23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Navis TubeTex, Gaston Systems’ı bünyesine kattı

TerbiyeNavis TubeTex, Gaston Systems’ı bünyesine kattı

- Haber Sponsoru -

Küresel tekstil endüstrisinin önde gelen yüksek teknolojili terbiye makineleri tedarikçilerinden Navis TubeTex, Gaston Systems, Inc.’i satın aldığını duyurdu. Bu satın alma, küresel tekstil makineleri pazarına hizmet sunan terbiye teknolojilerine sahip iki şirketi bir araya getiriyor. Tekstil ve nonwoven endüstrileri için gelişmiş kaplama sistemleri tasarlayan ve bunların mühendisliğini yapan Gaston Systems, özel köpük üretim ve uygulama sistemlerini kullanarak, uzun vadeli sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılamak için yüksek kaliteli ve yenilikçi teknolojiler sunuyor.

“Navis TubeTex, indigo boyama teknolojimizi bir sonraki seviyeye taşımak için doğru şirket”

Gaston Systems Genel Müdürü Christoph Aurich, Navis TubeTex’i uzun yıllardır tanıdığını ve onlarla çalıştığını dile getirerek; “Sistemlerimiz sıklıkla Navis Tubetex terbiye hatlarıyla entegre ediliyor ve bu da onları gelecekteki büyüme ve küresel genişleme için doğru seçim haline getiriyor. Takımın bir üyesi olarak ihtimaller beni oldukça heyecanlandırıyor” dedi. Aurich ayrıca, Navis TubeTex’in, indigo boyama teknolojilerini bir sonraki seviyeye taşımak için doğru şirket olduğunu sözlerine ekledi.

Navis TubeTex Başkanı ve CEO’su Will Motchar Gaston Systems’ın hassas teknolojisinin, çok çeşitli kimyasal yüzey uygulamalarına eklenmesiyle ürün yelpazelerini genişletmekten büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Motchar, bu satın almanın, müşterilerini rekabetçi tutan Navis Tubetex çözümlerini güçlendirirken, sektörden kaynaklanan atıkları en aza indirmek ve azaltmak için iç hedeflerini devam ettirdiğini aktardı.

Navis TubeTex, Gaston Systems’ın satın alımıyla birlikte son teknoloji köpük kaplama teknolojisini de portföyüne ekledi.

Gaston Systems ve Navis TubeTex birleşmesi; sektör için güç birliği

1979 yılında kurulan ve dünya çapında 500’den fazla kurulumu bulunan Gaston Systems yeni boyama ve terbiye teknolojileri geliştirmeye devam ediyor. İndigo, reaktif ve diğer boyama konseptlerine yönelik uygulamaların, ölçülebilir bir pozitif çevresel etkiye sahip olduğu belirtiliyor. Gaston Systems’ın indigo boyama teknolojisi, enerji kullanımını azaltırken üretim sürecinin sonunda atık suyu ortadan kaldırıyor. Önde gelen denim jean markalarından birinin, bu köpük işleminin %60 daha az enerji gerektirdiğini ve aynı oranda yumuşama sağladığı bilgisini verdiği aktarılıyor.

1929’da kurulan ve Kuzey Carolina’da Lexington’da bulunan Navis TubeTex, küresel örgü, dokuma, nonwoven, teknik ve jeotekstil endüstrilerine yönelik terbiye makineleri üretiyor. Ayrıca firmaların üretim ve işleme ihtiyaçlarını karşılamak için dünya genelinde satış ve servis merkezlerine sahip bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler