Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek

Türk tekstil makinecileri pandemiyi ihracatla aşıyor

Türk makine sektörü son yıllarda ihracat pazarlarında hızlı bir büyüme gösterdi. Özellikle Asya ve Ortadoğu pazarlarına gerçekleştirilen ihracata artık...

Tekstil ihracatı pandemiye rağmen artış yönünde ilerliyor

Tekstil ihracatı pandemiye rağmen artış yönünde ilerliyor. Türk tekstil ve hammaddeleri sektörü Covid-19 pandemisinin şok edici etkisini 2020 yılının...

Türk pamuğu nasıl kurtulur? İşte 10 maddede çözüm önerisi

Türkiye yaklaşık 28 milyar dolarlık ihracat yapan ve 1 milyonu aşkın istihdam sağlayan tekstil ve hazır giyim sektörlerinin geleneksel...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek
Monforts Yeni Geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de Sergileyecek

Atıkları azaltma ve hammadde kullanımını en aza indirgeme isteği ile birlikte Endüstri 4.0’ın potansiyeline Monforts yeni gelişmelerle cevap verdi.

Monforts bu yılki ITMA Asia + CITME’de, Salon 6’daki H6 / D05 standında yer alacak. Buraya gelen ziyaretçiler, Web-UI uygulaması ile birlikte, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla Monforts teknolojilerinin uzaktan görselleştirilmesine olanak tanıyan, şirketin en yeni Qualitex 800 kontrol sistemi hakkında bilgi edinebilecek.

Monforts Satış ve Pazarlama Direktör Yardımcısı Klaus Heinrichs şunları söyledi; “Yeni makine konseptlerine yaklaşımımızda birçok Endüstri 4.0 prensibini zaten benimsiyoruz ve Qualitex 800, operatörlerin dokunmatik ekran cihazlarından tanıdığı tüm sezgisel özelliklere sahip. Operatörler için çalışmayı son derece kolay hale getiriyor, yeni bir sisteme aşina olmak ve bütün makine parametrelerinin tam kontrolünü elde etmek için gereken süreyi kısaltıyor.”

Kaynak verimliliği, seçilen terbiye kimyasallarının minimum aplikasyonu için Eco Applicator ve ThermoStretch gibi iki önemli teknolojik ilerlemeye dayanan şirketin Eco Line for Denim’in de olduğu üzere en son teknolojiler aracılığıyla ele alınıyor.

Geleneksel emdirmeye alternatif olarak, özellikle de wet-in-wet (ıslak ıslak) çözümler için; Monforts Eco Applicator, denim kumaşın gerilmesi ve bükülmesinden önce gerekli olan terbiye kimyasallarının miktarını önemli ölçüde azaltabiliyor.

Monforts yeni geliştirmelerini ITMA ASIA + CITME’de sergileyecek: çevre dostu terbiye çözümleri

Küresel çapta birçok tekstil fabrikasında, entegre üretim hatlarının (özellikle çok sayıda ısıtma ve sonrasında kurutma işleminin yapılabildiği kumaş terbiye işlemleri için) enerji maliyeti, bunları işletmek için ödenen işçilik maliyetlerini gölgede bırakıyor. Enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltma yeteneği sayesinde Eko Applicator pazarda hızla kabul gördü. Monforts ThermoStretch ünitesi bu arada bükme (atkı düzleştirme), sürekli bir şekilde germe ve kurutma işlemini gerçekleştirir.

Monforts Bölge Satış Direktörü ve Denim Ürün Yönetimi Müdürü Hans Wroblowski; “Eco Line sistemi, enerji gereksinimlerini ve kayıplarını azaltıyor, termal transferi artırıyor ve kurutma enerjisini daha uzun süre tekstil malzemesinde tutuyor. Sonuç olarak % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlanıyor” dedi.

Teknik uygulamalar için yenilikçi kaplama çözümleri

Monforts aynı zamanda tek bir kaynaktan tamamen entegre kaplama hatları sunabilen tek üreticidir. ITMA Asia + CITME 2018’de, şirketin uzmanları en yeni kaplama kafalarının maksimum fayda sağlamak için; kurutma teknolojisine nasıl uyarlandığını açıklamaya hazır olacak.

Eşi görülmemiş bir seçenek yelpazesi için; Monforts şimdi hem endüstriyel texCoat hem de Allround kaplama üniteleri için çok fonksiyonlu kaplama kafaları sunuyor. Modül seçenekleri, serigrafi, manyetik kaplama ve bıçak kaplaması için yeni hatlara entegre edilen veya mevcut kurulumlara uyarlanmış olanları içerir.

Teknik Tekstiller Bölüm Yöneticisi Jürgen Hanel; “Sistemimiz, kaplama ünitesinden rama en kısa kumaş yoluna sahip ve tüm bu seçenekler daha geniş enlerde de mevcuttur” dedi.

“Şirketinizin uzmanlığı ne olursa olsun, işinizi bir üst düzeye taşımanıza yardımcı olacak teknolojilere ve süreç bilgisine sahibiz” diyen Klaus Heinrichs; “Şanghay’daki eski ve yeni müşterilerle buluşmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Güncel Haberler

Aksa Akrilik yenilikçi bir çözüm geliştirdi; Everfresh

Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, inovatif çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geniş kapsamlı çalışmalar sonucu Ar-Ge...

Uster Technologies pandemide odağına müşterilerini aldı

Kalite testi, izleme ve yönetimi için geliştirdiği çözümlerle dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Uster Technologies, ‘Kaliteyi Düşün / Think...

Zorlu Tekstil sürdürülebilir üretici sertifikası aldı

Döngüsel ekonomi tabanlı sürekli inovasyon anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Zorlu Holding Tekstil Grubu, sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getirdi....

Textilegence 43. sayısıyla yerel ve küresel pazarları buluşturuyor

Tekstil ve baskı profesyonellerinin yakından takip ettiği Textilegence Temmuz Ağustos 2020 sayısı ile okurlarıyla buluştu. 43. Sayı dopdolu içeriği...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied