Ana Sayfa » Dokuma » Picanol rapierli dokuma makine üretiminde yeni bir seviyeye ulaştı

Picanol rapierli dokuma makine üretiminde yeni bir seviyeye ulaştı

Picanol 100 bininci dokuma makinesini üreterek, bu alandaki lider konumunu teyit etti.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Picanol rapierli dokuma makine üretiminde yeni bir seviyeye ulaştı. 45 yıldır rapierli dokuma makinaları üreten Picanol, mayıs ayında Belçika Ieper’deki fabrikasında 100 bininci rapier dokumasını üreterek, etkileyici bir dönüm noktasına ulaştı. Bu rakam, Picanol’un dünya çapında rapierli dokuma makinesi segmentinde oynadığı lider rolü bir kez daha teyit ediyor. Üretilen 100.000’inci rapierli dokuma makinesi bir OptiMax-i modeli oldu. Bu makine Vietnam, Long Tho merkezli SAITEX Fabrics şirketine gönderildi.

Picanol, yüksek teknoloji ürünü rapier makinelerinin üretiminde kapsamlı bir geçmişe sahip. Firma 1975 yılında, ilk rapier atkılı dokuma makinesini PGW adıyla pazara sundu. İlk kez rapier makinesinin piyasaya sürülmesinden bu yana, Picanol birçok yeni nesil rapier dokumasını geliştirdi, üretti ve tanıttı. Bu makineler arasında 1983’teki GTM, 1996’daki Gamma, 2002’deki GamMax ve 2007’deki OptiMax ve GT-Max sayılabilir.

Picanol’un rapier dokumada amiral gemisi makineleri OptiMax-i 2015 yılında, GTMax-i 3.0 da 2018 yılında pazarla buluştu. Bu dokuma makineleri tüm uygulamalar için uygundur ve genellikle pazardaki en çok yönlü ve en iyi performans gösteren rapier makineleri olarak kabul ediliyor. Dünyanın en hızlı rapier dokuma makinesi olan OptiMax-i, endüstride bir referans noktası haline geldi.

Picanol rapierli dokuma makine üretiminde yeni bir seviyeye ulaştı
Picanol rapierli dokuma makine üretiminde yeni bir seviyeye ulaştı

Bu dönüm noktası Picanol’a duyulan güvenin bir kanıtı

Picanol Group Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete, 100 bininci makine dönüm noktasına ulaşılmasının, COVID-19 zamanında umut ve iyimserliğe işaret ettiğini söyledi. Verstraete şunları dile getirdi; “Çalışanlarımız, bu olağanüstü koşullar altında bile dokuma makineleri üretmek, yüklemek ve servis etmek için çok çalışıyorlar. Bu ise, güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını sağlamak için gereken tüm önlemlere aynı anda dikkat edilerek gerçekleşiyor. 100.000 rapierli dokuma makinesi üretmiş olmakla gurur duymak için her türlü nedenimiz var ve bunu mümkün kılan tüm çalışanlarımıza son derece minnettarız”.

Verstraete, bu dönüm noktasını başarmanın, dünyanın en saygın tekstil üreticileri için sınıfının en iyisi, özel dokuma makineleri üretme güçlerini bir kez daha gösterdiğini savundu. Verstraete; “Bu kilometre taşı, aynı zamanda, müşterilerimizin Picanol markasına, markanın kalitesini ve rapier teknolojisine duydukları güvenin bir başka kanıtıdır. Müşterilerimizle yakın iş birliği içinde çalışarak, bu zorlu zamanlarda bile birlikte büyüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Picanol, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle; çalışanların ve partnerlerin sağlığını korumak için 23 Mart tarihinde üretimi askıya almıştı. Rapier ve airjet dokuma makineleri üreten firma, 7 Mayıs tarihinde karar alınan ve uygulanacak bir dizi güvenlik önlemini kapsayan yönerge yayınlayarak makine üretimine tekrar başladı.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied