Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek
Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek

Atıkları azaltma ve hammadde kullanımını en aza indirgeme isteği ile birlikte Endüstri 4.0’ın potansiyeline Monforts yeni gelişmelerle cevap verdi.

Monforts bu yılki ITMA Asia + CITME’de, Salon 6’daki H6 / D05 standında yer alacak. Buraya gelen ziyaretçiler, Web-UI uygulaması ile birlikte, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla Monforts teknolojilerinin uzaktan görselleştirilmesine olanak tanıyan, şirketin en yeni Qualitex 800 kontrol sistemi hakkında bilgi edinebilecek.

Monforts Satış ve Pazarlama Direktör Yardımcısı Klaus Heinrichs şunları söyledi; “Yeni makine konseptlerine yaklaşımımızda birçok Endüstri 4.0 prensibini zaten benimsiyoruz ve Qualitex 800, operatörlerin dokunmatik ekran cihazlarından tanıdığı tüm sezgisel özelliklere sahip. Operatörler için çalışmayı son derece kolay hale getiriyor, yeni bir sisteme aşina olmak ve bütün makine parametrelerinin tam kontrolünü elde etmek için gereken süreyi kısaltıyor.”

Kaynak verimliliği, seçilen terbiye kimyasallarının minimum aplikasyonu için Eco Applicator ve ThermoStretch gibi iki önemli teknolojik ilerlemeye dayanan şirketin Eco Line for Denim’in de olduğu üzere en son teknolojiler aracılığıyla ele alınıyor.

Geleneksel emdirmeye alternatif olarak, özellikle de wet-in-wet (ıslak ıslak) çözümler için; Monforts Eco Applicator, denim kumaşın gerilmesi ve bükülmesinden önce gerekli olan terbiye kimyasallarının miktarını önemli ölçüde azaltabiliyor.

Monforts yeni geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de sergileyecek: çevre dostu terbiye çözümleri

Küresel çapta birçok tekstil fabrikasında, entegre üretim hatlarının (özellikle çok sayıda ısıtma ve sonrasında kurutma işleminin yapılabildiği kumaş terbiye işlemleri için) enerji maliyeti, bunları işletmek için ödenen işçilik maliyetlerini gölgede bırakıyor. Enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltma yeteneği sayesinde Eko Applicator pazarda hızla kabul gördü. Monforts ThermoStretch ünitesi bu arada bükme (atkı düzleştirme), sürekli bir şekilde germe ve kurutma işlemini gerçekleştirir.

Monforts Bölge Satış Direktörü ve Denim Ürün Yönetimi Müdürü Hans Wroblowski; “Eco Line sistemi, enerji gereksinimlerini ve kayıplarını azaltıyor, termal transferi artırıyor ve kurutma enerjisini daha uzun süre tekstil malzemesinde tutuyor. Sonuç olarak % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlanıyor” dedi.

Teknik uygulamalar için yenilikçi kaplama çözümleri

Monforts aynı zamanda tek bir kaynaktan tamamen entegre kaplama hatları sunabilen tek üreticidir. ITMA Asia + CITME 2018’de, şirketin uzmanları en yeni kaplama kafalarının maksimum fayda sağlamak için; kurutma teknolojisine nasıl uyarlandığını açıklamaya hazır olacak.

Eşi görülmemiş bir seçenek yelpazesi için; Monforts şimdi hem endüstriyel texCoat hem de Allround kaplama üniteleri için çok fonksiyonlu kaplama kafaları sunuyor. Modül seçenekleri, serigrafi, manyetik kaplama ve bıçak kaplaması için yeni hatlara entegre edilen veya mevcut kurulumlara uyarlanmış olanları içerir.

Teknik Tekstiller Bölüm Yöneticisi Jürgen Hanel; “Sistemimiz, kaplama ünitesinden rama en kısa kumaş yoluna sahip ve tüm bu seçenekler daha geniş enlerde de mevcuttur” dedi.

“Şirketinizin uzmanlığı ne olursa olsun, işinizi bir üst düzeye taşımanıza yardımcı olacak teknolojilere ve süreç bilgisine sahibiz” diyen Klaus Heinrichs; “Şanghay’daki eski ve yeni müşterilerle buluşmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Güncel Haberler

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....

SLN Tekstil’de I-REC sertifikalı enerji dönemi başladı

Dünya genelinde yenilenebilir enerjinin payı her geçen gün artıyor. Sürdürülebilirlik ve kaynakların korunması için duyarlı tüketiciler elektriğin kaynağını sorguluyor...

Özbekistan pamuk pazarını liberalleştirdi, yeni hedefler belirledi

33,5 milyondan fazla nüfusu ve 250 milyar dolarlık milli geliriyle Özbekistan gelişen önemli tekstil pazarlarının arasında yer alıyor. 2019...

Tekstil sektörü vazgeçilmez bir hazine

Virtual Hometex Turkey 2021 etkinliğinde online oturumda konuşan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin, "tekstil sektörü...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied