gösteriyor.

Maisonette pamuklu yüz maskesi konfor ve güven sağlıyor
Maisonette pamuklu yüz maskesi konfor ve güven sağlıyor

Maske yıkama ile 15 defa yeniden kullanılabiliyor

Sanko Tekstil İşletmelerinin tam entegre tesislerinde üretilen Maisonette pamuklu yüz maskesi yıkanarak yeniden kullanılabiliyor. Maskelerin 40-60 derecede, ağartıcı / çamaşır suyu kullanılmadan ‘pamuklu’ ayarında yıkanması ve kuru temizleme yapılmaması gerekiyor. Elle yıkama sırasında ise maskenin sıcak su ile iyice köpürtülerek yıkanması öneriliyor. Bu yıkamada maskenin köpüklü olarak en az 10 dakika sabunlu suda bekletilmesi; sonrasında da ılık-sıcak su ile durulanması ve kurutulması yeterli oluyor.

Ayarlanabilen burun klipsi sayesinde tüm yüz şekillerine kolaylıkla uyum sağlayan maske, gün boyu rahat kullanım sunuyor. Maske, yaz sıcaklarında yüzde terleme, alerji ve kötü kokuya neden olan sentetik içerikler içermiyor. Yassı lastikler sayesinde kullanım süresince konfor sağlayan pamuklu yıkanabilir yüz maskesinin; yumuşak, nefes alabilen, lateks içermeyen esnek dokuma kumaşı su geçirmiyor.

EN 14683 tıbbi yüz maskeleri için performans gerekliliklerine yönelik bakteri filtrasyon verimliliği, basınç farkı ve mikrobiyal temizlik düzeyi testlerinden başarıyla geçen Maisonette pamuklu yıkanabilir yüz maskesi, çevre dostu organik pamuk içeriyor. Maskeler 5’li, 25’li ve 50’li paketler halinde sunuldu.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied