Monforts Filtre Çözümleriyle Filtech 2018’de

Aksa Akrilik 3. çeyrekte karlılığını %20 arttırdı

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik 2020 yılının üçüncü çeyreğinde, pandeminin devam eden etkilerine rağmen karlılığını artırmayı başardı. %19’luk global,...

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor. Türk tekstil ve ham maddeleri sektörü yeni pandemi sonrasında ihracatta elde...

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği UCMTF’de görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana birliğin başkanlığını yürüten Bruno Ameline’nin emekli...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Monforts Montex 8500TT ramı filtre malzemeler için ideal
Monforts Montex 8500TT ramı filtre malzemeler için ideal

Monforts, 13-15 Mart tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek Filtech 2018 filtreleme fuarında sergilenecek olan terbiye ve kaplama ekipmanlarının tek üreticisi olarak yerini alacak.

Gittikçe güçlenen Filtech fuarı bu yıl, sektörün en büyükleri arasındaki Mann+Hummel, Pall Corporation ve Porvair gibi fuara ilk kez katılacak olan firmalar dahil, toplam 140 şirketi bir araya getiriyor.

Filtech 2018’de ilk defa sahne alacak olan Monforts müşterisi BWF, dünya çapındaki üretim tesisleri ile, endüstriyel filtrasyon ve katı/sıvı ayrıştırmada önde gelen filtre maddesi sağlayıcıları arasındadır.

BWF; needlona ve PM-Tec markaları altında yılda dokuz milyondan fazla kuruluma hazır filtre malzemesi üretiyor.  Firmanın ürettiği nonwoven maddelerin kullanıldığı başlıca alanlardan bazıları şunlardır; biyoyakıt veya kömürle çalışan enerji santraller, kimyasal ve ilaç endüstrisi ve asfalt, çelik ve çimento fabrikaları.

En yeni Montex 8500TT ram makinesini seçerken BWF’nin en çok ilgisini çeken nokta, PTFE kumaşlarını, ram zincirinde yağlama ve genişlik ayarı olmaksızın, termal olarak ayarlayabilme özelliğiydi.

Monforts Teknik Tekstil Müdürü Jürgen Hanel şunları söyledi; “Bu, işçileri ve çevreyi zararlı yağ buharlarından korur ve filtre malzemesini temiz tutar. Çok düşük sıcaklık toleransı ve mükemmel bir muhafaza yalıtımı ile 320°C’ye ulaşmanın garantisi büyük bir avantaj. Bu nedenle herhangi bir konumda, dış sıcaklık 60°C’nın üzerine ulaşmaz.

Jürgen Hanel ve meslektaşları, şirket tarafından yapılan filtre malzemeleri için geniş çaplı üretim makineleri (bu makinelerin hepsi Avrupa’da geliştiriliyor ve üretiliyor) hakkında bilgi vermek; ve tavsiyede bulunmak için, Salon 11.1 T8’deki Monforts standında hazır bulunacaklar.

Gelişmiş Monforts teknolojisi

Montex 8500TT ram makinesi, filtre malzemelerin hazırlanması için, hem dokuma hem de nonwoven kumaşların kurutulması ve terbiyesinde idealdir. Bu, 10,000N’ye kadar hem uzunluk hem de genişlikte germe makinesi olarak karakterize ediliyor ve 320°C’ye kadar çalışma sıcaklarına uygundur.

Şirket buna ek olarak, köpük ve likör uygulamaları için; kimyasal bileşiklerin fular ve köpük fuları ile birlikte kullanılması için, kaplama ve baskı kafaları da sunuyor. Filtre malzemelerinin düzleştirilmesi ve sıkılaştırılması için kalenderler, 80cm’den 7 metreye kadar çalışma genişlerine sahip hatlara eklenebiliyor. Solventlerin risksiz olarak uygulanması için patlamaya dayanıklı kurutucular da mevcut bulunuyor.

BCC Research tarafından yapılan son analizlere göre, 2017’de küresel nonwoven filtre malzemeleri pazarı 4.3 milyar dolar değerini yakaladı.

Güncel Haberler

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....

Savur’daki Akar Tekstil yatırımı bölgenin kaderini değiştirecek

Sağlanan yatırım teşvikleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun birçok farklı yerinde önemli tekstil yatırımları hayata geçti. Sanayi Bakanlığı ve...

ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor

Sanko Holding iştiraklerinden Sanko Tekstil’in bir parçası olan, dünyanın önde gelen denim üreticisi ve geliştiricisi ISKO, 2- 6 Kasım...

Yünsa net karını 10 kat artırdı

Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait konsolide faaliyet sonuçlarını açıkladı. 50’den fazla...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied