26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Trelleborg, yenilikçi kumaşında kimyasal direnci nefes alabilirlik ile birleştiriyor

Elyaf ve KumaşTrelleborg, yenilikçi kumaşında kimyasal direnci nefes alabilirlik ile birleştiriyor

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen özel polimer kaplı ve takviyeli malzeme üreticilerinden Trelleborg Engineered Coated Fabrics, tıbbi cihaz ve yatak kılıfı endüstrileri için poliüretan kaplı bir kumaş olan Dartex® Microclimate EcoPlus’ı tanıttı. Bu yenilikçi kumaş, olağanüstü kimyasal direnci benzersiz nefes alabilirliği ile birleştirerek performans, konfor ve sürdürülebilirlik için yeni bir standart ortaya koyuyor.

Uzun zamandır üstün nitelikleriyle tanınan poliüretan kumaşlar, bu özelliğiyle çeşitli uygulamalar için ideal bir seçim haline geliyor. Yatak kılıfları söz konusu olduğunda, poliüretan kumaş önemli avantajlar sunuyor. Sıvılara, toz akarlarına ve alerjenlere karşı sağlam bir koruma bariyeri sağlayarak yatağın uzun ömürlü olmasını ve hijyenini garanti ediyor. Ayrıca, üstün nefes alabilirliği nem birikimini önleyerek ve hassas cildi korumak için optimum bir mikro iklim sağlayarak kullanıcı konforunu artırıyor.  

Dartex® Microclimate EcoPlus bu faydaları yepyeni bir seviyeye taşıyor. Son teknoloji poliüretan kaplaması, olağanüstü kimyasal dirence sahip olmanın yanı sıra sağlık hizmeti ortamlarında yaygın olarak kullanılan çok çeşitli kimyasallara ve temizlik maddelerine karşı etkili bir şekilde koruma da sağlıyor. Bu özellikler, yalnızca katı güvenlik ve hijyen standartlarını karşılamakla kalmıyor. Kullanıcı deneyimini de geliştirerek malzeme arayan tıbbi cihaz üreticileri için Dartex® Microclimate EcoPlus’ı ezber bozan bir ürün haline getiriyor.

“Tıbbi cihaz üreticileri için büyük bir atılım” Görsel Kaynak: Trelleborg

“Tıbbi cihaz üreticileri için büyük bir atılım”

Trelleborg Teknik Yöneticisi Richard Haxby, Dartex® Microclimate EcoPlus’ın tıbbi cihaz üreticileri için büyük bir atılımı temsil ettiğini belirterek şunları söyledi: “Olağanüstü kimyasal direnci ve nefes alabilirliği bu ürünü sektörümüzde oyunun kurallarını değiştiren bir malzeme haline getiriyor. Sadece performansı yükseltmekle kalmayıp aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik taahhüdümüzle de uyumlu bir ürün sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Trelleborg hem kendisinin hem de müşterilerinin karbon ayak izini azaltıyor

Global Recycled Standard sertifikalı %100 geri dönüştürülmüş polyester iplik kullanılarak üretilen Dartex® Microclimate EcoPlus üstün performans sunmanın yanı sıra Trelleborg ve müşterilerinin karbon azaltma hedeflerine de katkıda bulunuyor.   

Nihai kaplamalı tekstilin ağırlık olarak %61’inin geri dönüştürüldüğü ve karbon ayak izinin azaltıldığı görülüyor. Çevreye duyarlı bu kumaş, Trelleborg’un çevre dostu üretim yöntemleri ve malzemeleri aracılığıyla sürdürülebilirliğe olan bağlılığını sergiliyor. Ayrıca şirketin çevresel etkiyi minimuma indiren yenilikçi çözümler yaratma misyonuyla da paralellik gösteriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler