26.4 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

RIL, yeni nesil moda için yenilikçi kumaşları R|Elan™’ı tanıtıyor

Elyaf ve KumaşRIL, yeni nesil moda için yenilikçi kumaşları R|Elan™’ı tanıtıyor

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance Industries Limited (RIL), geliştirdiği R|Elan™ akıllı kumaşlarla yeni tüketici ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Günümüzde tüketicilerin ürün satın almalarında tek kriter kalite olmazken, bu anlamda kullanıcılara büyük işlevsellik sunan teknolojileri birleştiren performans kumaşları öne çıkıyor. Bu kumaşlar çevre dostu olarak, kullanıcı konforunu ve performansını artırarak, sağlık oranını yükselterek veya giysi estetiğini geliştirmeye yardımcı olarak tüketiciye katma değer sağlıyor.

R|Elan™ – Fabric 2.0, sürdürülebilirlikten yüksek performansa ve sağlığa kadar çeşitli avantajlar sunan, özel olarak tasarlanmış kumaş inovasyonları portföyüne sahip bulunuyor. Bunlar, RIL’deki en son teknolojik uzmanlık, son teknoloji Ar-Ge ve sağlam test sistemleri kullanılarak özel olarak tasarlanmış elyaf ve ipliklerden elde ediliyor. Her biri özel fayda sağlayan, çeşitli tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ve konforu artıran bu akıllı kumaşlar, tanınmış markalar, perakendeciler ve hazır giyim üreticileri tarafından oldukça rağbet görüyor.

RIL R|Elan™ ile ‘yeşil moda’ hareketini destekliyor

R|Elan™ kumaş, markalara denim, gündelik giyim, athleisure (şık spor giyim), spor giyim, resmi giyim, iç giyim gibi farklı giyim moda segmentlerine güç veren benzersiz ürün yetenekleri sağlar. R|Elan™ çevre dostu kumaşlar, hazır giyim markalarının özel sürdürülebilir koleksiyonlar oluşturmasına yardımcı olarak endüstri genelinde ‘yeşil moda’ hareketini mümkün kılar. R|Elan™, yüksek performanslı giysilere yönelik artan talebi karşılamak için yenilikçi kumaş yelpazesine yeni nesil işlevsellik özelliğini de kattı.

R|Elan™, farklı kategoriler altında gruplandırılmış ürünleri içeren bir portföye sahip bulunuyor. Bunlar arasında ‘Sürdürülebilirlik’ başlığı altında, GreenGold (%100 tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerden geri dönüştürülmüş) ve EcoGold (tekstil atıklarının çevrede kalıcılığını azaltan gelişmiş sürdürülebilir teknoloji); ‘Yüksek Performans’ başlığı altında, Kooltex (giysiyi serin ve kuru tutan hızlı nem yönetimi işlevi), AirTherm (ısı yalıtımı işlevi, giysinin kullanıcıyı sıcak ve rahat tutmasını sağlar) ve AllClima (yapısal ikili işlevsellik tüm yıl boyunca konfor sağlar); ‘Sağlık’ başlığı altında ise FeelFresh (bakteri üremesini azaltan ve kötü kokuyu engelleyen antimikrobiyal kumaş) yer alıyor.

RIL R|Elan™ ile ‘yeşil moda’ hareketini destekliyor

Yenilikçi kumaşların üretimi için yeni ortaklıklar kuruldu

R|Elan™ ile en son moda trendleriyle uyumlu ve tüketicilerin yaşam tarzı ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi giysiler sunan RIL, özel ürünlerini kullanarak yeni dönem kumaşları üretmek için son birkaç yılda küresel tekstil merkezlerinde, kilit oyuncularla çeşitli ortaklıklar kurdu. Merkez Mükemmellik Programı (Hub Excellence Program – HEP) adı verilen bu güçlü küresel ağ, markalara/perakendecilere gelişmiş üretim, zamanında ham madde temini ve standart kalite güvencesi sağlıyor. Partner firmalar ayrıca iş geliştirme ve pazarlama desteğine yönelik rehberliğin yanı sıra RIL’den teknik ve ürün geliştirme yardımı da alıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler