19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Picanol yeni Ultimax’in perdesini ITMA 2023’te kaldırıyor

ITMAPicanol yeni Ultimax’in perdesini ITMA 2023'te kaldırıyor

- Haber Sponsoru -

Dokuma makinelerinin önde gelen üreticilerinden Picanol, ITMA 2023’te en yeni yüksek teknolojili dokuma makinelerini ve hizmetlerini sunacak. Şirketin Salon 6’daki B201 numaralı standında göz alıcı olan, 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yepyeni ve devrim niteliğindeki rapierli dokuma makinesi Ultimax’ın dünya prömiyeri olacak. Picanol, ITMA 2023’te toplamda 12 makine sergileyecek. Şirket, 6 rapierli dokuma makinesine ek olarak, yeni gelişmeler içeren 4 hava jetli dokuma makinesini de sunacak. Ayrıca, Bonas standında Jakar uygulamasında bir rapier makinesi ve Stäubli standında Jakar uygulamasında bir airjet makinesi sergilenecek.

Picanol Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete, Picanol’un ilk rapierli dokuma makinesinin piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında 130.000’den fazla rapierli makine sattığını belirterek, mevcut ve son derece başarılı OptiMax-i Connect rapier platformunu daha da geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Verstraete sözlerine şöyle devam etti: “Sonuç, üstün performans ve yüksek kaliteli üretim, yarının sürdürülebilirlik gereksinimlerine hazır olma ve maksimum düzeyde dijitalleştirme sayesinde en büyük kullanım kolaylığı olmak üzere üç ana faydaya odaklanan yepyeni Ultimax rapierli dokuma makinesidir. Buna ek olarak, makinenin klasik Picanol dış tasarımı, Ultimax’in içeride ne kadar devrimci olduğunu dışarıdan açıkça göstermek için radikal bir şekilde değiştirildi.”

85 yıllık deneyimin ürünü: Picanol Ultimax

85 yıllık deneyimin ürünü: Picanol Ultimax

Dünya çapında 60.000’den fazla ünitenin çalıştığı OptiMax rapier nesline layık bir varis yaratmanın gerçek bir zorluk olduğunu belirten Johan Verstraete; “Ancak 85 yıllık deneyimimizi yeni fikir ve teknolojilerle birleştirerek yepyeni ve devrim niteliğindeki Ultimax rapier makinesini ortaya çıkardık. Makine performans ve kalite alanlarında üstünlük sağlıyor, sürdürülebilirlik temel alınarak tasarlandı ve yüksek dijitalleştirme derecesi daha önce görülmemiş bir kullanım kolaylığı sağlıyor” dedi.

ITMA 2023 aynı zamanda Picanol’ün airjet platformu OmniPlus-i Connect’te hız artışını başlattığı an olacak. Buna ek olarak, akıllı performans, kullanıcı dostu ve sezgisel kontrolü en iyi şekilde birleştiren yepyeni bir leno sistemi olan o-Leno da ilk kez sergilenecek. Fuarda ziyaretçiler ayrıca, Picanol dokuma makinelerinin sunduğu olanakların tamamından yararlanmak için PicConnect’in tüm avantajlarını ve en son özelliklerini keşfedebilecekler.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler