16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Stäubli dokuma teknolojileri yenilikten öte bir vizyonla sunulacak

ITMAStäubli dokuma teknolojileri yenilikten öte bir vizyonla sunulacak

- Haber Sponsoru -

Ağızlık (kam makineleri, armürler ve Jakar makineleri) ve dokuma hazırlık (tahar, salma sistemleri ve çözgü bağlama makineleri) alanlarındaki temel yetkinlikleri ile nihai dokuma ürünlerinin tasarımında ve kalitesinde önemli bir rol oynayan Stäubli Textile, ITMA 2023’te yeniliklerini sergileyecek. Firmanın Salon 6’daki A201 standını ziyaret edenler, Stäubli çözümlerinin dokuma fabrikalarının performansını ve genel verimliliğini nasıl artırabileceğini öğrenecekler. Dokuma salonunda sergilenecek Stäubli ürünlerinden bazıları arasında şunlar yer alıyor: Aktif Çözgü Kontrolü 2.0 ile SAFIR S60 otomatik tahar sistemi; çerçeveli dokuma için ağızlık oluşturma çözümleri, LX PRO, LXL PRO, LXXL PRO Jakar makineleri; YENİ ALPHA halı dokuma sistemi ve yeni MyStaubli Portal.

Stäubli yeni nesil Aktif Çözgü Kontrolünü ITMA’da gösterecek

SAFIR taharlama sistemleri serisi, verimli stil değişiklikleri için benzersiz avantajlar sunuyor. Aktif Çözgü Kontrol teknolojisi ile uzun yıllardır iplik tanıma ve yönetiminde standartları belirleyen Stäubli, ITMA 2023’te bu teknolojinin yeni nesli Aktif Çözgü Kontrolü 2.0’ı sunacak. Standı ziyaret edenler, bu etkileyici teknoloji ile çalışan otomatik bir taharlama sistemini inceleyebilecek.

Enerji tasarrufu sağlayan jakarlı makineler

1600/1700 serisi eksantrik makineler ve S3000/S3200 serisi elektronik rotatif armürler, en üst düzeyde güvenilirlik ve uyarlanabilirlik sunan yüksek hızlı bir dokuma çözümü sağlıyor. Stäubli’nin geniş ürün yelpazesi, daha az bakım da dahil olmak üzere en son pazar taleplerine ve müşteri gereksinimlerine ve isteklerine cevap veriyor. Stäubli makinelerinin tasarımında çevresel performans giderek daha fazla dikkate alınıyor. Örneğin, en yeni makineler daha düşük yağ hacimleri ve daha az yağ değişimi sunuyor. ITMA ziyaretçileri, Stäubli’nin elektronik rotatif armürleri ve eksantrik makinelerinde yer alan bu ve diğer yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler.

Stäubli dokuma teknolojileri yenilikten öte bir vizyonla sunulacak

Ziyaretçiler sergi süresince üç tam Jakar sistemini çalışır halde görebilecek

2022’nin sonunda piyasaya sürülen PRO serisi Jakar makineleri, düz, havlu veya OPW (Tek Parça Dokuma) kumaşların üretiminde en yüksek enerji verimliliğini arayan dünyanın dört bir yanındaki Jakarlı dokumacıları şimdiden ikna etti. Formatları 4.608 kancadan (LX PRO) 25.600 kancaya (LXXL PRO) kadar değişen bu Jakar makineleri, Stäubli’nin özel NOEMI elektronik mimarisine ve son teknoloji MX PRO modülüne sahip bulunuyor. Bu kombinasyon, yüksek hızlı dokuma, sıcaklık ve kaldırılacak önemli sayıda kancanın kısıtlamalarını mükemmel bir şekilde bütünleştiriyor. ITMA ziyaretçileri, modaya uygun kumaşlar üreten üç tam Jakar sistemini çalışırken görecek ve bu makinelerin sağladığı avantajlar ve faydalar hakkında her şeyi öğrenecek.

Yeni ALPHA halı dokuma sistemi

Stäubli ITMA’da yeni bir halı dokuma sistemini tanıtacak. Standa damgasını vuracağı kesin olan yeni ALPHA halı dokuma sistemi her saat çalışarak halı üretecek. Sistem, daha önce hiç sergilenmemiş çok sayıda yeni geliştirilmiş bileşen içeriyor. Ziyaretçiler dokumacıların standı boyunca yürüyerek çift halı üretimini gözlemleyebilecek.

Makine çözümleri için anahtar: yeni MyStaubli Portalı

Stäubli ITMA 2023 fuarında yeni müşteri portal MyStaubli’yi tanıtacak. Makine çözümleri için yeni bir anahtar olan bu platform, Stäubli’nin çözüm ve hizmet yelpazesi hakkında çevrimiçi bilgilere kişisel erişim sunuyor. Ziyaretçiler fuar boyunca yeni portalın sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi edinebilecek.

Stäubli standı, geleceğe yönelik dokuma fabrikaları için şirketin çözüm yelpazesine kapsamlı bir genel bakış sunacak. Stäubli ekibi, en son çözümlerini ve yeniliklerini sunmayı ve ziyaretçilerin uygun maliyetli ve yüksek verimli tekstil üretimi için bireysel ihtiyaçlarını ve isteklerini tartışmayı dört gözle bekliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler