Ana Sayfa » Eğirme » Rieter’in Komponent Markaları ShanghaiTex 2019’da

Rieter’in Komponent Markaları ShanghaiTex 2019’da

Rieter Group içindeki komponent üreticileri Suessen, SSM, Novibra, Graf ve Bräcker, ShanghaiTex 2019 fuarında yeni çözümleri ile yer alacak.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Rieter Komponent Markaları ShanghaiTex 2019’da
Rieter Komponent Markaları ShanghaiTex 2019’da

İplik sektörünün küresel güçlerinden Rieter, grup çatısı altındaki komponent üreticisi marka ve firmaları ile 25-28 Kasım tarihleri arasında ShanghaiTex fuarında yerini alıyor. Rieter Group içindeki Suessen, SSM, Novibra, Graf ve Bräcker fuarda ring, kompakt, rotor ve hava jetli iplik üretimi için teknolojik ve donanım olarak güçlendirilmiş son yeniliklerini sergileyecek.

Suessen COMPACTeasy ile kompakt çözüm

Suessen, yüksek esneklik, yeni ağırlık kolları ve mükemmel iplik kalitesi için birinci sınıf rotor eğirme bileşenleri için yeni kompaktlama cihazlarını Salon E1 Stant A30’da sunacak. COMPACTeasy, herhangi bir ring iplik makinesi tipi için tak/çıkar ünite olarak kullanılabilen ve pamuk, yapay elyaflar ve karışımlar gibi en yaygın uygulamalar için uygun olan yeni mekanik kompaktlama cihazıdır. COMPACTeasy, ek enerji gereksinimi olmadan kompaktlama işlemindeki çözümdür.

Yeni EliTe, yenilikçi bileşenlere sahip çok yönlü bir kompakt eğirme sistemidir. Müşteriler daha yüksek verimlilik, daha iyi kalite ve daha düşük işletme maliyetleri elde eder. Yükseltme paketleri ve yedek parça paketleri, müşterilerin mevcut tesislerinde de bu sistemden faydalanmalarını sağlıyor.

Fitil makineleri için yeni Baskı Tabancısı HP 4080, kolay ayarlar ve geliştirilmiş stabilite için yeni bir tasarım sunuyor. Ek olarak, ömür boyu tutarlı iplik kalitesi garanti ediliyor. Birinci sınıf parçalara gelince, rotor eğirme makinaları için yeni SOLIDRING B 188 daha iyi elyaf açma ve daha iyi iplik kalitesi için daha kısa ve agresif bir kılıç diş şekli sunar. Yarı otomatik rotor eğirme makineleri için yeni bir rotor tabla (kulp) tasarımı ve yivli ve spiral naveller iplik kalitesini iyileştiriyor ve düşük dereceli pamuğun eğrilebilirliğini arttırıyor.

SSM’den XENO platformu

Hassas bobin sarma ve yüksek bobin tutarlılığı için çözümlerin yanı sıra sektörde bilinen çok çeşitli tekstil makinalarını sunan SSM, ShanghaiTex fuarında Salon E1 Stant A30’Dda sunacak. SSM, hassas bobin sarıcı PWX ile iplik boyamacılarının başarılı olmasını sağlıyor. Yalnızca piyasa trendlerine yüksek maliyet verimliliği ile birlikte hızlı bir şekilde yanıt vermek müşterilerin rekabet edebilmesini sağlar. Sarıcı, boyalı bobin sarımı ve filament ve kesikli elyaf ipliklerin, yağlama ile veya yağlama olmadan aktarılması için belirgin avantajlar sunuyor.

XENO platformu için SSM, dünyadaki ilk ve tek kendinden regüleli geri basınç sistemine sahip; garantili bir bobin tutarlılığı için preciforce™. Dahası, XENO platformu için yeni nesil sarma kanatları powerblade™ tanıtılacak.

Novibra ile iğ teknolojisinde yenilikler

Novibra, iğ teknolojisindeki son yenilikleri ve enerji tasarrufundaki önlemlerini sunmak için ShanghaiTex 2019’da Salon E1 Stant A30’da hazır olacak. Enerji tasarruflu iğ LENA, en yüksek hızlar ve daha düşük enerji tüketimi için tasarlandı. Piyasada 17.5 mm boyun yataklama çapı ve ortalama % 6’ya varan enerji tasarrufuna sahip tek iğdir.

Yeni nesil sıkıştırma tacları CROCOdoff ve CROCOdoff Forte, altsarım olmadan özgün takım çıkarma işlemini gerçekleştiriyor. İğ hızına bağlı olarak kronlar otomatik olarak çalışır. En büyük avantajı, bakım maliyetlerinde önemli düşüş sağlamasıdır.

Graf’tan yeni garnitürler

Graf, ShanghaiTex 2019’da Salon E1 Stant A30’da tekstil pazarına üç yeniliğini sunacak: % 30 daha uzun ömürlü yeni bir garnitür, yüksekliği ayarlanabilir bir tarak ve garnitür yönetimi için yararlı bir çözüm. Garnitürler için aşınmaya dayanıklı alaşım MULTISHARP, silindir üzerindeki metalik garnitürün ömrünü % 30’a kadar arttırıyor. Ek olarak, bakım ekibinin iş yükü, daha uzun servis döngüleri ve daha az plansız duruş süreleri sağlayarak en aza indirilebilir.

Hammadde verimi, kalite gereksinimlerinden ödün vermeden arttırılabilir – yeni tarak serisinin sürekli yükseklik ayarı sayesinde. Her bir tarama kafasındaki tarak kıskacı ve yuvarlak tarak arasındaki sürekli ve tam boşluk ayarı, müşterilere hammadde kullanımı konusunda yeni bir seviye sağlar.

Bräcker yeni kopçalarını ShanghaiTex 2019’da sunuyor

Bräcker, %50’ye kadar daha uzun kullanım ömrü ve daha kısa çalışma süresi olan yeni bir kopçasını fuarda Salon E1 Stant A30’da sunacak. Bu ürün firmanın etkileyici ürün çeşitliliği içinden sadece bir tanesini oluşturuyor. Ring eğirme makineleri için yeni CARBO kopça fuarda ziyaretçilerle buluşacak. Yapay elyaf eğirme için tasarlanan CARBO, kayma özelliklerini geliştiren yeni bir kaplama teknolojisine sahip. Bu, %50’ye kadar daha uzun ömür ve daha kısa bir çalışma süresine yol açıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied