Ana Sayfa » Terbiye » Santex Rimar Group Doğu-Batı Diyaloğunu Geliştiriyor

Santex Rimar Group Doğu-Batı Diyaloğunu Geliştiriyor

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Santex Rimar Group Doğu-Batı Diyaloğunu Geliştiriyor
Santex Rimar Group Doğu-Batı Diyaloğunu Geliştiriyor

Santex Rimar Group, 15-19 Ekim tarihleri arasında Şanghay’daki ITMA ASIA 2018’de Salon 5 ve Salon 3’te iki ayrı stant ile yer aldı.

Santex Rimar Group, Sperotto Rimar markası altında yeni yüzey terbiye çözümlerini sundu; SOFTA yüksek hızda fırçalama ve VELURA yüksek hızda şardonlama makineleri fuar boyunca çalışır halde sergilendi.

Cavitec, yüksek verimli, hassas, kullanıcı dostu ve uygun maliyetli olmak üzere geliştirilmiş, spor giyim ürünleri için mükemmel olan yeni holtmelt (sıcak erimeli) kaplama ve rotogravür sistemli laminasyon hattı CAVIMELT P+P LINE’ı sundu.

SMIT ise, olağanüstü bir havlu kalitesi için en hızlı free flight (kılavuzsuz) rapier dokuma makinesi yeni GS980’i sundu. 220cm’den 360cm’ye yedi farklı çalışma genişliğinde, SMIT GS980F, bir veya birkaç panelde havlu kumaşlarını veya hacimli havluları dokumak için mükemmeldir.

2017 yılında Urumçi’de (Sincan) Doğu ve Batı arasındaki diyaloğu daha da güçlendirmek için Future Textile Road etkinliği ile, Santex Rimar, yeni tekstil endüstrisinin büyümesini araştırmak ve uluslararası öğrencilerle güçlü ilişkiler kurmak için DONGHUA Üniversitesi ile bir ortaklık projesi imzaladı. Bu proje mekatronik ile teknoloji, tekstil mühendisliği ile makine imalatı, çalışma ile deneyim arasındaki ileri bir diyalogla tekstil endüstrisini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Santex Rimar Group ve Donghua Üniversitesi işbirliği

Her yıl Santex Rimar Group, en önemli İtalyan moda ve tekstil bölgelerinden biri olan Vicenza’da (İtalya) bulunan ana merkezinde; Donghua Üniversitesi’nin en iyi iki öğrencisini bir burs ve eğitim dönemi ile ödüllendirecek.

Donghua Üniversitesi’nden Kurumsal İlişkiler Ofisi Müdür Yardımcısı Wu Baogen, Tekstil Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Xu, Kabul Ofisi Müdürü Yuan Haiyuan;  17 Ekim’de Santex Rimar Group standında imza ve ödül törenine katıldı. Törende Santex Rimar Başkanı Ferdinando Businaro, Santex Rimar Group CEO’su Simone Rancan; Santex Rimar Shanghai Genel Müdürü Jack Zhao ve SMIT Shanghai Genel Müdürü Rock Luo hazır bulundu.

Tekstil Mühendisliği son sınıf öğrencisi Wang Ju ve Tekstil Malzemeleri ve Tekstil Tasarım ana dalından Zhang Kun; Donghua Üniversitesi-Santex Rimar burs projesinin resim olarak ilk ödüllendirilen öğrencileri seçildi.

Santex Rimar Group, dokuma, tekstil terbiye, teknik tekstiller ve su arıtma ile kurutma işlemleri için yeşil teknolojileri üreticileri arasında dünyanın lider oyunculardan birisidir. Dokuma, örme, dokuma kumaşlar ve yeşil çözümler için teknoloji ortağı olarak başlayan farklı firmalar, 2015 yılında Santex Rimar Group’a dönüştü. Smit dokuma teknolojisinde dünya çapında bir öncü olarak kabul ediliyor, Cavitec ve Isotex ise teknik tekstil makineleri pazarında öne çıkıyor. Has, Santex ve Sperotto Rimar tekstil terbiye makineleri üretirken, Solwa su arıtma ve atık yönetimi için çevre dostu makineler sunuyor.

Güncel Haberler

Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, şirkette geçirdiği yaklaşık 30 yılın ardından, mayıs ayı sonunda emekli olacak. Heinrichs, 135 yılı...

Yeşim Tekstil, Ağrı’da dünya için üretiyor

Yeşim Tekstil, Ağrı Tekstilkent Bölgesi’nde 2019 yılında devreye aldığı tesisinde dünyaca ünlü markalara hazırgiyim üretimi gerçekleştiriyor. Ağrı Valiliği tarafından...

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied