Ana Sayfa » Baskı » swissQprint’in yeni esnek verniği ve turuncu rengi ile göz alıcı baskılar

swissQprint’in yeni esnek verniği ve turuncu rengi ile göz alıcı baskılar

swissQprint geniş format UV baskı makinelerindeki kapsamlı uygulama yelpazesini zenginleştirmeye devam ediyor.

Epson Article Top
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Pigment Reklam tarafından Türkiye pazarında temsil edilen swissQprint, geniş format UV flatbed ve rulodan ruloya baskı alanında geliştirmelerini pazarla buluşturmayı sürdürüyor. UV baskı teknolojileri uzmanı, geçen yıl ilk rulodan ruloya UV baskı makinesi Karibu’yu küresel pazara tanıtmıştı. Rulodan ruloya UV baskıyı yeni bir boyuta taşıyan Karibu, hem verimliliği hem de baskı olanakları ile kısa sürede kendinden söz ettirmeyi başardı.

UV baskıda hem flatbed hem de rulodan ruloya baskı teknolojileri sağlayıcı olarak swissQprint, geliştirmelerine yenilerini ekledi. Baskı profesyonelleri artık baskılarında turuncu rengi kullanarak, renk gamutlarını genişletebiliyor. Ayrıca flatbed baskıda bilinen özel vernik uygulaması Karibu ile esnek malzemelere ve rulodan ruloya baskıya da uyarlandı. Yeni vernik çözümü sayesinde esnek baskı yüzeylerinde de fark yaratan efektler ve daha fazlası elde edilebiliyor. Artık müşterilere yüksek kaliteli, etkili baskılı ürünler sunmak için daha fazla imkana sahip.

Turuncu ile doğru baskı renkleri

swissQprint çözümleri sağladığı canlı ve doğru renklerdeki baskılar ile biliniyor. Kurumsal renkleri daha doğru bir şekilde üretmek ve genel renk gamını genişletmek için swissQprint yeni bir turuncu boya geliştirdi.

Turuncu, proses renkleriyle birlikte veya direkt spot renk olarak kullanılabilir. Renk değerleri aslında taze, parlak turuncu olan Pantone 021 ile aynıdır. Yeni turuncu renk, swissQprint LED flatbed baskı makineleri ve Karibu rulodan ruloya baskı makinesi için standart boya setlerini tamamlıyor.

Esnek malzemelerde fark yaratan vernik uygulamaları

swissQprint ayrıca Karibu için oldukça esnek bir vernik geliştirdi. Karibu kullanıcıları artık, efekt vernikleri ile rulo malzemelerde sıradanlığın dışına çıkıyor. Bu vernik, genel bir yüzey kaplayıcı olarak veya dokunsal efektler için istenilen yerlere çok katmanlı olarak bile uygulanabilir.  Böylece olağanüstü fırsatlar ortaya çıkıyor.

Yeni esnek vernik ile, proses renkleriyle aynı anda veya mattan yüksek parlaklığa kadar çeşitli parlaklık seviyelerinde kısmi veya baskıyı tam kaplama yapılabilir. Örneğin bir duvar kağıdında desenlerin vernik uygulanarak öne çıkarıldığını düşünebilirsiniz. Kullanıcılar, örneğin duvar kağıdındaki desenleri vurgulayan çekici görsel ve dokunsal efektler oluşturmak için kısmi katlar veya isteğe bağlı çoklu katmanlar uygulayabilirler veya koyu malzemeler üzerinde zarif lake (vernik) yazılar üretebilirler.

Ya da bir içecek ürünün reklam baskısında damlacık görselini vernik kullanarak daha gerçekçi kılabilir ve öne çıkarabilirsiniz. Yoğunlaşmış damlaların parlaklığı ve üç boyut hissi görenleri etkileyecektir. İç veya dış mekan baskı uygulamalarında neredeyse sonsuz bir vernik uygulama olanağı söz konusudur.

swissQprint ’in yeni esnek verniği ve turuncu rengi ile göz alıcı baskılar
swissQprint ’in yeni esnek verniği ve turuncu rengi ile göz alıcı baskılar

Vernik ile baskılı ürünün ömrü uzuyor

Esnek vernik baskıda görsel görünümü geliştirmenin ötesine geçiyor. Proses boyalarının üzerine baskı yapılan bir vernik kaplama, boya katmanını suya veya solventlere karşı daha dayanıklı hale getiriyor. Düzenli temizlik gören basılı ürünler için pratik bir çözüm sağlar. Ayrıca, vernik ayrıca yüzey parlaklığı veya kolay bir sızdırmazlık sağlamak için işlem tabakasının üzerini tamamen kaplayabilir. Su ve çözücüleri uzaklaştırmaya ek olarak, bu uygulama aynı zamanda aşınma ve sürtünme direncini de arttırarak basılı ürünün ömrünü uzatır.

Diğer tüm swissQprint renk kanalları gibi, turuncu ve vernik kanalları da mevcut LED baskı makinelerine uyarlanabilir veya yeniden eklenebilir. Bu, mevcut müşterilerin yeni olanaklardan da yararlanabileceği anlamına geliyor.

Karibu ile çok katmanlı şeffaf baskı

Rulodan ruloya UV baskı makinesi Karibu’nun kullanıcılarına sunduğu temel avantajlardan birisi de yüksek hassasiyette çok katmanlı baskı yapabilmesidir. Cam filmler veya diğer saydam malzemelere çift taraftan görülebilen baskılar işinizi daha kazançlı hale getirecektir. Saydam malzemenin her iki yüzünde aynı veya farklı imajlar ve yazılar kolaylıkla ve net şekilde oluşturulabiliyor. Tüm katmanlar tek seferde basıldığı için taşma veya bozulma riski bulunmaz.

Çok katmanlı baskıda beyaz renk önemli bir role sahiptir. Beyaz renk talep edilen baskı görünümüne göre şu versiyonlarla kullanılır; üst baskı (imaj + beyaz) veya alt baskı (beyaz + imaj), gündüz ve gece uygulamaları (imaj, beyaz, imaj) veya beş katmanlı baskı (imaj, beyaz, engelleyici, beyaz, imaj).

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied