Ana Sayfa » Dokuma » Picanol, Connect ile dijital yeniliklere devam ediyor

Picanol, Connect ile dijital yeniliklere devam ediyor

Picanol Connect kuşağı yeni airjet ve rapierli dokuma makineleri, bağlanabilirliğe ve artan veri yararlanımına odaklanıyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Geçtiğimiz ekim ayında sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect’i tanıtan Picanol, bunu takiben Connect kuşağı olarak adlandırılan en yeni nesil airjet ve rapierli dokuma makinelerini pazara sundu. Bağlanabilirlik ve artan düzeyde veri yararlanımını odağına alan bu yeni Connect nesil ile şirket, dijitalleştirilmiş bir Gripper strok ayarı, Gripper bant izleme, Hava kontrolü, Ağız açısı ölçümü ve tam entegre Güç izleme gibi birçok yeni işlevi kullanıma sunuyor.

Picanol’un tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi gören PicConnect, bulut tabanlı yapısıyla tüm olanaklarından yararlanmak için Picanol dokuma makinelerinin platforma bağlanmasına olanak tanıyor. Bu yeni platform sadece dokumacıların makineleriyle etkileşimlerini değil, aynı zamanda Picanol ile etkileşim biçimlerini de değiştiriyor. Yeni Connect nesli dokuma makineleri aynı zamanda Akıllı Performans, İçeride Sürdürülebilirlik, Sezgisel Kontrol ve Veri Güdümlü olmak üzere Picanol’un dört ana tasarım ilkesi etrafında geliştiriliyor. Bu tasarım ilkeleri ve PicConnect hakkında daha detaylı bilgiyi ‘PicConnect sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor’ başlıklı haberimizde okuyabilirsiniz.

Picanol Connect nesli dokuma makineleri yepyeni işlevlerle geliyor

Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete dijital platformları PicConnect’in lansmanının başarıyla yapılmasını takiben, şimdi Connect nesli olarak bilinen yeni nesil dokuma makinelerini pazara sunduklarını belirtti. Connect nesil dokuma makinelerinin doğru verileri sağlayabildiğini ve yeni ve daha önce hiç görülmemiş işlevlerle yüklü olduğunu söyleyen Verstraete; “Bu, Picanol için ‘Veri Güdümlü’ sözünün sadece bir slogan değil, bir taahhüt olduğunun açık kanıtıdır. Bu yenilikler sadece dört tasarım ilkemiz – Akıllı Performans, İçeride Sürdürülebilirlik, Sezgisel Kontrol ve tabii ki Veri Güdümlü – söz konusu olduğunda büyük iyileştirmeler yapmamızı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda yeni dijital platformumuzla birleştiğinde kendi sezginizi güçlendirmenizi mümkün kılacak” diye konuştu.

Picanol Connect nesli dokuma makineleri yepyeni işlevlerle geliyor

Picanol dokuma makinelerinde Connect dönemi başlıyor

Picanol bundan böyle dokuma makineleri yelpazesinde ‘Connect’ son ekini kullanacak. Bu ise, bundan böyle kullanılacak isimlerin airjet dokuma makineleri için OmniPlus-i Connect ve TerryPlus-i Connect; rapierli dokuma makineleri için OptiMax-i Connect ve TerryMax-i Connect olacağı anlamına geliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Picanol PicConnect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor

Gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Picanol’un sezgisel dokuma için yeni online platformu PicConnect, firmanın tüm dijital hizmetlerine açılan bir kapı işlevi görüyor. Herhangi bir cihazdaki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied