Ana Sayfa » Örme » Shima Seiki SVR123SP ile Düz Örmede Yeni Olanaklar

Shima Seiki SVR123SP ile Düz Örmede Yeni Olanaklar

Shima Seiki SVR123SP ile düz örmede yeni olanaklar. Önde gelen bilgisayarlı örme makinesi üreticisi Japonya merkezli Shima Seiki, İtalya’daki yan kuruluşu Shima Seiki Italia S.p.A ile birlikte Şubat ayında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ISPO fuarına katıldı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Shima Seiki SVR123SP ile Düz Örmede Yeni Olanaklar
Shima Seiki SVR123SP ile Düz Örmede Yeni Olanaklar

Shima Seiki, spor endüstrisine yeni gelenler için özel bir platform olan ISPO Brandnew Village’nin kurumsal ortağı oldu.

Brandnew Village’deki BN05 standında son teknoloji ürünü SVR123SP bilgisayarlı örme makinesi sergilendi. Hem örme hem de dokuma özelliklerine sahip bu makine, hibrit inlay kumaşlar üretebilen özel bir ilmek baskı yatağına sahip bulunuyor. Bu tür yeni kumaşlara olan talep, spor giyim, iç giyim, dış giyim, üniforma ve diğer fonksiyonel kıyafetlerin yanı sıra ev eşyaları ve teknik tekstiler gibi çok çeşitli uygulamalarda oldukça yüksek.

Shima Seiki SVR123SP

ISPO Münih’teki Shima Seiki SVR123SP ayrıca, düz jarse dikiş kullanarak jakar benzeri tasarımlar üreten, herhangi bir desende iplik renklerini değiştirebilen yeni i-Plating (i-vanize) seçeneğine sahip. Shima Seiki yeni bir devrimci kaplama sistemine sahip yeni bir makine sundu; buna Ters Vanize (Inverse Plating – IP) diyorlar. Bu i-Plating, örgü tasarımında daha da fazla çeşitlilik için aynı yol boyunca ve her bir iğnede vanize yapabilir.

SVR123SP’de üretilen en son spor giyim numuneleri, spor kıyafetleri için ideal olan üstün uyum, rahatlık ve stil sunan devrim niteliğindeki dikişsiz Wholegarment triko ürünleri de sergilendi. Sentetik iplik, nefes alabilen ve hidro itici iplikler ile mükemmel sportif numuneler geliştirildi. Moda endüstrisindekien ünlü isimler modaya uygun ve yüksek performanslı kıyafetlerle yakından ilgilendi.

Tüm üretim süreci kontrol altında

Shima Seiki’nin 3D tasarım sistemi SDS-ONE APEX3’ün son versiyonu da sergilendi. Şirketin ‘Toplam Moda Sistemi’ konseptinin temelinde yer alan APEX3, ürün tedarik zinciri boyunca kapsamlı bir destek sunarak; üretimi iplik geliştirme, ürün planlama ve tasarımdan üretime ve hatta satış promosyonuna kadar; tek bir sorunsuz ve verimli iş akışına entegre ediyor.  Özellikle etkili olan APEX3’ün ultrarealistik simülasyon yeteneği ise sanal numunelerin gerçek numune üretme ihtiyacını en aza indirerek tasarım değerlendirme sürecini geliştirmesidir. Bu sürdürülebilir üretime katkıda bulunan zaman, maliyet ve malzeme bakımından önemli tasarruflar sağlıyor.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied