Biancalani’nin Temel Önceliği Terbiyede Verimlilik Artışı

Konfeksiyon sektörüne sürdürülebilirlik rol modeli İsveç

Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü Covid-19 pandemisi döneminde ihracat pazarlarında yaşadığı kayıpları telefi etmek için yollar arıyor. Bu süreçte...

Türk halı ihracatı pandemi şokunu hızla atlatıyor

Tekstil ve hazırgiyim sektörünün coronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı ihracat kaybı sıklıkla gündeme geliyor. Peki halı sektöründe durum nasıl? Sektörün...

Satışları düşen Inditex Group ilk kez zarar açıkladı

İspanyol perakende ve moda devi Inditex Group, tarihinde ilk kez zarar açıkladı.  1 Şubat – 30 Nisan arasını kapsayan...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Biancalani’nin Temel Önceliği Terbiyede Verimlilik Artışı
Biancalani’nin Temel Önceliği Terbiyede Verimlilik Artışı

Verimlilik artışı temel önceliğiyle dokuma, örme ve nonwoven kumaşlar için kurutma ve terbiye teknolojileri geliştiren Biancalani, ITMA ASIA + CITME 2018 fuarına katıldı. Asya pazarı için fırsatları değerlendiren firma, Türkiye pazarında ise gücünü arttırmayı hedefliyor.

ITMA ASIA + CITME 2018 fuarına katılan Biancalani, tekstil terbiye alanındaki mühendislik çözümleriyle Asya pazarından ziyaretçileri ağırladı. Fuarda İtalyan Tekstil Makinecilerinin çatı örgütü ACIMIT’ın oluşturduğu ulusal pavilyonda yer alan Biancalani, dokuma, örme ve nonwoven kumaşlar için geliştirdiği teknolojileri anlattı.

Biancalani’nin ikinci nesil yöneticileri Genel Müdür Rossano Biancalani, firma yöneticisi Massimo Biancalani ve AR-GE Departmanı mühendisi Enrico Innocenti Lanini özellikle AIRO 24’e dönük ilgiden memnun olduklarını söyledi. Textilegence’nin sorunlarını yanıtlayan Rossano Biancalani Türkiye pazarına dönük beklentileri ve hedeflerini anlattı.

Türkiye’nin kendileri için önemli bir pazar olduğunu ve yakından izlediklerini söyleyen Rossano Biancalani, Ağustos 2018’den sonra Türkiye’de satışlarda artış olduğunu açıkladı. “Bu artışın devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz” diyen Rossano, genel ekonomik belirsizlikler nedeniyle Türk müşteriler için durumun çok da kolay olmadığını dile getirdi. Buna karşın Türkiye için gelecekten umutlu olduklarını kaydeden Biancalani; “Türkiye ve ABD arasındaki gerginliğinde azalması bizi iyimser düşünmeye sevk ediyor. Ayrıca, ikinci el makine ithalatından alınan ek vergi arttırıldı. Böylece yatırım yapacak olanlar için yeni makineler daha cazip hale geldi. Üstelik tam teknik desteği de elde ediyorlar” şeklinde konuştu.

Türkiye pazarına AIRO 24 satışları sürüyor

Rossano Biancalani, Türk tekstil endüstrisine son dönemde yoğun olarak AIRO 24 satışı yapıldığını açıkladı. ITMA ASIA fuarına da bu makinenin ölçekli bir modeli ile katıldıklarını belirten Biancalani, AR-GE çalışmaları ile makine üzerinde sürekli geliştirmeler yaptıklarını ifade etti; “Tekstilcilerin faydasına olmak üzere, makinenin kapasitesi geliştirildi ve daha fazla enerji tasarrufu sağlayabiliyor. AIRO 24, dokuma, nonwoven ve örme kumaşların sürekli ve açık en tamburlama işlemleri için yeni ve orijinal yüksek verimli kurutuculardır. Bu terbiye makinesi TANDEM versiyonu ile verimliliği ikiye katlıyor.”

Biancalani makinelerinin elde ettiği üretim sonuçlarının rakiplerinden çok daha iyi olduğunu savunan Rossano Biancalani, verdikleri teknik hizmetin başarılarında önemli bir paya sahip olduğunu dile getirdi. Biancalani bu konuda şunları söyledi; “Bir makine kurulup, devreye alındığı zaman, TECHNOLOGIST diye adlandırdığımız bir teknisyen tesise gelerek, makinenin nasıl kullanılacağını ve en iyi sonucun nasıl alınacağını, makinemizden nasıl para kazanacaklarını öğretir. Bu standart bir prosedürdür. Çünkü, bu geleneksel yatırım gibi değildir, bir makine alırsanız en hızlı şekilde ve en yüksek verimlilikle kullanmanız gerekir. Üstelik bu kalitenin sürekli olması gerekiyor. Teknik servisimizle müşterimize bunu veriyoruz.”

Biancalani’deki teknoloji uzmanlarının yaklaşık 25-30 yıllık sektörel deneyime sahip olduğunu belirten Rossano Biancalani, müşterilerle paylaşabilecekleri çok fazla bilgi birikimine sahip olduklarının altını çizdi. Biancalani; “Bir müşteri yeni bir kumaşa, yeni bir ürüne sahip olduğunda ve teknolojik destek almak istediğinde, telefonla bizi araması yeterlidir ve teknisyenimiz ücretsiz danışmanlık verecektir” dedi.

Verimlilik artışı, sürdürülebilirlik ve yenilikler temel nokta

Tekstil üretiminde doğal kaynakların yoğun kullanımını hatırlatan Rossano Biancalani, terbiye sürecinde su, enerji ve kimyasal kullanımını en aza indiren çözümler geliştirdiklerine değindi. Verimlilik artışı amaçlı iyileştirmelerin genel olarak makinenin ısısına odaklandığı belirten Biancalani; “Makinenin boyutu, tasarımı dahil her şeyi hava ve enerji kayıplarını en aza indirmek üzere ele alındı. Makinelerimizde kumaş akışı herhangi bir mekanik aksam yerine hava yoluyla sağlanır, bu yüzden de çevre dostu, yeşil teknolojidir” diye konuştu.

Biancalani makinelerinde her şeyin, kirliliği en aza indirmek ve enerji tasarrufunu arttırmak üzere tasarlandığını vurguladı. Atık havanın tekrar kullanılmadığını belirten Biancalani, kumaşı kurutmak için kullanılan havayı dışarı bırakmanın tasarruf sağladığına; çünkü kumaşlardan çekilen nem yüklü havayı kullanmadığına değindi. Biancalani, terbiye prosesi esnasında kumaşı taşımak ve işlemek için daha iyi yollar geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

ITMA 2019 Barselona fuarına yenilikler damga vuracak

Rossano Biancalani, önümüzdeki yıl katılacakları ITMA 2019 Barselona fuarında Biancalani standında önemli geliştirmelerin ilk kez lanse edileceğini açıkladı. Rossano sözlerini şöyle bitirdi; “Bu yeniliklerimizden birisi tüm örme kumaşları sabitleme ve kurutmayı sağlayan BRIO 24’ün son versiyonu olacak. Bu makineyle örme kumaşta mümkün olan en büyük çekmezlik elde edilebilecek. Ayrıca çekmezlik etkisi dengeli bir şekilde gerçekleşecek. Bununla birlikte, kurutma uygulamasıyla ilgili bir yeniliğimiz de sunulacak. Kısaca, ITMA 2019 Barselona fuarında 4 farklı projeyi ziyaretçilerimize sunacağız.”

Güncel Haberler

Türk tekstil makinecileri pandemiyi ihracatla aşıyor

Türk makine sektörü son yıllarda ihracat pazarlarında hızlı bir büyüme gösterdi. Özellikle Asya ve Ortadoğu pazarlarına gerçekleştirilen ihracata artık...

Tekstil ihracatı pandemiye rağmen artış yönünde ilerliyor

Tekstil ihracatı pandemiye rağmen artış yönünde ilerliyor. Türk tekstil ve hammaddeleri sektörü Covid-19 pandemisinin şok edici etkisini 2020 yılının...

Türk pamuğu nasıl kurtulur? İşte 10 maddede çözüm önerisi

Türkiye yaklaşık 28 milyar dolarlık ihracat yapan ve 1 milyonu aşkın istihdam sağlayan tekstil ve hazır giyim sektörlerinin geleneksel...

Cematex yeni başkanını zorluklar ve fırsatlar bekliyor

Avrupalı tekstil makinecilerinin çatı örgütü Cematex yeni başkanını selamlıyor. Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi’nin (Cematex) 12 Haziran tarihinde yaptığı...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied