Ana Sayfa » Güncel » Rieter Holding hisselerinin yüzde 10’u Picanol Group’a satıldı

Rieter Holding hisselerinin yüzde 10’u Picanol Group’a satıldı

Picanol, Rieter Holding AG’nin toplam 467 pay tutarında azınlık hissesinin sahibi oldu.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Dünya genelinde pek çok farklı sektörde hizmet veren Picanol Group, 45 milyon euro karşılığında kısa elyaf eğirme sistemlerinin önemli tedarikçilerinden Rieter Holding AG’nin sermayesinin %10’unu satın alan bir anlaşma imzaladı. Dokuma makinelerinin önde gelen üreticilerinden Picanol, hisse başına 107.5 İsviçre Frangı’na denk gelen bu satın alma ile Rieter Holding AG’nin toplam 467 pay tutarında azınlık hissesinin sahibi oldu.

Picanol Grup, gerçekleştirdiği mali katılım ile, tekstil endüstrisindeki faaliyetlerini daha da çeşitlendirmeyi ve uzun vadede Rieter Holding’e yönelik istikrarlı bir hissedarlığı güvence altına almayı hedefliyor.

Çeşitlendirilmiş bir endüstriyel grup olan Picanol Group, dünya genelinde makine mühendisliği, tarım, gıda, enerji, su yönetimi, doğal kaynakların verimli (yeniden) kullanımı ve diğer endüstriyel pazarlarda faaliyet gösteriyor. Grup, 2019 yılında 2 milyar euro konsolide ciro gerçekleştirdi.

Picanol 45 yıllık deneyimi ile 100 binden fazla dokuma makinesi üretti

Mayıs 2020’de Picanol, 100 bininci rapierli dokuma makinesinin Belçika’nın Ieper kentindeki fabrikasındaki üretim hattından çıkmasıyla önemli dönüm noktalarından birini daha gerçekleştirdi. Aynı zamanda grup, geçtiğimiz yıl 45 yıllık rapierli dokuma makineleri üretimini kutladı. Dünya çapında yaklaşık 7000 çalışana sahip Picanol, ayrıca Picanol nv aracılığıyla Euronext Brüksel’de (PIC) listelendi.

Rieter Holding hisselerinin yüzde 10’u Picanol Group’a satıldı
Rieter Holding hisselerinin yüzde 10’u Picanol Group’a satıldı

Rieter eğirmede küresel bir teknoloji üreticisi konumunda

İsviçre merkezli Rieter, doğal ve sentetik elyafları ve bunların karışımlarını ipliğe dönüştürmek için kullanılan makine, sistem ve bileşenleri geliştiriyor ve üretiyor. 2020 yılında 516 milyon euro tutarında konsolide ciro gerçekleştiren şirket, eğirme hazırlık proseslerinin ve halihazırda piyasada kurulmuş olan 4 son eğirme prosesinin küresel çapta tek tedarikçisi konumunda yer alıyor. Ayrıca hassas sarım makineleri alanında lider olan Rieter, 10 ülkede 15 üretim lokasyonu ile, yaklaşık 4 bin kişilik küresel bir iş gücüne sahip bulunuyor.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied