Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor

Firmanın SaniCare kabinleri, Covid-19 salgını ve virüsün bulaşma endişelerine karşı bir çözüm oluşturuyor.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Ozon gazı gıda, ilaç, eczacılık vb. gibi alanlarda su, hava ve yüzeyleri dezenfekte ve sterilize etmek, toksik olmayan hale getirmek için 100 yıldan uzun süredir kullanılıyor. Bu gaz çeşitli patojenler (hastalık yapıcılar) ve çoğu virüs için öldürücüdür, çünkü onların RNA ve DNA’larını değiştirir ve yüksek konsantrasyonlarda kapsid veya harici protein kabuğunu da zayıflatır. Birçok güvenilir bilimsel çalışma, bu gazın vakaların % 99’unda etkili olduğunu gösteriyor. İtalyan tekstil makineleri üreticisi Tonello, 2010 yılından bu yana, ozonu hatasız ve güvenli şekilde kullanan teknolojiler üretiyor. Bu teknolojiler ayrıca giysileri, aksesuarları ve ekipmanları strelize etmek ve dezenfekte etmek için kullanılıyor.

Bugün, COVID-19 virüsünün neden olduğu küresel acil durum ortamında Tonello, üretimden mağazaya kadar tüm alanlar için sanitasyon ürün gamı sunuyor. Aslında, dezenfeksiyon teknolojisi Tonello’nun tüm yıkama ve boyama makinelerimize kurulabiliyor. Belirli bir yazılım yükseltmesi denim terbiyesinde (Ofree, ECOfree veya ECOfree 2) halihazırda kullanılan ozon teknolojilerinin sterilizasyon ve dezenfeksiyon için dönüştürülmesini mümkün kılıyor.

Yeni ‘normal’ ve onun güvenlik talepleri

Covid-19 salgını sonrasında kapanan perakende sektörü tekrar canlanmaya başlıyor. Birçok ülkede kısıtlayıcı tedbirler hafiflemeye başladı ve artık yeni bir ‘normal’ ortam koşulları oluştu. Virüse karşı alınması gereken önlemler bu normalin sınırlarını belirliyor. Örneğin mağazalarda ve giysi denemelerinde müşterilerin sağlığının nasıl güvence altına alınacağı temel konu olarak tartışılıyor. Bu konuşmalarda ayrıca mağaza sahiplerinin sosyal mesafe, kademeli giriş, eldiven ve maske kullanımı, dezenjektan jel kullanımı gibi yeni normalin kuralları ile işlerini güvenilir şekilde nasıl geri dönebilecekleri bir diğer başlığı oluşturuyor.

Tonello kesin çözüm olarak giysilerin, aksesuarların ve koruyucu cihazların dezenfekte edilmesi için yeni bir statik kabin serisi olan SaniCare’i sunuyor. SaniCare kabinleri, birkaç dakika içinde giysilerin deneme veya satış için yeniden hazırlanmalarını sağlıyor.

Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor
Tonello çözümleri ozon gazı ile virüsleri durduruyor

SaniCare kabineleri, çeşitli tür ve boyutlardaki ticari ortamların ihtiyaçlarını karşılamak için güvenli, kullanımı kolay ve farklı boyutlarda mevcuttur. Böylece alışveriş merkezlerindeki geniş alanlardan şehir butiklerine kadar bütün işletmeler bugün müşterilerine daha göze çarpan hizmet sunabilirler. Buna ek olarak, giysi üretiminin son aşamasında, nakliyeden önce dezenfekte etmek için SaniCare kabinlerinin daha endüstriyel bir boyutu da tasarlandı.

Aslında, SaniCare en çok bilinen patojenleri nötralize eder. Bu çözüm sayesinde bir mağazadaki müşteri, giysiler üzerinde tehlikeli virüsler, mantarlar, dermatit veya diğer can sıkıcı dermatolojik kontaminasyon vb. gibi şeylerin olmadığını bilerek güvenli bir şekilde deneyebilir.

Covid-19 pandemisi ile tüketici alışkanlıklarının sonsuza kadar değiştiği vurgulanıyor. Nihai tüketiciler artık daha dikkatliler ve bilinçli taleplerde bulunuyor. Bu nedenle hem ürünlerin hem de satış alanlarının daha güvenilir hale gelmesi gerekiyor. Birçok teknoloji firması gibi, Tonello da tekstiller için bu güvenlik ve sağlık talebine yanıt veren yeni çözümler geliştirmeye devam ediyor. 1981 yılında kurulan firma tekstil ürünlerinin yıkanması, boyanması ve terbiyesi için yenilikçi çözümler sunuyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

İlay Tekstil yeni Monforts kurulumuyla enerjiye değer katıyor

Bursa merkezli İlay Tekstil, 40 binden fazla hazır giyim tasarım modelinden oluşan veri tabanı ve son derece gelişmiş entegre...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied