33.7 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Starlinger FXa 6.0 ile çuval dokumada yeni fırsatlar 

ITMAStarlinger FXa 6.0 ile çuval dokumada yeni fırsatlar 

- Haber Sponsoru -

Avusturyalı makine tedarikçisi Starlinger, Milano’daki ITMA fuarında sürdürülebilir dokuma çuval üretimi için en son gelişmelerini gösterecek, öne çıkan çözümü ise yeni dairesel dokuma tezgahı FXa 6.0 olacak. Starlinger geri dönüşüm teknolojisi, elyaf ve filament üretimi için geri dönüşüm çözümleri hakkında bilgi vermek üzere Salon 9’daki C315 standında yer alacak. Starlinger tekstil ambalajları ise, kullanılmış büyük torbaların tekrar yenilerine dönüştürüldüğü büyük torbalar için kapalı bir ambalajlama döngüsünü göstermek üzere ziyaretçilerini Salon 3’teki B103 standında ağırlayacak.

Plastik bantlardan dokuma çuval üretimi için yuvarlak dokuma tezgahlarının teknolojik gelişiminde 50 yılı aşkın süredir önde gelen Starlinger, yeni altı mekikli yuvarlak dokuma tezgahı FXa 6.0 ile en yüksek kalitede polipropilen bant kumaş üreten daha verimli ve kullanıcı dostu bir makine sunuyor. Starlinger CSO’su Harald Neumüller, yeni FXa 6.0 ile önemli ölçüde azaltılmış enerji gereksinimleri ve düşük gürültü seviyesine sahip bir yuvarlak dokuma tezgahı sunduklarını ve aynı zamanda daha uzun yedek parça ömrünün önemli maliyet tasarrufu sağladığını belirtti. Şirket içi üretimleri için yeni süreçlere ve yenilikçi üretim yöntemlerine yatırım yaparak mekik silindiri üretimindeki kalite dalgalanmalarını önemli ölçüde en aza indirebildiklerini ve hizmet ömürlerini artırabildiklerini söyleyen Neumüller, sözlerine şunları ekledi: “FXa 6.0 ayrıca 350 IQ olarak adlandırılan bir değere sahipti. Bu, ortalama olarak her 350 metrede sadece bir çözgü bandı kopması olduğu anlamına geliyor ve makine duruş süresi ve makine operatörlerinin çalışması açısından büyük bir avantaj sağlıyor.”

Starlinger ambalajlamada döngüyü kapatıyor

Şirket, ‘Döngüsel Ambalaj’ konsepti ile büyük torbalar için kullanılmış olanların tekrar yenilerine dönüştürüldüğü kapalı bir ambalaj döngüsü geliştirdi. Harald Neumüller; ‘Döngüsel Ambalaj’ konseptlerinin bir parçası olarak, polipropilen kumaştan üretilen büyük torbaların üretimden kullanıma, iadeye ve geri dönüşüme kadar yaşam döngülerini izlemeye olanak tanıyan bir malzeme pasaportu ile donatıldığını açıkladı ve şunları söyledi: “Bu, kullanılmış büyük torbaların önemli bir kalite kaybı olmadan geri dönüştürülebileceği ve büyük torbalar üretmek için yeniden granül kullanılabileceği anlamına geliyor, ambalaj döngüsü kapanıyor” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler