Ana Sayfa » Eğirme » Halı İpliği Üretiminde Anahtar Konsept: Otomasyon

Halı İpliği Üretiminde Anahtar Konsept: Otomasyon

Saurer, katılacağı Domotex Hannover 2020 fuarında, BCF ipliklerinin üretimine dönük yeni nesil makinelerini ve otomasyon çözümlerini sergileyecek. Otomasyon çözümleri daha az işçilik ile daha yüksek verimlilik sağlarken, yeni nesil makineler yeni pazar olanaklarına kapı açıyor.

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Saurer İçin Halı İpliği Üretiminde Anahtar Konsept: Otomasyon
Saurer İçin Halı İpliği Üretiminde Anahtar Konsept: Otomasyon

Saurer Twisting Solutions, dünyanın en büyük zemin kaplamaları fuarı Domotex Hannover’e, 10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında katılıyor. Firma fuarda Salon 11 Stant B35’de müşterilerini ve ziyaretçilerini ağırlamak için heyecanla bekliyor.

BCF iplikleri taşımak için işletmeye özel otomasyon çözümleri

Saurer Twisting Solutions, Domotex 2020’de, süreç otomasyonu ve ürün maliyetini düşürmek için müşteriye özel optimize edilmiş çözümler sunacak. Malzeme taşıma sistemlerinin otomasyonu müşterilere önemli avantajları sunuyor. Bunun nedeni, bu sistemlerin müşterilerin ihtiyaçlarına göre bireysel olarak uyarlanması ve tüm büküm tesisi boyunca optimum malzeme akışı sağlamasıdır. Kullanıcı dostu bir kontrol sağlayan bu sistemler ile daha az personel gereksinimi ve daha kısa sürede işlem gerçekleştirilebiliyor.

İster raylı taşıma sistemi FlexFlow ile kombine edilmiş bir kaldırıcı şeklinde olsun ya da otomatik yönlendirmeli PackDrive aracı olsun, Saurer tarafından sunulan modern otomasyon çözümleri geleceğin bir sonraki adımıdır. Akıllı rota bulma özelliğine sahip olan FlexFlow bobin taşıma sistemi, yerden tasarruf sağlayan havai konveyörler ile kullanıcı dostu ve bobin taşımayı mümkün kılıyor. CreelFlow ve Pack-Flow olarak ikiye ayrılan sistem, bobinleri doğru zamanda doğru yere taşır. Akıllı kontrol ile eşleştirilmiş ergonomik tasarım, optimum bobin verimini garanti eder. AGV kaldırma sistemi PackDrive ise bitmiş bobinleri makinenin taşıma bandından bağımsız olarak daha ileri işlemleri taşır. PackDrive bir seferde 3 seviyede 27 adede kadar bobini taşıyabilir.

Yeni makine nesli ile daha kolay ve daha hızlı

Saurer’in yeni nesil halı ipliği makinesi CarpetCabler CarpetTwister 1.10, canlı bir pazarın en sıra dışı gereksinimlerine bile kendinden emin ve güvenilir bir şekilde hakim olmak için optimum olanaklar sunmaktadır.

Neredeyse tüm üretim parametrelerinin merkezi ayarları, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve yeni tasarlanan yerleştirme (çıkış) alanı, makinenin değiştirme sürelerini önemli ölçüde azaltır. Modern tahrik teknolojisi ve iplik kalitesini izlemek için yenilikçi iplik sensörü teknolojisi, Saurer’in müşterileri için önemli bir katma değer yaratıyor.

CarpetCabler CarpetTwister 1.10’ın temel özellikleri ve avantajları şöyle sıralanıyor; yenilikçi iplik sensörü, elektronik kontrolü motor iği, ağ bağlantısı özellikli yeni yazılım, açık ve kolay erişilebilen ön hızlandırma alanı sayesinde optimum kullanılabilirlik, ergonomik kullanım için yeni bobin sehpası, en farklı uygulama alanları için iplik frenleri, tahrik ünitesinde soğutma sistemleri.

Saurer Fabrika Yönetim Sistemi Senses ile  süreç kontrolü

Bu dijital sistem tüm bölümlerdeki üretim, kalite ve performans verilerini bir araya getiriyor ve analiz ediyor. Hatta, üçüncü taraf üreticilerin makineleri bile yönetilebilir. Plandan sapmalar, kalite dalgalanmaları veya düzgünsüzlükler gerçek zamanlı olarak tespit edilerek iplikhane yöneticilerinin hızlı tepki vermesini sağlar. Verilerin toplamını, optimizasyon fırsatları bulmak amacıyla süreçleri kapsamlı bir şekilde analiz etmek için de kullanabilirler.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied