Ana Sayfa » Eğirme » Saurer yeni otomasyon çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Saurer yeni otomasyon çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Saurer, çok sayıda yenilikçi ürünüyle ITMA Asia + CITME fuarında yerini alacak.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Eğirme, büküm, kablolama ve otomasyon çözümleri uzmanı Saurer, 12-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan ITMA ASIA + CITME fuarında en son yeniliklerini sergilemeye hazırlanıyor. Hem iplik hem de büküm/kablolama fabrikalarında maliyet etkin otomasyona yönelik artan talebi karşılayan Saurer pek çok alanda yenilikle fuarda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Saurer, tasarım felsefesinin iyi bilinen E3 özellikleri olan enerji, ekonomi ve ergonomiyi; işçilik ve ergonomi ile ilgili önemli sorunları ele alan akıllı teknolojilerle güçlendirdi. Fuara gelen ziyaretçiler 8. salonda, F01 standında firmanın bu en son ürünlerini yakından deneyimleme fırsatı bulacak.

Saurer yeni otomasyon çözümleri ile kısa elyaf işlemede yeni avantajlar sunuyor

Saurer standında yer alacak kısa elyaf prosesi çözümlerinden biri yeni tarak makinesi Autocard. Elyaf hazırlama zincirinde daha fazla değer yaratmak için geliştirilen makine daha yüksek bir taraklama alanına sahip bulunuyor. Bu sayede %18 daha yüksek üretim miktarı ve daha temiz şerit sağlıyor. Aynı zamanda akıllı operatör yönlendirmesi için LED ışıklara sahip olan makinede, tüm üretim boyunca kova değişiklikleri şerit çıkış hızını yavaşlatmadan gerçekleştiriliyor.

Zinser Sistemleri’nin yeni nesil ring iplik eğirme makinesi Z 72XL, akıllı eğirme için düşük enerji tüketimi, optimum kullanım kolaylığı ve esnek otomasyon çözümleri sunuyor. Yeni bir kompakt cihaz, Impact FX pro sistemi ile birlikte gelen makine, özellikle daha düşük tüylülük ve daha yüksek mukavemete sahip ipliklerde orta ve ince iplik numarası aralığı için tasarlandı. Bu sayede dokuma ve örme uygulamalarında avantaj sağlıyor.

Saurer, Autoconer X6 bobin makinesi ile, bobin sarımında özelleştirilmiş otomasyona doğru ilerliyor. En gelişmiş RFID teknolojisi, sensör kontrollü fonksiyonlar ve akıllı kontrol sistemleri, sürekli otomasyon ilerlemesini mümkün hale getiriyor. Endüstri, gelişmiş splays kalitesi, kullanımı ve bakımı sunan yeni açık prizma teknolojisi ile tanışacak.

Saurer yeni otomasyon çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek
Saurer yeni otomasyon çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Düşük eğirme maliyetleri, yüksek kalite

Open-end eğirme için Schlafhorst Sistemleri akıllı otomasyon çözümleri; Autocoro 10, Autoairo ve AutoBD’yi bir araya getiriyor. Autocoro dünya çapında 1 milyon iğ satışına ulaşırken, Autoairo ve AutoBD ilk kez Asya’da sergilenecek. Autoairo havalı eğirme makinesi, düşük eğirme maliyetleri ile birlikte yüksek iplik kalitesi ve üretkenliği sağlıyor. AutoBD ise, iplik fabrikalarına rotor iplik makinasının otomasyon derecesini ve üretkenlik potansiyelini seçme opsiyonu sunuyor. Bunun yanı sıra tüm otomasyon modülleri de kolaylıkla yenilenebiliyor.

SynchroPiecing ve Multilot kesintisiz parti değişikliklerine olanak tanırken, SynchroPiecing ayrıca operatör ihtiyacını da en aza indiriyor ve zorlu hammaddelerde bile yüksek verimlilik sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcılar bobinlerin çıkarılmasını ve boş masura yerleştirilmesini tamamen otomatik hale getirebiliyor.

Saurer büküm ve kablolamada enerji tüketimini azaltıyor

Volkmann Sistemleri’nin en yeni nesil CompactTwister 8 serisi, bükümlü iplik kalitesi, esneklik ve enerji tüketimi için önemli yeniliklere imza atıyor. Milyon adetlerde pazara tedarik edilen iğler, bu çözümün pazarda lider konumda olduğunu gösteriyor.

Kord bezi (tire cord) ve endüstriyel iplikler için doğrudan kablolama makinesinin 5. nesli, Allma Sistemleri’nin CableCorder CC5’i ise, kullanıcılara daha düşük enerji tüketimi sağlıyor. Ayrıca kullanıcılara akıllı iğ konsepti, modern kalite izleme, gelişmiş ergonomi ve yenilikçi veri yönetimi sunuyor. 200 adede kadar iğ ve yeni ekartman 400 ile CC5 yerden önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Saurer Otomasyon Çözümlerinin fuarda tanıtacağı diğer bir yeniliği de paletleyicisi olacak. Firma aynı zamanda büküm ve iplikhaneler için makine yükleme ve bobin taşıma verimliliğini artıran akıllı ve bireysel otomasyon çözümleri sunarak, tüm tekstil değer zinciri boyunca önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sunuyor.

Yeni dijital algılama çözümleri üretim süreçlerini optimize ediyor

Fabrika yönetim sistemi Senses için yeni Shop Floor Senses Element, makine operatörlerinin yürüme mesafelerini azaltarak üretim tesislerindeki süreçleri optimize ediyor. Kullanıcılar, Recipe Senses Element’i kullanarak, tüm makinelerin üretim ayarlarını Senses’e aktarabiliyor. Buna ek olarak optimum üretim ve kaliteyle sonuçlanacak şekilde yapılandırılmalarını da sağlayabiliyor. Bu sayede hızlı ve güvenilir parti değişikliklerini garanti ediliyor.

Saurer’in laboratuvar ekipmanları alanındaki yeniliği Autolab ET, modern, entegre bir lazer sensörü aracılığıyla iplik tüylülüğünü tamamen otomatik olarak ölçüyor. Genel tüylülüğün belirlenmesinin yanı sıra tüy uzunluğu da otomatik olarak sınıflandırılabiliyor. Şeritler, fitiller ve iplikler için ilgili tüm parametreler tek bir test cihazı ile belirlenerek, eğirme makinelerinin optimum düzeyde çalışması sağlanıyor.

Havalı eğirme alanındaki talebe yeni çözüm: NO-6270 KN

Saurer standında Accotex ürün serisinde yer alan havalı eğirme için yeni apron da yer alacak. Havalı eğirmede yüksek üretim hızlarının artması, çekim sistemindeki elastomer bileşenlere yönelik daha yüksek talepleri beraberinde getirirken; Saurer bu soruna yönelik, havalı eğirme iplikçiliği için yeni bir son teknoloji ürünü olan NO-6270 KN apronunu geliştirdi.

Texparts ürün serisinden, 17,5 mm’lik küçültülmüş bir iğ dibi çapına sahip yeni yüksek performanslı iğ, CS1 S sessiz iğ yatağı ünitesine dayanıyor. Bu iğ uzun bir hizmet ömrü ve operasyonel güvenilirlik sunarken, 30.000 dev/dak.’ya varan çalışma özellikleri ve enerji tasarrufu sağlıyor. Sıfır iğ dibi sarım sistemi Spinnfinity ile birleştiğinde, otomatik ve randımanlı ring iplik eğirme için mükemmel bir uyum elde ediliyor.

Saurer yeni otomasyon çözümlerini ITMA Asia’da sergileyecek

Filament iplik işlemede hız artarken, gürültü ve enerji tüketimi azalıyor

1.000 m/dak’ya varan iplik üretimleri için uygun olan, Temco ürün serisinin güçlü motor tahrikli tekstüre üniteleri FTS525M, geniş bir hız aralığına sahip. Buna rağmen FTS ünitesi daha düşük gürültü seviyesi ve enerji tüketimi ile ön plana çıkıyor. Yüksek esneklik özelliği sayesinde, iplik büküm yönü kolayca değiştirilebilirken, S/Z büküm üretimi için soğutma plakasının ayarlanması gerekmiyor.

Temco ürün serisinden CoolFlow Tekstüre Diskleri, hava akışını optimize edip disklerin özel tasarımı ile ısı transferini iyileştiriyor. Bu ise, 1000 m/dak.’ya varan işlem hızlarında daha az şişmeye sebep olurken disk yükünde önemli bir azalma sağlayarak hizmet ömrünü uzatıyor.

Fibrevision ürün hattında Saurer, teknik ve endüstriyel ipliklerde kopuk filament izleme için pazar lideri Fraytec FV1 ve FV2 sistemleriyle gerginlik izleme üzerine bir yükseltme seçeneği de sunacak. Uygulamaya bağlı olarak 0-500g veya 0-1 000g sensör aralıkları ile yükseltme kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

ITMA Asia + CITME teknoloji fuarına katılacak ziyaretçiler ayrıca Saurer standındaki Sun alanında, şirketin güncelleme ve yükseltme tekliflerini, orijinal parçaları ve akıllı önleyici hizmetlerini inceleme imkanı bulacak. Saurer Academy’de dijital eğitim olanağının yanı sıra ziyaretçiler ayrıca Secos – Saurer Müşteri Portalı’ndaki yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilecek.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied