12.5 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mohan Spintex yeni yatırımlarında Brückner’i tercih ederek büyümesini sürdürüyor

TerbiyeMohan Spintex yeni yatırımlarında Brückner’i tercih ederek büyümesini sürdürüyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Son on yılda Hindistan’ın en hızlı büyüyen tekstil şirketlerinden biri olan Mohan Spintex India Limited (MSIL), Brückner makinelerini tercih etmenin avantajlarını deneyimliyor. Şirket, Brückner’in %100 Alman malı makinelerinin güvenilirliğinin ve düşük güç tüketiminin yanı sıra teknolojik avantajını ve satış sonrası hizmetine olan memnuniyetini vurguluyor.

Mohan Spintex, 2018-2020 arasında toplam beş adet dünya standartlarında Brückner makinesine yatırım yaparak terbiye/boya departmanını büyüttü. Şirket 2020 yılında iki Brückner makinesi kurdu. İlk makine olan Brückner POWER-COLORTHERM kontinü boyama serisi, 3200 mm çalışma genişliğine, bir boyama fularına, bir ECO-STEAM ünitesine, bir kızılötesi kurutucuya ve sırasıyla giriş ile çıkışta bir soğutma bölgesine sahip yağlı ısıtmalı bir makine iken; ikinci makine ise 8 kamaralı yatay taşıma zincirli ve en yüksek kurutma kapasitesine sahip, yağ ısıtmalı bir POWER-FRAME ram makinesi olarak ön plana çıkıyor. 

Brückner ile daha iyi üretkenlik ve daha az arıza  Görsel Kaynak: Brückner

Brückner ile daha iyi üretkenlik ve daha az arıza   

Karşıt termo bölgeler ve kanıtlanmış split-flow hava sirkülasyon sistemi sayesinde son derece homojen hava hacmi ve sıcaklık dağılımı müşteri için belirleyici unsur oldu. Kombine klipsli ve dişli bar kumaş taşıma ve genişlik ayarlama millerine sahip neredeyse yağlama gerektirmeyen yatay taşıma zinciri gibi bakım dostu bileşenler, üretim maliyetlerinden tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Özellikle tam otomasyon ve hattın reçete yönetimi sayesinde tam olarak tekrarlanabilir terbiye sonuçları oldukça beğeniyle karşılanıyor.

Mohan Spintex Genel Müdürü Vallabhaneni Sudhakar Chowdary, Brückner ile yaptıkları yatırımdan çok memnun olduklarını çünkü yüksek kalitede teknoloji ve metalürji sunduklarını belirterek şunları söyledi: “Brückner CDR ve ram makineleri bize enerji tasarrufu sağlıyor. Makineler ayrıca daha iyi üretkenlik ve daha az arıza ile istikrarlı kalitede kumaşlar sunuyor. Brückner ile iş birliği, satış sonrası servis ve yedek parçalar açısından mükemmel oldu.”

Mohan Spintex dünya çapında önde gelen kumaş ve hazır giyim üreticileri için üretim yapıyor 

Mohan Spintex’in ürün portföyünde pamuk, polyester ile pamuk karışımları, viskon, modal, keten ve liyosel kumaşlar bulunuyor. Dokumalar arasında percale, saten, dimi, damask stripe, pin stripe, armürlü ve jakar yer alıyor. Ev tekstili segmentinde Mohan Spintex, düz çarşaflardan yatak koruyucularına ve yorgan kılıflarına kadar çeşitli ürünler sunuyor. Şirket, BCI pamuk, organik pamuk, Mısır pamuğu ve Supima pamuk ürünleri için uçtan uca çözüm sunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler