Ana Sayfa » Dokuma » Vandewiele RCE2+ ile Halı Dokumada Dijital Gücünü Gösterecek

Vandewiele RCE2+ ile Halı Dokumada Dijital Gücünü Gösterecek

Halı ve jakar dokuma teknolojileri sahibi Vandewiele, ITMA 2019 fuarında yeni dijital halı dokuma makinesi Vandewiele RCE2 + dahil olmak üzere birçok geliştirmesini sergileyecek. Grup şirketlerinden Bonas’ın geliştirdiği jakarlar ITMA fuarındaki birçok düz dokuma makinesinin üzerinde görülebilecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Vandewiele RCE2 + ile Halı Dokumada Dijital Güç
Vandewiele RCE2 + ile Halı Dokumada Dijital Güç

Dokuma teknolojileri uzmanı Vandewiele, 20-26 Haziran tarihleri arasında tekstil endüstrisinin buluşma noktası ITMA 2019’da sahip olduğu markaları ve zengin ürün gamı ile ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri dönüşecek.  Firma Salon 4 Stant A206’da yeni Vandewiele RCE2+ dijital halı dokuma makinesi dahil olmak üzere birçok tekstil teknolojisini Barselona’da sergileyecek.

Şirketin kapsamlı TEXconnect programının bir parçası olarak, tüm Vandewiele teknolojileri şimdi, makineler arası etkileşim ve öğrenme için donatılmış bulunuyor.

TEXconnect ile sektörün yeni ihtiyaçlarını karşılamak

BCF ekstrüzyon hatları, termo fiksaj sistemleri ve halı dokuma ve tafting makineleri de dahil olmak üzere komple halı üretim sistemlerinde lider olarak Vandewiele, tekstil endüstrisinin gelişen ve daha küçük ve özelleştirilmiş üretim işlerine, daha zorlu tasarımlarına ve daha hızlı ve daha sürdürülebilir üretim ihtiyacına hızla cevap veriyor.

Şirketin sensörleri, yazılım programları ve sunucuları TEXconnect programının bir parçası olarak gittikçe daha da kompleks hale geldi ve bağlı makineler arasında ve farklı ülkelerdeki ve hatta kıtalardaki farklı makinelerden gelen gerçek zamanlı veriler toplanabilir ve paylaşılabilir. Hem makinelerin hem de üretim işlemlerinin dijital modelleri, üretim ayarlarının optimizasyonu için, programlama ve planlamayı büyük ölçüde iyileştirmek ve ayrıca hammadde ve enerji tüketiminde önemli tasarruflar sağlamak için oluşturulabilir ve analiz edilebilir.

Sanal ve uzaktan kontrol şimdi, endüstriyi ileriye götüren ve AI uygulamalarının önünü açacak olan Büyük Veri (Big Data) analizine izin veriyor. Halı üreticileri için, tüm bunlar gerçekten Akıllı Fabrikaların oluşturulmasına öncülük ediyor.

Yeni dönemin yeni ihtiyaçları için Vandewiele RCE2 + geliştirildi

Yeni RCE2 + Rug and Carpert Expert (Halı ve Kilim Uzmanı) dokuma makinesi, tüm iplikleri sürekli kontrol ederek ölçen ve geçmişteki zorlu bobin değişikliklerini tamamen ortadan kaldıran gerçek bir dijital iş makinesidir. Bu her biri ayrı bir servo motor (yardımcı motor)  tarafından kontrol edilen her bir hav ipliğinin beslenme ve gerginliği ile birlikte, Vandewiele’nin en son Hızlı Cağlık teknolojisinin bir sonucudur.

İlmek iplikleri şimdi, daha önce erişilemeyen endüstriyel hızlara ulaşırken verimliliği arttırmak; ve telef iplikleri ortadan kaldırmak için hav durdurma düzeneğinden geçmek zorunda kalmadan doğrudan makineye beslenir.

Atkı ipliği, makineye en yeni IRO X3 sarıcılar, çok lamelli ağır hizmet atkı ipliği frenleri, aktif bir iplik geri kazanıcısı ve yüksek hızlı bir atkı karıştırıcısı ile sorunsuz bir şekilde girer ve burada tüm gerginlik elektronik olarak ayarlanır. Vandewiele’nin servo tahrikli gücü çerçeveleri (Akıllı Çerçeveler) bu arada sektörde zaten kendini kanıtlamış durumda.

TEXconnect ayrıca tüm iplik tüketimi, gerginlik ve iplik takma hakkında hazır bilgi sağlar; ve daha sonra kendi kendine öğrenen halı dokuma makinelerine giden yolu hazırlayan öngörülmüş bakıma olanak veriyor.

Vandewiele ekstrüzyon hatlarından elde edilen en yüksek hacimli hav ipliklerinde tasarruf ederek; cağlıktaki atık iplikleri azaltıp ve daha önce erişilmemiş endüstriyel hızlara ulaşmalarıyla; üreticilerin en yüksek kalitede halıları en ekonomik fiyatlarla üretmelerini mümkün kılıyor.

ITMA 2019’da şirket tarafından tanıtılacak olan Vandewiele yenilikleri arasında şunlar bulunuyor;

BCF ekstrüzyon sistemleri için INCA (sürekli olmayan havayla tarama) sistemi; önemli maliyet tasarrufu için dolaştırıcı düğüm homojenliğini büyük ölçüde artıran BCF ipliklerinin birleştirilmesi için yeni bir yöntemdir.

İtalyan kadife üretimi için en yeni Akıllı Cağlık ile birlikte yeni VSi32 Velvet Smart Innovator jakar; düz dokuma jakarlı kumaşların potansiyelini hav iplikleri ile birleştirerek ev ve moda için yeni kumaş çeşitlerinin yaratılması potansiyeline yol açıyor.

Eşsiz bir renk bölge uzunluğuna sahip olup 72 uçtan oluşan bir katmanı tutabilen; en son Superba MCD/3 degrade boyama makinesi halı üretiminde; özellikle 25mm’nin altındaki ultra kısa noktalar için, gerçek bir ‘tek hav/tek renk’ sağlıyor.

Vandewiele Cobble Colortec L+; şu anda piyasada bulunan en çok yönlü tafting makinesidir.

ITMA 2019’da endüstri liderlerİ arasındaki düz dokuma makinelerinin yanı sıra; Vandewiele’nin kendi RCE2+’sinin üzerinde Vandewiele Bonas’ın sunduğu bir dizi jakar yer alacak.

Hali hazırda düz, yuvarlak ve karmaşık şekilli köşeleri olan halılara aynı anda hizmet sunabilen Vandewiele; Titan’dan tamamen revize edilmiş Titan 5540 halı terbiye makinesi.

Tüm yaygın triko örme makinelerinde standart kumaşların izlenmesine uygun Vandewiele Arraycam 5420 optik kontrol sistemi.

En yeni IRO-ROJ atkı atma teknolojileri.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied