Ana Sayfa » Dokuma » Picanol GTMax-i 3.0 Dokuma Makinasını Sunacak

Picanol GTMax-i 3.0 Dokuma Makinasını Sunacak

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Picanol GTMax-i 3.0 Dokuma Makinesini Sunacak
Picanol GTMax-i 3.0 Dokuma Makinesini Sunacak

Picanol bir kez daha ‘Birlikte büyüyelim – Let’s grow together!’ diyor. ITMA ASIA & CITME 2018 fuarına katılacak olan firma, GTMax-i 3.0 dahil olmak üzere dokuma teknolojilerine getirdiği yenilikleri Asya pazarına sunacak.

Picanol Asya pazarına rapier ve airjet dokuma teknolojilerini kapsamlı bir şekilde sunacak. Firma ITMA ASIA &CITME 2018 fuarında Salon H3 Stant F01’de tekstilcileri ve yatırımcıları ağırlayacak.  Fuarda toplam 9 adet Picanol makinesi sergilenecek; bunların 6’sı kendi standında (Salon H3, stant F01). Jakarlı bir Picanol TERRYplus Summum Stäubli standında ve Bonas standında bir GTMax-i 3.0 sergilenecek. Tongxiang standında ise bir GTMax-i 3.0 etiket dokuyacak.

Picanol’un en yeni rapier makinesi GTMax-i 3.0, tekstil dünyasına ilk kez ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında gösterilecek. Bu yeni model, GT-Max ve GTMax-i’nin başarısını bir adım öteye taşıyor. Yeniden tasarlanan bir mekik tahriki ve ekstra takviyeli tefe tahrikinin yanı sıra geleceğe yönelik BlueBox elektronik platformunun entegrasyonu, daha yüksek üretim hızlarına olanak tanıyor. Dahası, makinenin görünümü, ergonomi ve kullanıcı dostu özelliklerine odaklanılarak tamamen yeniden geliştirildi.

GTMax-i 3.0 dahil olmak üzere 9 adet Rapier ve airjet dokuma teknolojisi

Picanol’un sergileyeceği ağır tabanlı kumaş dokuma makinesi OMNIplus Summum 4-P 190, airjet teknolojisi ile performans, esneklik ve enerji etkinliğini bir araya getiriyor. Blue22 EasySet atkı besleyiciler sayesinde atık kontrolü ve stil değişiklikleri basitleştirildi. Polyester ve pamuklu ipliklerle çalışan makine, atkı yoğunluğunda 25picks/cm değerine sahiptir.

Çarşaf kumaşı dokuyan OMNIplus Summum 4-P 280 ise, sürekli taraklar için havalı kenar kıvırma versiyonu sayesinde, en yüksek hızlarda çarşaf kumaşları dokumak için artan talebe cevap veriyor. Pamuklu ipliklerle çalışan makine 45pick/cm (double pick) atkı yoğunluğu sunuyor.

Yüksek performanslı, fantezi gömleklik kumaş dokuma makinesi OptiMax-i 8-R 190, çözgüde Ne 100/2 iplik numarasında çalışabiliyor. Para-aramide dokuyan OptiMax-i 2-R 190 ise 6.7 picks/cm yoğunluğunda dokuma sunuyor. Zebra kumaş üretimi için GTMax-i 3.0 R-R 340 dokuma makinesi ise geniş enlerdeki uygulamalar için tercih ediliyor.

Picanol’un geliştirdiği GTMax-i 3.0 6-R 220, denim ve gömleklik kumaşlar için yeni dokuma standartları belirliyor. Ne 16 iplik numarasında çözgüde çalışan makine 30 picks/cm yoğunluğunda dokuma gerçekleştiriyor.

Havlu kumaş dokuma makinesi TERRYplus Summum 6-J 260 Staubli standında yer alacak. Bonas’ın standında bir dekorasyon kumaşı dokuyacak olan GTMax-i 3.0 8-J 340, Shanghai Tongxiang standında ise etiket dokuyan GTMax-i 3.0 ziyaretçilere sunulacak.

 Picanol Çin pazarında

Dünyanın önde gelen dokuma makinesi üreticilerinden biri olan Picanol, Çin tekstil endüstrisi ile her zaman çok yakın bir ilişkiye sahip oldu. Picanol ilk öncülerini 1950’lerin başlarında, Uzak Doğu’daki olasılıkları araştırmaya gönderdi. Picanol, Pekin’de düzenlenen ilk uluslararası fuarlardan birinde yer aldı. Çin’deki Picanol makinelerinin büyüyen kurulu makine sayısı ve artan bir hizmet ve destek talebi, 1987’de Şanghay’da Picanol Servis Merkezi’nin kurulmasına neden oldu.

Bir sonraki adım, 1994’te Picanol’ün Belçika dışındaki ilk üretim hattı olan PST, Picanol Suzhou Textile Machinery Works’ün başlangıcı oldu. Teknoloji ve organizasyon tamamen Ieper’deki şirketin genel merkezinde uygulanan montaj konsepti ve kalite standartlarına dayanıyordu. Günümüzde PST, montaj hatları, mekatronik bölümü ve satış, servis ve yedek parça organizasyonu ile komple bir üretim birimine ev sahipliği yapıyor. Çin yönetimi, mühendisleri ve teknisyenleri Belçika’da eğitim aldı.

AR-GE ve Yenilik Belçika’daki merkezde şekilleniyor

Picanol Group’un know-how ve kalite standartlarının bir araya getirerek, yerel müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlaması, bu sınır ötesi girişimciliğin en değerli noktasını oluşturuyor. Belçika merkezindeki 100’den fazla mühendis ile Picanol, her yıl Ar-Ge faaliyetlerine büyük yatırımlar yaparak, piyasadaki en gelişmiş ve performanslı dokuma makineleri programını üretiyor. Picanol’un airjet ve rapier teknolojisi, giyim, ev ve teknik kumaşlar dahil olmak üzere tüm tekstil ürünlerini kapsıyor. Tüm bu makinelerin yüksek derecede dijitalleştirilmesi, Sumo ana tahriki ile birlikte, daha düşük bir dokuma maliyeti, üretilen kumaşların daha yüksek kalitede olması, daha fazla esneklik ve diğer dokuma makineleriyle karşılaştırıldığında olağanüstü kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Picanol Servis Ekibi dünyanın her köşesinde yerinde teknik destek sunuyor. Firmanın yerel servis ekipleri Ieper (Belçika) ve Suzhou’daki  (Çin) eğitim merkezlerimizde sürekli olarak eğitim görüyor. Orijinal Picanol Parçaları, makinelerinizin tüm ömrü boyunca yüksek performans elde etmesini sağlıyor. Picanol Satış Sonrası Satış Ekibi, makinelerinizin önleyici bakımını nasıl optimize edeceğiniz konusunda müşterilerine yardımcı olmaya hazır ve özel ihtiyaçlara göre yedek parça paketleri önerisinde bulunuyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied