19.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Yapay zekanın tekstildeki adı A.I.T.

BaskıYapay zekanın tekstildeki adı A.I.T.

- Haber Sponsoru -

Tekstil sektörüne özel yazılım çözümleri ve dijital baskı teknolojileri sunan A.I.T. (Advanced Information Technologies) yapay zeka teknolojisinin avantajlarını endüstriye yönelik etkili çözümlere dönüştürüyor. 25 yıldır yazılımları, deneyimli teknik servisi ve tedarikçiliğini üstlendiği baskı makineleri ve boyalarıyla sektöre değer katan şirket, 2022 yılından bu yana tekstil ve tasarım odaklı yapay zeka araçları ile tekstilcilere daha hızlı, verimli ve kaliteli bir üretim imkanı sunuyor.

A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız şirketin 1996 yılından başlayarak günümüze uzanan hikayesini şu sözlerle anlattı: “A.I.T.’nin kuruluşundan bu yana önemli gelişmelere imza atan bir teknoloji şirketi olarak başarı hikayesi oldukça etkileyici. 1996 yılında Hakan Özgür tarafından kurulan şirketimiz, 2000 yılında Advanced Information Technologies (A.I.T.) olarak adlandırılarak tekstil sektöründe katma değerli çözümler sunmaya odaklandı. Şirketimiz 2001 yılında tanıttığı Miracle PowerRIP ile dijital baskı teknolojilerinde öncü bir rol üstlendi ve 2002’de dijital tekstil baskı makinelerini Türkiye’de yoğun bir şekilde tanıtarak sektörde altyapıları oluşturdu. 2006’da geliştirilen ısıtıcı sistemi ise, doğrudan kumaşa baskı yapma sürecini kolaylaştırarak şirketimizin inovasyon yeteneklerini ortaya koydu.”

2008 yılında Miracle Colorway ve Miracle PowerRIP’i müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak revize ederek esnek ve müşteri odaklı çözümler sunma stratejilerini sürdürdüklerini anlatan Yıldız, 2013’te Nilüfer Ticaret Merkezi’ne taşınarak büyüme hedeflerini desteklediklerini ve 2014’te İstanbul’da ikinci bir ofis açarak ulusal düzeyde hizmet verme kapasitelerini artırdıklarını sözlerine ekledi. 2016 yılına geldiklerinde elektronik, yazılım ve tekstil tecrübesini birleştirerek özelleştirilmiş dijital baskı makineleri üretimine de başladıklarını aktaran Yıldız, küresel salgına rağmen A.I.T.’nin 2020 yılında yeni teknolojilere yatırım yaparak sektördeki öncü konumunu koruduğunu belirtti. Yıldız; “2022 yılında yapay zeka teknolojisinin potansiyelini sektör ihtiyaçlarına uygun olarak entegre ettik ve ertesi yıl fiber optik alt yapıya geçerek projelerimizi daha güçlü bir şekilde hayata geçirmeye başladık. Tüm bu adımlar, şirketimizin teknolojik liderlik ve inovasyondaki güçlü konumunu vurgulamaktadır” dedi.

A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız  Görsel Kaynak: A.I.T.
A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız Görsel Kaynak: A.I.T.

Tekstilciler gücünü A.I.T.’nin yapay zeka çözümleriyle artırıyor

Ar-Ge çalışmalarının, teknolojik liderliklerini sürdürebilmek adına büyük bir önem taşıdığına değinen Melih Yıldız, özellikle yapay zeka projelerine öncelik verdiklerini aktardı. Yıldız; “Yapay zeka teknolojilerini sektöre kazandırarak özgün çözümler sağlıyoruz. Türkiye’deki birçok firma tarafından aktif olarak kullanılmakta olan yapay zeka destekli arşiv yönetim sistemimiz, arşiv süreçlerini optimize ederek karmaşıklığa etkili bir çözüm sunuyor. Tasarım ve üretim süreçlerindeki A.I.T. AI TOOLS ile desen üretme, desen raporlama ve çözünürlük artırma konularında işlem sürelerini saniyelere düşerek sektöre hız, verimlilik ve kalite anlamında katkı sağlıyoruz” dedi.

Ayrıca Miracle tekstil yazılımlarının, sektör genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsendiğini ve aktif bir şekilde kullanıldığını belirten Yıldız, bu yazılımların, desen varyantlama, renk ayrımı ve RIP ürünlerinin baskı makinelerindeki performansına kadar tekstil sektöründeki pek çok konuda etkili çözümler sunduğunu sözlerine ekledi.

A.I.T., yapay zeka destekli yazılım ve dijital baskı teknolojileriyle üretimde hız ve verimliliği artırıyor Görsel Kaynak: A.I.T.
A.I.T., yapay zeka destekli yazılım ve dijital baskı teknolojileriyle üretimde hız ve verimliliği artırıyor Görsel Kaynak: A.I.T.

“A.I.T. bir yazılım firmasının ötesinde tekstil sektörü için güvenilir bir partner”

A.I.T.’nin sadece bir yazılım firması olmanın ötesinde, tekstil sektöründe geniş bir hizmet yelpazesi sunan güvenilir bir partner olduğunu vurgulayan Melih Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “Firmamız, SAITU dijital baskı makineleri, PAPIJET dijital baskı boyaları ve çeşitli baskı kağıdı seçenekleri ile birlikte, kendi lisanslı tekstil yazılımlarını ve sarf malzeme tedariki konusunda eksiksiz bir kurumsal hizmet portföyü sunmaktadır. Aynı zamanda sektördeki tüm dijital baskı makine markalarına tecrübeli teknik kadromuzla destek sağlamaktayız. Şirketimizin sektördeki benzersiz değeri, müşterileriyle yakın iş birliği içinde çalışarak işletme ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirmesinden gelmektedir. Bu da bizi tekstil sektörü için stratejik ve güçlü bir partner yapmaktadır.”

Yıldız, tüm bunların yanı sıra sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerini de ön planda tuttuklarını sözlerine ekleyerek; “ZDHC (Tehlikeli Kimyasalların Sıfır Deşarjı) imzacısı KISCO’nun PAPIJET markası altındaki ürünlerimiz Ecocert, Bluesign ve Oeko-Tex gibi güvenilir sertifikalara sahip olmanın yanı sıra ayrıca Inditex Grubu tarafından da onaylanmıştır” dedi. Global pazarlarda rekabetçiliklerini artırmak ve yeni iş fırsatlarına odaklanmak adına sürekli olarak pazar stratejilerini gözden geçirdiklerini söyleyen Yıldız sözlerini şöyle noktaladı: “A.I.T. olarak, sektördeki lider konumumuzu doğru hizmet politikaları ve müşteri odaklı çözümlerle sağlıyoruz. Stratejik iş birliğimiz kapsamında, müşterilerimize dijital baskı alanında operatör eğitiminden malzeme tedarikine kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Bu iş birliği sayesinde müşterilerimize hızlı ve etkili çözümler sağlamanın yanı sıra onların işlerine daha fazla odaklanmasına imkan tanıyoruz. Deneyimli teknik ekibimizle Türkiye genelinde müşterilerimize hızlı ve etkili bir hizmet sunarak sektördeki benzersizliğimizi koruyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler