Ana Sayfa » Güncel » Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Pandeminin devam eden etkilerinin yanı sıra, yatırımlarda devam eden trendi okuyuculara sunuyoruz

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak görebiliyoruz. Yıl boyunca hazırladığımız haberlerde yaşanan olumsuzlukların yanı sıra, alternatif ürünlerin üretilmeye başlanmasıyla elde edilen avantajları da gözler önüne serdik. Textilegence Kasım – Aralık 2020 sayımızda, pandeminin devam eden etkilerinin yanı sıra, yatırımlarda devam eden trendi okuyuculara sunuyoruz. İşte size Türk ve dünya tekstil ve baskı endüstrilerine ilişkin birkaç ipucu.

Özel röportaj

Bu sayımızda, Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticilerinden Haksa Tekstil’in Saurer’in yeni nesil Autocoro çözümü ile sürdürülebilir üretimi nasıl elde ettiğini okuyabilirsiniz. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sağıroğlu bir iplik üreticisi olarak önceliklerini, hedeflerini ve neden Autocoro’yu tercih ettiklerini anlattı.

Yatırımlar

Akar Tekstil, Mardin Savur’da yeni bir tesis açarak hem üretim kapasitesini artırdı hem de bölgede önemli bir istihdam kaynağı yarattı. Yatırım hakkında daha fazla bilgi sizi bekliyor.

Bursa merkezli İlay Tekstil, makine parkurunu Monforts Montex ramı ile güçlendirdi. Kurulan ve tam güç ile çalıştırılan bu makine yatırımı enerji verimliliğini arttıran firma, önemli noktalara değindi.

Sezginler Tekstil, Baldwin’den TexCoat G4 temassız terbiye çözümü alarak elde ettiği avantajları vurguluyor.

Güney Koreli sanayi devi Hyosung, Türkiye’deki yatırımını arttırmaya karar verdi. Peki yeni yatırım paketinde neler var? Daha fazlası haberde yer alıyor.

Dokuma

Itema önemli bir dokuma yatırımında rol oynuyor. Mısır’ın şimdiye kadarki en büyük yatırım ve modernizasyon programına partner olarak seçildi. Peki Itema bu süreçte neler sunacak, hepsi haberimizde.

Kayak endüstrisi için yapay kar zeminleri oluşturmak için dokuma teknolojileri bir seçenek olabilir mi? Staubli bu konuda bazı fikirlere sahip?

Örme alanında gelişmeler

Türkiye’de örme sektörü her zaman önemli bir güce sahip oldu. Pazarın lider marka tedarikçisi Mayer & Cie. bu pazara bağlılığının altını çiziyor. Markanın Türk örmecilerle ilişkisine daha yakından bakabilirsiniz.

Groz-Beckert ile örme dünyasına bir yolculuk sizlere hiç olmadığı kadar keyifli ve bilgilendirici gelecek.

Textilegence Kasım - Aralık 2020 Sayısı yayınlandı
Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Elyaf sektöründe gelişmeler

Yapay elyaflar tekstil endüstrisinin en fazla işlenen hammaddelerini oluşturuyor. Peki verimliliği arttırıp üretim maliyetlerini ve hataları azaltmak için neler yapmalı. Truetzschler’in TC 19i tarağı bu konuda ilk adımı oluşturuyor.

Peki pamuk konusunda neler yaşanıyor? Türk pamuk üreticileri özellikle pandemi koşullarında ne durumdalar? “Türk pamuğu eski günlerini özlüyor” başlıklı haberimiz üreticilere kulak veriyor.

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Dijital baskı yenilikleri

Dijital tekstil baskısında yenilikler kesintisiz sürüyor. Kornit Digital’in sunduğu microfactory konsepti ile artık stoklu ve üretimden tüketime giden süreç yerine, sipariş ile başlayan üretim yöntemine geçiş ele alınıyor. Daha fazlası için haberi kaçırmayın.

Mimaki 100 serisine yeni bir model daha ekledi; JV100-160. Bu eko solvent baskı makinesinin üstün yanları, ayrıca, kullanılan CS250 boyalarının Greenguard Gold sertifası alması hakkında daha bilgiye sahip olabilirsiniz.

Textilegence Kasım – Aralık 2020 sayısında daha fazlasını okumak için sadece tıklamanız ya da baskılı dergimize abone olmanız yeterlidir.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied