20.5 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 3, 2023

Türk tekstil endüstrisi yılın ilk çeyreğinde ihracatta umduğunu bulamadı 

İTHİB tarafından yayınlanan “Tekstil ve Ham Maddeleri...

Trützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde servis lokasyonları bulunan...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Tam doluluğa ulaşan ITMA 2023 erkenden başarıyı garantiledi

ITMATam doluluğa ulaşan ITMA 2023 erkenden başarıyı garantiledi

- Haber Sponsoru -

Merakla beklenen uluslararası tekstil ve giyim teknolojileri fuarı ITMA 2023, 8 Haziran’da Milano’da sektörün en yeni çözüm ve inovasyonlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fiera Milano Rho fuar merkezinin 220.000 metrekarelik fuar alanının etkinliğe aylar kala tamamen dolu olduğu belirtilirken; 44 ülkeden 1.600’ün üzerinde katılımcının yer alacağı fuarda 100 şirket halen tercih ettikleri sektörlerde kendilerine yer tahsis edilmesini bekliyor. Fuarda tekstil kompozitleri de dahil olmak üzere tüm tekstil ve hazır giyim üretim değer zincirini kapsayan 20 ürün sektörü yer alıyor.

ITMA 2023 yeniliklerin merkezi olacak

ITMA 2023’e sektördeki yenilikleri ön plana çıkaran çeşitli etkinlikler eşlik edecek. Öne çıkan etkinlikler arasında 9-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Innovator Xchange de yer alıyor. Innovator Xchange, katılımcılara ITMA Ödülü kazananları ve finalistlerinin yanı sıra katılımcılar ve sektör uzmanlarından bilgi edinmek için önemli fırsatlar sunacak.

Otomasyon ve dijital gelecek, geliştirilmiş gereçler, sürdürülebilirlik ve döngüsellik ve yenilikçi teknolojiler olmak üzere öne çıkan dört konunun her biri için bir sektör uzmanı davet edildi. Davetli konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor: German Garcia Ibañez, Sürdürülebilir Ham Madde Döngüselliği Başkanı, Inditex (Sürdürülebilirlik ve Döngüsellik); Dr. Jesse S. Jur, Ekosistem Teknolojisi Direktörü, Advanced Functional Fabrics of America (Yenilikçi Teknolojiler); Kevin McCoy, Başkan Yardımcısı, New Balance Athletics (Otomasyon ve Dijital Gelecek); Profesör Parikshit Goswami, Teknik Tekstiller Profesörü, Huddersfield Üniversitesi (Geliştirilmiş Gereçler).

ITMA 2023 ile birlikte düzenlenen diğer önemli etkinlikler arasında ITMA Sürdürülebilir İnovasyon Ödülü, İnovasyon Video Vitrini, ITMA forumları ve ortak etkinlikleri yer alıyor.

ITMA 2023 yeniliklerin merkezi olacak

“Şirketler pazara ilişkin tablo konusunda iyimser”

ITMA Services Yönetim Kurulu Başkanı Charles Beauduin, 2019 yılında Barselona’da düzenlenen son ITMA fuarından bu yana, koronavirüs salgını ve jeopolitik durum nedeniyle dünyanın büyük ölçüde değiştiğini söyleyerek; “Çeşitli aksaklıklara rağmen ITMA 2023’teki alanın tamamen dolu olmasından memnuniyet duyuyoruz. Şirketler, çoğu sınırın artık tamamen açık olması nedeniyle pazara ilişkin tablo konusunda iyimser” dedi.

CEMATEX Başkanı Ernesto Maurer, sürdürülebilirliğin artık sadece moda bir kelime olmadığını, sektörün işlerinin geleceğini güvence altına almak için sürdürülebilirlik gündemini benimseme konusunda daha hızlı hareket etmesi gerektiğini belirtti. Maurer sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi sırasında birçok üyemiz kaynaklarını Ar-Ge faaliyetlerine yönlendirdi. ITMA 2023, katılımcılarımıza bu yeni ürünleri ve en son teknolojiyi sergileme fırsatı sunmak için mükemmel bir zamanlamaya sahip. Ar-Ge, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla eşleştirildiğinde, başarının formülü olacaktır.”

Ziyaretçilerinin en son yenilikleri görmek için ITMA 2023’ü dört gözle bekleyebileceklerini kaydeden Maurer; “Tekstil ve hazır giyim üreticilerinin, markaların ve perakendecilerin ITMA’da buluşma fırsatını değerlendirerek tekstil endüstrisinin önde gelen üyeleriyle tedarik ve iş birliği yapacağını umuyoruz. Ayrıca, ziyaretçiler çeşitli tamamlayıcı etkinliklerde sektör trendleri ve gelişmeleri hakkında bilgi edinebilecekler” dedi.

ITMA 2023 ziyaretçi kayıtları başladı ve ziyaretçiler 7 Mayıs 2023 tarihine kadar online kayıt yaptırarak erken dönem rozet fiyatlarından yararlanabilecekler. Yaka kartı ile ziyaretçiler, fuar ziyaretlerini planlamak için 8 Mart 2023 tarihinden itibaren ITMAconnect platformuna erişebilecekler. Katılımcıların dijital alanlarını keşfedebilecek, sohbet edebilecek ve stand ziyaretleri için randevu alabilecekler.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler