Ana Sayfa » Fuarlar » VDMA Hint Tekstil Endüstrisiyle Bombay’da Buluştu

VDMA Hint Tekstil Endüstrisiyle Bombay’da Buluştu

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

VDMA Hindistan Tekstil Endüstrisiyle Bombay'da Buluştu
VDMA Hindistan Tekstil Endüstrisiyle Bombay’da Buluştu

VDMA üyeleri başarıyla Hint Tekstil ve Nonwoven sektörüyle Bombay ‘da buluştu. Alman makine üreticileri Hindistan ‘da katılımcılardan tam puan aldı.

Hindistan, Alman tekstil makineleri endüstrisi için çok önemli bir pazar ve 2017 yılında %8’lik artışla 255 milyon Euro’dan fazla ihraçta gerçekleştirdi. Birçok Alman makine üreticisi Hintli müşterileriyle uzun süredir devam eden ilişkilere sahip. Bunların birçoğunun Hindistan’da üretim tesisi ve eğitim merkezleri bulunuyor.  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 15-16 Mayıs 2018’de Bombay ’da VDMA’nın ‘Alman Teknolojisi Hint Tekstil ve Nonwoven Sektörüyle buluşuyor – German Technology meet Indian Textiles and Nonwovens)  başlıklı konferansı ve B2B etkinliğine, yaklaşık 370 karar verici, tekstil ve nonwoven sektöründen uzmanları katıldı.

Yapılan bir araştırmaya göre, hem etkinlik hem de Alman tekstil makineleri mühendisliği ziyaretçiler arasında en yüksek puanı aldı. Alman makine ve komponent tedarikçileriyle deneyimi, ziyaretçilerin yaklaşık %57’si çok iyi, %38’i ise iyi olarak değerlendirdi. Yüksek kalite standartlarının yanı sıra performans ve hizmet taahhütleri, Alman makine tedarikçilerini Hindistan ve diğer ülkelerdeki en güvenilir partnerler haline getirdi. Bu olumlu sonuç, Avrupa ve Asya’da başka bir üretim ülkesinde elde edilemedi. Geleceğin prosesleri olarak, teknik tekstiller ve/veya nonwoven üretimindeki yatırımlar Hindistan’daki en gözde sektörler olarak görülüyor.

Hindistan yatırıma hazır

Ziyaretçilerin yaklaşık %74’ü üretim kapasitelerini yeni makineler ve komponentler ile genişletmeyi planlarken, %26’sı eski makinelerin yerini yeni makineler ve komponentler ile değiştirmeyi planlıyor. Yüksek verimlilik, satış sonrası servis, nihai ürün kalitesi, düşük işletme ve satın alma maliyetleri bu sıradaki belirleyici makine alım kriterleridir. Yatırım planları Hindistan’daki olumlu bir iş ve yatırım görünümüne dayanıyor. Ankete katılan ziyaretçilerin %45’i önümüzdeki 12 ay içinde %10’dan fazla yatırım planlıyor. Ziyaretçilerin %30’u ise %10’a kadar yatırım planlıyor. Ziyaretçilerin %25’i bir sonraki 12 ay boyunca %10’dan fazla bir satış artışı bekliyor. Ziyaretçilerin %60’dan fazlası ise %10’a kadar satış artışı bekliyor.

Bu olumlu iş ortamı ve Hint endüstrisinden gelen yoğun ilgi göz önüne alındığında, konferansa katılan 32 tanınmış VDMA üyesinin doğru teknolojileri sunma ve yeni siparişler almak için çok yüksek şansları oldu. Tüm tekstil tedarik zinciri boyunca sunulan teknoloji konuları, Hint endüstrisinin genişleme planlarını gerçekleştirmesine ve sanayi bölgelerinde artan ücret maliyetleri ve işgücü sıkıntısı gibi zorluklara yanıt vermeye yardımcı oluyor.

Konferans programındaki en önemli konu başlıkları şunlardır;

  • Tüm tekstil değer zinciri boyunca daha yüksek kar
  • Çevre dostu üretim için enerji, malzeme, su ve boya tasarrufu
  • Teknik tekstiller, nonwovenlar (örneğin Hijyen ürünleri, altyapı için geotekstiller) veya ev tekstilleri (örneğin havlu) gibi yeni uygulamalar
  • Otomasyon, Endüstri 4.0, dijital iletişim ve akıllı fabrika çözümleri
  • Kalite iyileştirmeleri örneğin, ölçüm ve kontrol sistemleri ile
  • Entegre cer makineleri ile eğirme hazırlıklarında daha düşük yatırım maliyetleri
  • Eğirme ve örme işlemlerini birleştiren yeni teknolojiler
  • Akıllı tekstil ve katma değerli ürünler, örneğin nakış/brode makineleri ile.

15-16 Mayıs 2018’deki etkinlik müşterilere odaklanırken, 17 Mayıs 2018’de Bombay ’daki prestijli Veermate Jijabai Teknoloji Enstitüsü VJTİ’de bir eğitim oturumu, geleceğin mühendislerine odaklandı. Teknik sunumları 220’den fazla tekstil üretimi ve makine mühendisliği öğrencisi izledi. VDMA’nın gelecekteki müşterilerin ve iş ortaklarının eğitimini arttırmaya dönük katkısı büyük takdir gördü. VDMA’nın 2018’deki satış destek faaliyetlerinin sonraki durakları Beyaz Rusya, Brezilya, Özbekistan, İran, Çin ve Mısır olacak.

VDMA’nın Bombay ‘daki etkinliğine katılan firmalar şöyle sıralanıyor;  

A. Monforts Textilmaschinen, ANDRITZ Kuesters, Autefa Solutions, Benninger Zell, Brueckner Textile Technologies, DILO Systems + TEMAFA, Lindauer Dornier, Erbatech, Erhardt + Leimer, Festo, Groz-Beckert, Interspare, IQ-SPS, Karl Mayer, Küsters Textile, Lenze Mechatronics, Mahlo, Mayer & Cie., Neuenhauser Maschinenbau, Oerlikon Textile, Reseda Binder, Saurer, Sedo Treepoint, SETEX Schermuly textile computer, Texpa Maschinenbau, Thies Textilmaschinen, Truetzschler, Truetzschler Nonwoven & Man-Made Fibers, WEKO Weitmann & Konrad, Welker Vakuum, ZSK Stickmaschinen.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied