23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mimaki, UJV100-160’ı endüstriyel reklam üreticileri için geliştirdi

BaskıMimaki, UJV100-160’ı endüstriyel reklam üreticileri için geliştirdi

- Haber Sponsoru -

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının önde gelen markası Mimaki, endüstriyel reklam (tabela) segmentine dönük yenilikçi çözümlere imza atıyor. Yeni Mimaki UJV100-160 UV rulodan ruloya baskı makinesi özellikle gelişmekte olan pazarlardaki endüstriyel reklam üreticileri için tasarlandı. UV teknolojisini yüksek hacimli reklam ve grafik baskı işine taşıyan yeni baskı makinesi, makine ve boya maliyetlerini ise oldukça rekabetçi seviyelere çekiyor.

UJV100-160 endüstriyel reklamcıların yoğun olarak kullandığı eko-solvent teknolojilerine gerçek bir alternatif olarak öne çıkıyor. UV baskının bilinen yüksek kalitesi, uygulama zenginliği ve verimliliği, uygun maliyetlerle bir araya geldi. UJV100-160 hem makine hem de boya fiyatıyla endüstriyel reklam pazarında oyunun kurallarını yeniden yazmaya hazırlanıyor.

Mimaki UJV100-160 yeni bir donanımla tanışın: DAS

Yüksek hacimli işler için üretim maliyetleri ciddi bir öneme sahiptir. Daha çok niş ve özel çalışmalar için tercih edilen UV teknolojisi, UJV100-160 ile yüksek hacimlere ulaşabiliyor. Bunu sağlayan iki yenilikten ilki yeni geliştirilen iki baskı kafasıdır. Verimliliği ve hızı yükselten diğer yenilik ise DAS (Nokta Ayarlama Sistemi) donanımıdır.

DAS, maksimum imaj kalitesi için geleneksel nokta yerleşimini otomatik hale getiriyor. Otomatikleşen nokta konumu ve doğru besleme sayesinde operatör zaman kazanıyor. Ayrıca operatörden kaynaklanabilecek manuel hatalar da azaltılmış oluyor.

VOC içermeyen boyalar hızlı kuruyor, sağlığı ve çevreyi koruyor

Taslak modunda maksimum 23 m2/saat hızına çıkabilen UJV100-160’ın bir başka üstün yanı ise kullandığı boyalardır. Verimli üretim için UV ile kürlenebilen boyalar kullanıyor ve bu boyalar Uçucu Organik Kimyasallar (VOC) içermiyor, dolayısıylansan sağlığının ve çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

Çevreye duyarlı bu UV boyalar, baskı sonrasında hemen sertleşir ve basılı malzeme uygulama için hazırdır. Su bazlı veya solvent bazlı boyalar gibi saatlerce kurumasını bekleme gereksinimi yoktur. Özellikle yoğun çalışan endüstriyel reklamcılar için bu en önemli avantaj haline gelebilir. UJV100-160 onlara iş programlarını hiç olmadığı kadar hızlandırma fırsatı sunuyor. Daha kısa sürede üretim ve daha hızlı ürün teslimatı ise, daha fazla yeni sipariş ve daha yüksek katma değer anlamına geliyor.

Birçok farklı malzeme için tek boya tek makine: Mimaki UJV100-160

UJV100-160’ın boyası birçok malzemeye baskıda başarılı sonuç veriyor. Endüstriyel reklam sektörünün en çok kullandığı malzemeler arasında yer alan PVC, branda, kaplamasız kağıt, PET film ve hatta kumaşa bile kolay ve hızlı baskı gerçekleşiyor. Tek bir makine ve boya ile farklı malzemelerde çalışabilme kullanıcıların üretim maliyetlerini düşürerek, uygulama çeşitliliğindeki artış ile karlılığı yukarıya taşıyor.

Örneğin UJV100-160 ile şeffaf PET filme beyaz boya kullanılarak iki katmanlı baskı yapılabiliyor. Yakın zamanda pazara sunulacak olan şeffaf boya kullanılarak lak baskıda yüksek katma değere sahip ürünler üretilebiliyor. Bu baskı sistemi yaratıcı uygulama çeşitliliği ile kullanıcılarını yeni pazarlara açılmaya cesaretlendiriyor.

Mimaki, UJV100-160 ’ı Endüstriyel Reklam Üreticileri için Geliştirdi
Mimaki, UJV100-160 ’ı Endüstriyel Reklam Üreticileri için Geliştirdi

Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile sorunsuz baskı

Ünlü Mimaki Çekirdek Teknolojileri, UJV100-160 UV rulodan ruloya baskı makinesinde de yerini alıyor. Bu teknolojiler baskı kalitesini ve proses güvenilirliğini yüksek standartlara taşıyor. Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) nozül algılama ve otomatik temizleme işlevini gerçekleştiriyor. Nozül Kurtarma Sistemi (NRS) ise tıkalı nozüllerin yerine otomatik olarak başka nozülleri çalıştırıyor. Bu donanımlar sayesinde, kesintisiz baskı ve stabil bir yüksek imaj kalitesi elde edilebiliyor. Baskıda kademeli bir geçişi mümkün kılan Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi (MAPS4) ile, baskıda olası şeritlenme (bant efekti), düzensiz renkler ve parlak çizgiler en aza indiriliyor.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler endüstriyel reklam pazarında oyunu değiştirecek bir yenilik sunduklarını söyledi. Şarerler şunları dile getirdi; “İşini büyütmek ve karlılığını arttırmak isteyen endüstriyel reklam profesyonelleri aradıkları çok yönlü çözümü UJV100-160 ile elde ediyor. Makine ve boya maliyetlerini yükseltmeden, daha fazlasını ve daha farklısını üretebilirler. Standart tabela ve afiş baskılarının yanı sıra, POP uygulamaları, tekstil tabelalar, çıkartmalar, pencere dekorasyonu için tek bir baskı makinesi yetiyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler