Ana Sayfa » Eğirme » Oerlikon Group yatırımları pandemiye rağmen devam ediyor

Oerlikon Group yatırımları pandemiye rağmen devam ediyor

Oerlikon Group yapay elyaf işindeki gücünü arttıracak yeni yatırımlara imza atıyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

İsviçre merkezli Oerlikon Group yatırımları, küresel pazarda coronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan belirsizliğe rağmen devam ediyor. Grup hem üretim hem de pazarlama süreçlerinde kendisine güç katmak üzere, Almanya ve Çin’de yapay elyaf iş segmenti için önemli açılışlar gerçekleştirdi.

Yapay Elyaf Segmenti için yeni lojistik merkez

Oerlikon Grubu, Almanya Neumünster’de Yapay Elyaflar Segmenti için önemli bir yatırımı gerçekleştirdi. Grup, Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven birimlerinin malzeme tedarikini daha da optimize etmek ve iç süreçlerini hızlandırmak için, yeni asansör merkezini de kapsayan son teknoloji bir lojistik merkezine yatırım yapmaya geçen yıl kararı vermişti.

İnşaatı biten bu merkez çalışmaya hızla başladı. Bu yeni tesis, Oerlikon Nonwoven’in koruyucu maskeler ve giysiler için yüksek kaliteli nonwoven kumaş üretiminde kullanılan meltblown sistemler için geçtiğimiz aylarda aldığı sayısız siparişin hızlandırılmış şekilde üretilmesine son derece yardımcı oldu.

Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven’ın yeni bir lojistik merkezine yaptığı bu yatırım oldukça çok yarar sağlayacak. Merkez faaliyete geçmesinden sonraki ilk haftada, büyük ölçüde müşterilerin yararına olmak üzere yeni sistemler üretilirken elde edilen işlem hızı, optimize edilmiş prosesler ve malzeme kullanımının sonucudur. Oerlikon’un paternoster deposu 25 yılın sonunda sadece onarımlarla devam etmenin ötesinde, yeni projeler için çok küçük kalıyordu. Yalnızca 90 m² olan bu alanda yaklaşık 12.000 parça depolanabiliyordu. Buna karşılık, yeni lojistik merkezi artık 25.000’den fazla parçanın sığabileceği 250 m²’den fazla bir depolama alanı sunuyor. Bu sayede artık alan yetersizliği nedeniyle yüksek raflarda depolanmak zorunda kalan tüm küçük parçalar için yer bulunuyor. Oerlikon yeni lojistik merkezi ile aynı zamanda, artan üretim hacimleriyle başa çıkmaya yardımcı olacak yeni dijital süreçler de tanıttı.

Oerlikon Neumag yeni teknoloji merkezi faaliyet için gün sayıyor

Oerlikon Neumag’ın şubat ayı başında Neumünster’de temelini attığı yeni teknoloji merkezinin inşaatı da tamamlandı. Coronavirüs krizinin zorlaştırdığı koşullara rağmen plana uyularak tamamlanan inşaatla ilgili yapılan törene üst düzey bir katılım sağlandı. Oerlikon Neumag tesis yöneticisi Matthias Pilz inşaat sürecinin başarısının altını çizerek, yeni merkeze 2021 başında geçilmesini heyecanla beklediklerini açıkladı. Faaliyetin başlamasından önce yapılacak daha çok iş bulunuyor. 2100 m2’lik tesis bu yıl sonbaharda tamamlanmasının ardından yeni laboratuvar tesisleri kurulacak ve devreye alınacak. Bundan sonra AR-GE çalışmaları ve müşteri denemeleri burada başlayabilecek.

İki basamaklı milyon aralığındaki yatırım hacmine sahip olan yeni bina, Oerlikon Group’un geleceğe yönelik sürekli araştırma ve geliştirme çalışmalarına olan açık taahhüdünü belgeliyor.

Oerlikon Barmag’ın yeni pompa üretim binasının inşaatı tamamlandı

Oerlikon Barmag’ın Şubat ayı sonunda Remscheid Lennep mevkiinde temelini attığı yeni pompa üretim binasının inşaatı tamamlandı. Korona krizine rağmen inşaat planlanan zaman çizelgesine uygun olarak ilerledi. Aralık 2020’den itibaren, yüksek teknolojili eğirme, besleme ve kontrol pompaları yeni tesiste üretilecek ve test edilecek. Bu amaçla, gelen mal, lojistik ve prefabrikasyon (ön üretim) departmanlarından yaklaşık 80 çalışan 40 takım tezgahı ile yeni binaya taşınacak. Gelecek için yapılan bu yatırımla Oerlikon Barmag, pompa yapımında karlılık, proses istikrarı ve lojistik alanlarında yeni standartlar oluşturuyor.

Oerlikon Barmag pompa bölümü başkanı Klaus Lorenz, 5 Haziran 2020’deki Remscheid Lennep’teki törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İnşaat projesinin takvime uygun ilerlemesinden gurur duyuyoruz ve yıl sonunda işletmeye almaya çok olumlu bakıyoruz. Pompa üretimimizin genişletilmesi sadece tesisin geleceğini güvence altına alma ve 150 çalışan için istihdam sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda pompa inşaat sektöründeki büyüme hedeflerimize ulaşmamızda da yardımcı olacaktır.”

Oerlikon Group yatırımları pandemiye rağmen devam ediyor
Oerlikon Group yatırımları pandemiye rağmen devam ediyor

Oerlikon Çinli müşterilerine şimdi daha yakın

Oerlikon Group Manmade Fibers Segmenti, Çin’in Şangay kentindeki Yutong Yolu üzerindeki Intercontinental Business Center’deki sekiz yıldan uzun bir süre sonunda yeni ofisine geçti. Yeni satış ve servis ofisi uluslararası havaalanı ve Şangay Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi (NECC) yakınlarında bulunuyor. Oerlikon’un Çin’deki iş faaliyetleri Manmade Fibers Segment (Yapay Elyaflar Segmenti), Surface Solutions (Yüzey Çözümleri) ve Additive Manufacturing’e (Katmanlı Üretim) (eklemeli üretim) odaklanıyor.

Yutong Road’dan Zunyi Road’daki yeni adrese geçişte lojistik açısından önemli olan yoğun şehir trafiği etkili oldu. Oerlikon Çin Başkanı Wang Jun; “Şimdi müşterilerimize daha da yakınız dedi.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied