7.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Rieter’in Com4recycling-Ring Lisansı’nı alan ilk marka ORTA oldu

EğirmeRieter’in Com4recycling-Ring Lisansı’nı alan ilk marka ORTA oldu

- Eğirme Haber Sponsoru -

Türkiye merkezli denim üreticisi ORTA ile iplik makine üretiminde önde gelen markalardan Rieter’in iş birliği, ring iplikçilik geri dönüşüm alanında verimli sonuçlar doğurdu. Bu, tekstil endüstrisinde daha üstün iplik özellikleri, iyileştirilmiş çalışma performansı ve geliştirilmiş sürdürülebilirlikle sonuçlandı. Ring geri dönüşüm prosesinde sağlanan bu gelişmelerin ardından ORTA, Com4recycling-Ring Lisansı’nı alan ilk marka oldu. Rieter open end iplik makinelerinde eğrilmiş iplikler için uluslararası tescilli ticari bir marka olan Com4, piyasada geri dönüştürülmüş iplikleri daha da yaygınlaştırmak için, halihazırda kanıtlanmış Rieter Com4 iplik ailesi içerisinde geri dönüştürülmüş ring, kompakt ve open end iplikleri için de mevcut bulunuyor. 

Rieter teknolojisi sayesinde dokuma ve örme işlemlerinde kullanılmak üzere mekanik olarak geri dönüştürülmüş önemli miktarda elyafla hem open end hem de ring iplikleri üretilebiliyor. Geri dönüşüm pazarında, open end eğirme yaygın bir yöntem olsa da Rieter’in ORTA denim ile yaptığı iş birliği, ring iplikçilik ve geri dönüşüm olanaklarını daha da ileriye taşıyor. 

Milano’daki ITMA 2023 fuarında, Rieter’in Teknoloji Duvarında en iyi uygulama örneği olarak sergilenen ORTA’nın denim kumaş üretimindeki uzmanlığı, geliştirilecek alanların belirlenmesinde önemli bir rol oynadı. Rieter, değer zincirine yönelik uyarlamalar önerdi, bunları ORTA’nın desteğiyle test etti ve böylece gereksinimlerin karşılanması mümkün oldu. 

“Rieter ile birlikte çalışmak ufkumuzu genişletti” 

Rieter Makineler ve Sistemler İş Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Franziska Häfeli; “Rieter, geri dönüştürülmüş iplikçilik konusunda uzman olan ORTA ile ring geri dönüşüm prosesini geliştirmek için iş birliği yapmaktan gurur duymaktadır. Bu ortaklık, sürdürülebilir tekstil üretimine olan adanmışlığımızı ve geri dönüştürülmüş elyafın sınırsız potansiyelini göstermektedir” dedi. 

“Rieter ile birlikte çalışmak ufkumuzu genişletti ve Com4recycling-ring lisansı alan ilk firma olmak gerçekten gurur verici” diyen ORTA İplikçilik Yöneticisi Orhan Herdem bu başarının, sürdürülebilirliğe olan sarsılmaz bağlılıklarını ve endüstriyi daha döngüsel bir geleceğe yöneltme hedeflerini ön plana çıkardığını söyledi. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler