6.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 3, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Fransız tekstil ekipmanları üreticileri tekstilde dönüşümü teşvik ediyor

Ar-Ge çalışmalarında enerji, ham madde, su ve...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış...

Martin Smatana, hikayeleri tekstillerle anlatmak

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, projelerini...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Picanol, Connect ile dijital yeniliklere devam ediyor

DokumaPicanol, Connect ile dijital yeniliklere devam ediyor

- Dokuma Haber Sponsoru -

Geçtiğimiz ekim ayında sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect’i tanıtan Picanol, bunu takiben Connect kuşağı olarak adlandırılan en yeni nesil airjet ve rapierli dokuma makinelerini pazara sundu. Bağlanabilirlik ve artan düzeyde veri yararlanımını odağına alan bu yeni Connect nesil ile şirket, dijitalleştirilmiş bir Gripper strok ayarı, Gripper bant izleme, Hava kontrolü, Ağız açısı ölçümü ve tam entegre Güç izleme gibi birçok yeni işlevi kullanıma sunuyor.

Picanol’un tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi gören PicConnect, bulut tabanlı yapısıyla tüm olanaklarından yararlanmak için Picanol dokuma makinelerinin platforma bağlanmasına olanak tanıyor. Bu yeni platform sadece dokumacıların makineleriyle etkileşimlerini değil, aynı zamanda Picanol ile etkileşim biçimlerini de değiştiriyor. Yeni Connect nesli dokuma makineleri aynı zamanda Akıllı Performans, İçeride Sürdürülebilirlik, Sezgisel Kontrol ve Veri Güdümlü olmak üzere Picanol’un dört ana tasarım ilkesi etrafında geliştiriliyor. Bu tasarım ilkeleri ve PicConnect hakkında daha detaylı bilgiyi ‘PicConnect sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor’ başlıklı haberimizde okuyabilirsiniz.

Picanol Connect nesli dokuma makineleri yepyeni işlevlerle geliyor

Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete dijital platformları PicConnect’in lansmanının başarıyla yapılmasını takiben, şimdi Connect nesli olarak bilinen yeni nesil dokuma makinelerini pazara sunduklarını belirtti. Connect nesil dokuma makinelerinin doğru verileri sağlayabildiğini ve yeni ve daha önce hiç görülmemiş işlevlerle yüklü olduğunu söyleyen Verstraete; “Bu, Picanol için ‘Veri Güdümlü’ sözünün sadece bir slogan değil, bir taahhüt olduğunun açık kanıtıdır. Bu yenilikler sadece dört tasarım ilkemiz – Akıllı Performans, İçeride Sürdürülebilirlik, Sezgisel Kontrol ve tabii ki Veri Güdümlü – söz konusu olduğunda büyük iyileştirmeler yapmamızı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda yeni dijital platformumuzla birleştiğinde kendi sezginizi güçlendirmenizi mümkün kılacak” diye konuştu.

Picanol Connect nesli dokuma makineleri yepyeni işlevlerle geliyor

Picanol dokuma makinelerinde Connect dönemi başlıyor

Picanol bundan böyle dokuma makineleri yelpazesinde ‘Connect’ son ekini kullanacak. Bu ise, bundan böyle kullanılacak isimlerin airjet dokuma makineleri için OmniPlus-i Connect ve TerryPlus-i Connect; rapierli dokuma makineleri için OptiMax-i Connect ve TerryMax-i Connect olacağı anlamına geliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler