Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor

Firmanın SaniCare kabinleri, Covid-19 salgını ve virüsün bulaşma endişelerine karşı bir çözüm oluşturuyor.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Ozon gazı gıda, ilaç, eczacılık vb. gibi alanlarda su, hava ve yüzeyleri dezenfekte ve sterilize etmek, toksik olmayan hale getirmek için 100 yıldan uzun süredir kullanılıyor. Bu gaz çeşitli patojenler (hastalık yapıcılar) ve çoğu virüs için öldürücüdür, çünkü onların RNA ve DNA’larını değiştirir ve yüksek konsantrasyonlarda kapsid veya harici protein kabuğunu da zayıflatır. Birçok güvenilir bilimsel çalışma, bu gazın vakaların % 99’unda etkili olduğunu gösteriyor. İtalyan tekstil makineleri üreticisi Tonello, 2010 yılından bu yana, ozonu hatasız ve güvenli şekilde kullanan teknolojiler üretiyor. Bu teknolojiler ayrıca giysileri, aksesuarları ve ekipmanları strelize etmek ve dezenfekte etmek için kullanılıyor.

Bugün, COVID-19 virüsünün neden olduğu küresel acil durum ortamında Tonello, üretimden mağazaya kadar tüm alanlar için sanitasyon ürün gamı sunuyor. Aslında, dezenfeksiyon teknolojisi Tonello’nun tüm yıkama ve boyama makinelerimize kurulabiliyor. Belirli bir yazılım yükseltmesi denim terbiyesinde (Ofree, ECOfree veya ECOfree 2) halihazırda kullanılan ozon teknolojilerinin sterilizasyon ve dezenfeksiyon için dönüştürülmesini mümkün kılıyor.

Yeni ‘normal’ ve onun güvenlik talepleri

Covid-19 salgını sonrasında kapanan perakende sektörü tekrar canlanmaya başlıyor. Birçok ülkede kısıtlayıcı tedbirler hafiflemeye başladı ve artık yeni bir ‘normal’ ortam koşulları oluştu. Virüse karşı alınması gereken önlemler bu normalin sınırlarını belirliyor. Örneğin mağazalarda ve giysi denemelerinde müşterilerin sağlığının nasıl güvence altına alınacağı temel konu olarak tartışılıyor. Bu konuşmalarda ayrıca mağaza sahiplerinin sosyal mesafe, kademeli giriş, eldiven ve maske kullanımı, dezenjektan jel kullanımı gibi yeni normalin kuralları ile işlerini güvenilir şekilde nasıl geri dönebilecekleri bir diğer başlığı oluşturuyor.

Tonello kesin çözüm olarak giysilerin, aksesuarların ve koruyucu cihazların dezenfekte edilmesi için yeni bir statik kabin serisi olan SaniCare’i sunuyor. SaniCare kabinleri, birkaç dakika içinde giysilerin deneme veya satış için yeniden hazırlanmalarını sağlıyor.

Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor
Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor

SaniCare kabineleri, çeşitli tür ve boyutlardaki ticari ortamların ihtiyaçlarını karşılamak için güvenli, kullanımı kolay ve farklı boyutlarda mevcuttur. Böylece alışveriş merkezlerindeki geniş alanlardan şehir butiklerine kadar bütün işletmeler bugün müşterilerine daha göze çarpan hizmet sunabilirler. Buna ek olarak, giysi üretiminin son aşamasında, nakliyeden önce dezenfekte etmek için SaniCare kabinlerinin daha endüstriyel bir boyutu da tasarlandı.

Aslında, SaniCare en çok bilinen patojenleri nötralize eder. Bu çözüm sayesinde bir mağazadaki müşteri, giysiler üzerinde tehlikeli virüsler, mantarlar, dermatit veya diğer can sıkıcı dermatolojik kontaminasyon vb. gibi şeylerin olmadığını bilerek güvenli bir şekilde deneyebilir.

Covid-19 pandemisi ile tüketici alışkanlıklarının sonsuza kadar değiştiği vurgulanıyor. Nihai tüketiciler artık daha dikkatliler ve bilinçli taleplerde bulunuyor. Bu nedenle hem ürünlerin hem de satış alanlarının daha güvenilir hale gelmesi gerekiyor. Birçok teknoloji firması gibi, Tonello da tekstiller için bu güvenlik ve sağlık talebine yanıt veren yeni çözümler geliştirmeye devam ediyor. 1981 yılında kurulan firma tekstil ürünlerinin yıkanması, boyanması ve terbiyesi için yenilikçi çözümler sunuyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

BLC Group 2021’de yüzde 50 büyüme hedefliyor

Tekstil, tekstil boyası, gıda, geri dönüşüm ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren BLC Group, 2021 yılına yüzde 50 büyüme hedefiyle...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied