USTER Sanal Personeli Assistant Q ’yu ITMA ASIA’da Gösterecek

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Uster Technologies iplikçiler için uygun çalışanı işe almanın ne kadar zor olduğunu biliyor. Bu nedenle USTER onlara yeni bir sanal personel sunuyor. Onun adı Assistant Q ve o mutlak sadakat ve bağlılığın yanı sıra, bilgiye ve kalite yönetimi ve iş başarısı için gerçek bir fark yaratma yeteneğine sahip. Assistant Q ile ITMA ASIA + CITME 2016 fuarında USTER standında buluşabilirsiniz.

Assistant Q, iplik firmasında bir sonraki düzeye geçmesi için hazır. O zaten USTER’in 65 yıllık deneyimine ve toplam kalite fikrine sahip. Buna ek olarak, Assistant Q yeni USTER® TESTER 6’nin bir parçası olarak 7/24 çalışarak her zaman orada olacak.

Her Tesis Operasyonunda Düzgün Çalışma

Toplam Test Merkezi’nden (Total Testing Center) gelen veriyle Assistant Q, iplikhanedeki tüm proses hakkında genel bir bakışa sahiptir. Her üretim aşamasındaki test verilerini inceler ve herhangi bir potansiyel soruna karşı yönetimi uyarır. Sorumlu personele onların PC’leri (mobil cihazlara uyarılar ise yakın gelecekte) üzerinden direkt uyarır ve aynı zamanda problemi çözme sürecini yönetir. Kabul edilen mesajları kayıt eder ve konunun çözümü tarihini takip eder.

Assistant Q ayrıca, kalite yöneticilerinin değerli zaman tasarrufu için programı (rutini) idare eder. Onun sistematik yaklaşımı zamanında problem çözmeyi sağlar ve müşterilerden gelen kalite şikayetleri ve iddialarından kaçınmak için hayati bir katkı yapar.

Veri Analizi ve Kumaş Öngörüleri

Bu yeni personel tüm test sonuçlarını alır ve hızı analiz ve yorumlama sağlar. Örneğin, taraklama prosesinde daha düşük neps kaldırma verimliliğine neden olan değişiklikleri tanımlayabilir. Bu durumda, derhal ilgili operatöre sorunu bildirir.

Assistant Q, dokuma ve örme uygulamalar için yetersiz iplik kalitesi hakkında alıcılardan gelen negatif geribildirimleri önlemek için destek verir. Kumaş görünümünü bir dizi parametre ve 1 ila 5 arasında bir derecelendirme sistemi kullanarak değerlendirir. 5. dereceli ipliklerin kumaş görünümünde kendi sınıfının en üstü/iyisi olması beklenir. Onun kapsamlı uygulama bilgisi ve yıllara dayanan numune testi bu derecelendirme sistemini destekliyor. Aynı zamanda, tüylenmenin önemli bir sorun olduğu örme kumaşlar için de güvenilir tahminler yapar. Onun buradaki sınıflandırması USTER® TESTER 6 tarafından sunulan diğer tüylenmeyi direncini etkileyen diğer parametrelerin yanı sıra, yeni tüylülük değerlerine dayanıyor.

Şanghay’da Assistant Q ile Tanışın

Assistant Q, ITMA ASIA + CITME 2016 fuarında USTER standında aksiyondayken gözlemlenebilecek. Meraklı ziyaretçilerin yanı sıra ilgili taraflara o çalışma yerinde, Total Testing Center’de sunulacak. Burada kesin test sonuçları ile iplik temizleyicilerden ve ek test aletlerinden gelen gerçek zamanlı bilgilerle birleştiriliyor. Assistant Q’nun bilgi, deneyim ve çalışma uygulamaları belirtilen USTER® TESTER 6 düzgünlük test cihazı içindeki USTER® QUALITY EXPERT’e entegre edilmiştir. Assistant Q ile birlikte Toplam Test Merkezi, geleneksel veri toplamadan güçlü analitiğe ve karar vericiyi bilgilendirmeye yol açarak, modern tesislerin yönetim için vazgeçilmez bir araçtır.

Uster Technologies Ltd. Hakkında

Uster Group, tekstil endüstrisi için kalite ölçümü ve belgelendirme ürünleri ile önde gelen yüksek teknoloji alet üreticisidir. Grup; tekstil üretiminin her bir aşamasında kalitenin optimizasyonunun sağlayan test ve görüntüleme aletleri, sistemleri ve hizmetleri sunuyor. Bunun içinde nihai mamul kumaşa dönük hizmetlerin yanı sıra, pamuk ve yün gibi ham tekstil elyafları, bütün kesikli elyaflar ve filament iplikler yer alıyor. Uster Group, küresel pazarlarda tekstil ürünleri ticareti için bir temel olan kalite güvencesi için kalite testleri sağlıyor.

Grubun merkezi İsviçre’deki Uster’dedir ve Teknoloji Merkezleri tarafından tamamlanan dünya çapında bir Pazar Organizasyonu aracılığıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Grup Uster (İsviçre), Knoxville (ABD) ve Sozhou (Çin) dahil olmak üzere büyük tekstil pazarlarında Teknoloji Merkezlerine’ne satış ve servis şirketlerine sahip.

Tekstil Eğirme Haberleri

İplik ve kumaşlarda parlak ve süslü efektler

Küresel tekstil ve moda endüstrisinde süslü efektler ve parlaklığa sahip iplik ve kumaşlara olan talep sürekli artıyor. 300 yıllık...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied