20.4 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Modern Ambalaj baskı gücünü EFI yatırımıyla artırdı

AmbalajModern Ambalaj baskı gücünü EFI yatırımıyla artırdı

- Haber Sponsoru -

Electronics For Imaging, Inc. (EFI) İstanbul merkezli Modern Ambalaj’ın bir EFI™ Nozomi C18000 Plus sigle pass inkjet oluklu mukavva ambalaj baskı makinesini kurduğunu duyurdu. 1997 yılında kurulan Modern Ambalaj, yılda yaklaşık 600 bin ton oluklu mukavva ambalaj üreten altı fabrikasıyla Türkiye’nin en büyük oluklu ambalaj üreticisi konumunda bulunuyor. Firma, Manisa fabrikasındaki EFI Nozomi kurulumu ile birlikte 2022 yılında toplam üretim kapasitesini 800 bin tona çıkararak büyümeye devam ediyor. Ayrıca Sakarya’daki fabrikasına yapılacak ek yatırımlar ile, şirketin toplam yıllık üretim kapasitesini 2023 yılında 900 bin tona çıkaracağı belirtiliyor.

EFI yatırımı Modern Ambalaj’ın pazardaki dönüşümünü destekliyor

Kanıtlanmış yüksek kalitesi ve yüksek hacimli baskı gücü ile İstanbul’da kurulu EFI Nozomi single pass sistem, dünyanın önde gelen single pass geçişli inkjet oluklu baskı yeteneklerini sunuyor. Birçok ödüle sahip olan dijital direkt mukavvaya (direct-to-board) Nozomi üretim platformunun C18000 Plus modeli, Modern Ambalaj’ın çözümlerini daha da genişleten bir dizi geliştirme içeriyor ve müşterilerinin daha başarılı olmasına yardımcı olmak için trendleri yakalamaya odaklandığını gösteriyor. Modern Ambalaj Genel Müdürü Kubilay Alkan Türk oluklu mukavva ambalaj endüstrisinin, yeni pazar taleplerini benimsemek için hızlı ve yüksek kaliteli dijital çözümlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

EFI Ambalaj ve Yapı Malzemeleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Evandro Matteucci, oluklu mukavva endüstrisinin dijital baskıyı benimseme yolunda ilerlemeye devam ettiğini belirterek; Modern Ambalaj’ın Türkiye’deki ilk EFI Nozomi baskı makinesini kurmasıyla bu pazar dönüşümünü sürdürmeye yardımcı olmaktan heyecan duyduklarını dile getirdi. Matteucci; “Bu seçkin ve saygın şirket tarafından EFI’nin direkt mukavvaya inkjet baskı çözümünün benimsenmesi, oluklu üretim sürecine yüksek kaliteli dijital baskıyı eklemenin en iyi yönetilen ambalaj işletmelerine bile getirebileceği değeri gösteriyor.”

Modern Ambalaj Genel Müdürü Kubilay Alkan

Nozomi C18000 Plus daha verimli ve karlı bir üretim sunuyor

Nozomi C18000 Plus’ın önemli geliştirmeleri arasında; daha yüksek hızlarda ve daha az kesintiyle istikrarlı sonuçlar alınmasını sağlayan bir taşıyıcının yanı sıra, bükülmeyi ortadan kaldıran ve baskı makinesini daha da verimli ve karlı hale getiren patentli bir vakum tablası sistemi yer alıyor. 1,8 metre genişliğindeki baskı makinesi, kullanıcıların kaliteyi izlemesine ve inkjet nozul ucu sorunlarını veya diğer kusurları hızla tespit etmesine yardımcı olmak için gelişmiş bir denetim sistemine de sahip bulunuyor. Modern Ambalaj gibi yoğun çalışan fabrikalar, baskı makinesinde başka bir iş varken 90 saniye içinde bir prova oluşturup baskı alabilen Nozomi C18000 Plus baskı makinesinin hızlı baskı provası (rush proof) özelliğini de takdir ediyor.

Dakikada 75 lineer metreye varan hızlarda çalışan ve saatte 10 bine kadar 890 x 890 mm’ye kadar basılı karton üreten baskı makinesi, aynı zamanda, daha iyi performans için hızlı değiştirilebilen anilox kaplayıcı dahil olmak üzere gelişmiş kaplayıcı seçeneklerine sahip bulunuyor. Baskı makinesinde, standart CMYK mürekkep setine ek olarak, PANTONE® Renklerinin %97’sine ulaşabilen bir görüntüleme gamı ​​için turuncu, mor ve beyaz mürekkep seçenekleri de yer alıyor. Nozomi C18000 Plus ayrıca, olağanüstü renk yönetimi ve mürekkep maliyetlerinin daha hassas kontrolü için görüntü verilerini doğru bir şekilde analiz eden güçlü bir Akıllı Mürekkep Estimatörü (Smart Ink Estimator) özelliği dahil olmak üzere önemli üretim avantajları sunan gelişmiş dijital sunucuları olan EFI Fiery® NZ 1000’in en son sürümünü içeriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler