30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Stäubli, ITM 2024’e enerjik bir yaklaşım getirdi

DokumaStäubli, ITM 2024’e enerjik bir yaklaşım getirdi

- Dokuma Haber Sponsoru -

Tanınmış dokuma teknolojisi geliştiricisi Stäubli, ITM 2024’te yenilikçi dokuma çözümleriyle dikkat çekti. Etkin görüşmeler ve gösterilerle fuarı geride bırakan firma, daha ilk gün SAFIR PRO S67’nin, stantlarında firma temsilcilerinin de katılımıyla, LUTUF MENSUCAT A.Ş.’ye satışını duyurdu.

Stäubli Tekstil Pazarlama Sorumlusu Fritz Legler, Türk dokumacıların ilgisinden çok memnun olduklarını belirterek şunları kaydetti: “Gelişmiş otomatik tahar makinemiz SAFIR PRO S67, fuar boyunca Türk dokumacıların ilgisini çekti. Türkiye’nin önde gelen müşterilerinden LUTUF MENSUCAT, renk ve iplik kontrolü gibi özelliklerle daha karmaşık leventlerin üretilmesine olanak tanıyan, daha fazla verimlilik, esneklik ve üretkenlik sunan bu makineye yatırım yaptı. Makinemiz kullanım kolaylığı ve uyarlanabilirlik özellikleriyle Türkiye pazarında bir yıldız konumunda.”

LUTUF MENSUCAT, dokuma proseslerini iyileştirmek için SAFIR PRO S67’yi kullanacaklarını belirterek şu açıklamada bulundu: “Şu anda 248 dokuma makinemizle günlük üretim miktarımız ortalama 50.000 m. Çeşitli pazar taleplerini karşılamak için her zaman birinci sınıf, yüksek performanslı, yüksek hızlı makinelere yatırım yapıyoruz. Stäubli SAFIR PRO S67’ye yaptığımız yatırım, daha düzgün ve daha verimli bir dokuma prosesinin önünü açarak, yüksek kaliteli kumaş üretimine ve pazar ihtiyaçlarına hızlı adaptasyona imkân tanıyacak.”

Stäubli, daha ilk gün SAFIR PRO S67’nin, stantlarında firma temsilcilerinin de katılımıyla, LUTUF MENSUCAT A.Ş.’ye satışını duyurdu   Görsel Kaynak: Textilegence
Stäubli, daha ilk gün SAFIR PRO S67’nin, stantlarında firma temsilcilerinin de katılımıyla, LUTUF MENSUCAT A.Ş.’ye satışını duyurdu Görsel Kaynak: Textilegence

Sektör, Stäubli standında dokuma olanaklarını keşfetti

Stäubli ayrıca, 1000 bpm’i aşan endüstriyel hızlarda çalışmak üzere tasarlanan yeni yüksek performanslı armür S3280’i de tanıttı. Fritz Legler; “Bu, müşterilerimizin dokuma makinelerinin mekanik hız potansiyelini tam olarak kullanmasını sağlayacak ve böylece üretkenliği artıracak. S3280, Stäubli’nin tekstil makineleri performansının sınırlarını zorlama konusundaki kararlılığını temsil ediyor” dedi.

Sektörün sürdürülebilirliğe olan odağının arttığına değinen Legler, Stäubli’nin SX-Pro ve Pro serisi jakar makinelerine vurgu yaptı. Bu yenilikler, MX PRO modülleriyle birlikte enerji tüketimini %30’a kadar azaltabiliyor. Legler; “Bu, müşterilerimizin maliyetleri azaltmalarına ve üretim ortamlarını optimize etmelerine yardımcı olarak daha yeşil, daha sürdürülebilir bir sektöre katkıda bulunmalarına yardımcı oluyor” diye belirtti.

Ziyaretçi katılımıyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Legler, özellikle Türkiye dışından gelen ziyaretçilerde üç yıl öncesine göre hafif bir düşüş yaşandığını kaydetti. “Son fuarda İran, Özbekistan, Orta Asya, Pakistan ve Bangladeş’ten çok daha fazla ziyaretçimiz olmuştu. Ancak ziyaretçi kalitesinden memnunuz” diye açıkladı ve önemli Türk müşterilerin ve Mısır’dan makul sayıda ziyaretçinin olduğunun altını çizdi.

Stäubli Tekstil Pazarlama Sorumlusu Fritz Legler   Görsel Kaynak: Textilegence
Stäubli Tekstil Pazarlama Sorumlusu Fritz Legler Görsel Kaynak: Textilegence

“Başarımız uzun ömürlülüğümüzde ve müşterilerimize yakınlığımızda yatıyor”

Fritz Legler, zorlu küresel ekonomik ortama rağmen Türkiye pazarına ilişkin iyimserliğini dile getirdi. “Türk müşterilerimiz çok esnek ve yaratıcı. Mevcut zorluklara çözüm üreteceklerdir” diyerek sözlerine devam etti. Enflasyonun, yüksek faiz oranlarının ve lojistik sorunların etkisini kabul ederek sabırlı olma tavsiyesinde bulunan Legler, piyasanın istikrara kavuşmasının gelecek yıla kadar sürebileceği öngörüsünde bulundu.

Stäubli’nin Türkiye pazarındaki başarısının anahtarının ne olduğu sorumuzu yanıtlayan Legler, başarılarını uzun ömürlülüğe ve müşterileriyle yakınlıklarına bağladı. Legler; “Başarımız 130 yıla yayılan uzun ömürlülüğümüzde ve müşterilerimize yakınlığımızda yatıyor. Burada sadece İstanbul’da değil, aynı zamanda Gaziantep, Bursa, Denizli gibi önemli tekstil merkezlerinde de kendi şirketimiz var. Müşterilerimizi dinliyor, ihtiyaçlarını anlıyor ve ona göre çözümler geliştiriyoruz” diye konuştu.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler