Ana Sayfa » Baskı » Ambalaj Sektörü Dijital Fırsatları Mimaki Eurasia ile Yakalayacak

Ambalaj Sektörü Dijital Fırsatları Mimaki Eurasia ile Yakalayacak

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Ambalaj Fuarı İçin Mimaki Eurasia Dijital Fırsatları
Ambalaj Fuarı İçin Mimaki Eurasia Dijital Fırsatları

Ambalaj sektörüne dönük yenilikçi dijital baskı ve kesme çözümlerini sunmaya hazırlanan Mimaki Eurasia, Avrasya Ambalaj Fuarı 2018’de printpack özel bölümünde yer alacak.

Dijital baskı endüstrisinin lider teknoloji markası Mimaki Eurasia, 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında TÜYAP’ta Avrasya Ambalaj İstanbul 2018 Fuarı’na katılacak. Mimaki, ambalaj endüstrisi üreticilerinin ve müşterilerinin az adetli siparişlerinin; kişiselleştirilebilir, farklı tasarım ve alternatiflerinin en az maliyetle zaman kaybı olmadan nasıl yapılabileceğini gösterecek.

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ambalaj sektörü fuarı olan Avrasya Ambalaj Fuarı, Türkiye’nin yanı sıra çevre bölgeden de önemli katılımcı ve ziyaretçilerle dikkat çekici bir ticaret platformuna dönüşüyor. Dijital baskı alanındaki köklü ve zengin birikimlerini bu alanda da ortaya koymayı hedefleyen Mimaki, fuarda ambalaj baskı teknolojileri printpack özel bölümünde yer alacak.

Yüksek maliyetli işlerde Mimaki ile tasarruf sağlayın

“Firmaların pazarlama departmanları yeni ürünlerin ambalaj tasarım sürecinde artık sadece dijital ortamda çizimlere bakarak karar vermiyor. Planlanan üretim sürecinin numune örneklerini ve alternatiflerini, seri üretime geçmeden önce tüm detayları son haliyle görmek istiyorlar” diyen Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, firmaların pazarlama departmanlarında ambalaj ve numune konusunda çok önemli ihtiyaçların olduğuna ve Mimaki’nin bu ihtiyaçlara yönelik işlevsel ve verimli çözümlerine dikkat çekti.

Evertse; “Ürünlerini diğerlerinden farklılaştırmak isteyenler pazarlama stratejisi olarak ilk önce ambalaj üzerinde çalışırlar. Dolayısı ile pazarlama departmanları ürünlerini satışa çıkarmadan önce ambalaj üzerinde çok yoğun araştırma ve tasarım çalışmaları gerçekleştirirler. Bu çalışmalar sonrasında ortaya çıkan ürünün ambalajının bitmiş halini sadece çizimlerle görmek istemiyorlar. Çizimler ile gerçekte uygulanacak olan işlemler yani pantone renklerin tutturulması, kesim ve kırma yerleri gibi asıl fizibite işlemlerinin sonuçlarını incelemek mümkün değil. Bu sebeple ürünlerin nihai örneklerini alarak, gerekli revizelerini numunelerin üzerinde yapmak istiyorlar. Çok adetli üretime giren tedarikçilerinden bu ürünlerin numunesini istedikleri zaman tedarikçinin makinelerini sadece 1 veya 2 örnek için durdurması, yeni tasarımın ayarlamalarını yaparak baskıya girmesi çok büyük bir zaman ve maliyet kaybı demektir.”

Ambalaj fuarı için Micro Factory

“İşte tam olarak Mimaki burada çözüm sunuyor. Bu konuda firmalar için neredeyse yapamayacağımız bir şey yok; ürünün ambalajında istenilen pantone renklerin gerçeğine yakın ayarlanması, özel efektler, lak ile kabartma ve özel yapışkanlı etiket baskıları gibi birçok ambalaj çeşidinin üretimi. Ambalaj üreticileri bu çözümlerle tasarımda sınırları aşabilecek ve pazarlama argümanlarını en iyi şekilde kullanacakları katma değerli ürünlerin mock up çalışmalarını yapabilecekler. Bununla birlikte üretici firma ise seri üretimdeki makinelerini durmaya gerek kalmadan, müşterisinin az adetli talebini kusursuz, az maliyetli ve verimli bir şekilde karşılayabilecek.” dedi.

Ambalaj sektörünü uzun bir süre yakından incelediklerini açıklayan Evertse, bunun sonucunda sektörün özel taleplerine en uygun çözümleri belirlediklerini kaydetti. Evertse sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu faydaları sektöre göstermek için Mimaki Micro Factory konseptini oluşturduk. Ambalaj sektörünün talep ettiği ürünlerin, üretime öncesindeki karar aşamasında, Mimaki’nin küçük ebat baskı ve kesme sistemleriyle direkt numune üzerinde ürünü deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı 2018’de Mimaki dijital baskı ve kesme çözümlerinde; numune alma, etiket hazırlama, kişiselleştirilmiş ürün hazırlama işlemlerinin zaman, maliyet ve işlevsellik açısından ne kadar verimli olduğunu gözler önüne sereceğiz. Ziyaretçiler makinelerimizin yüksek kalitesini ve maliyet/performans oranları bakımından verimliliğinin rakipsiz olduğunu deneyimleyebilecek.”

Etiket ve az adetli üretimlere Mimaki ile dijital çözümler

Mimaki Eurasia fuardaki printpack özel bölümünde; etiket, karton/kağıt ambalaj, esnek ambalaj, metal, sert plastik ve cam ambalaja dönük çok fonksiyonel ve yaratıcı çözümlerini sergileyecek.

Mimaki dijital baskı ve kesim çözümleri ve müşteri talepleri doğrultusunda teknolojisini sürekli geliştirmesiyle bilinir. Örneğin endüstriyel segmentteki UJF-7151plus flatbed baskı makinesini yeni geliştirilmiş Gümüş boyada çalışarak sektörün çok farklı uygulamalarına yanıt verebiliyor. İşletmeler bu flatbed baskı makinesi ile verimliliklerini ciddi oranlarda arttırabiliyor.

Mimaki standında yer alacak bir başka makine ise CFL-605RT kırma özellikli kesim makinesi olacak. Bu plotterda kişiselleştirilmiş ve özel tasarıma sahip kutu ambalajlarının üretim kolaylığı ve kalitesi gösterilecek. Üretilen bu kutuların içine UJF-3042MkII EX Kebab ünitesi ile 360’ dijital baskı yapılmış silindirik seramik, cam, metal şişe numuneleri yerleştirilecek. UJF-MkII serisi litrelik boya ünitesiyle tasarruf sağlayıp, işletmelerde az yer kaplarken; ister tablaya ister Kebab ünitesi ile silindirik baskı yaparak; firmaların neredeyse her türlü baskı ihtiyacına yanıt verebiliyor.

Mimaki Eurasia standının ilgi çekici bir başka çözümü ise; geçen yıl pazara sunulan ödüllü UCJV300 serisinin yeni üyesi; UCJV300-75 roll-to-roll baskı makinesi olacak. Bu baskı makinesinde çeşitli folyolar üzerinde beyaz boyanın eşsiz kapatıcılığını ve siyah boyanın canlılığınını vurgulayan; şirketlerin etiket üretiminde az adetli üretim yapmalarını sağlayacak fırsatlar sunacak. UCJV serisinin en önemli bir diğer özelliği ise Mimaki’nin eşsiz kürleme teknolojisidir. Böylece baskı sonrası beklemeye ihtiyaç duyulmadan basılan etiketler ürünlerin üstünde denenerek zaman kaybı olmadan işler tamamlanabiliyor.

Markaların pazarlama ve tanıtım yüzü olan ambalajların üretimindeki en yeni dijital olanakları keşfetmek isteyenler için Mimaki Eurasia; fuarda Salon 8’deki 827 numaralı standında Mimaki Micro Factory deneyimi yaşatmak için hazır bulunacak.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied