Ana Sayfa » Terbiye » Biancalani Tekstil Terbiye Avantajlarını Anlattı

Biancalani Tekstil Terbiye Avantajlarını Anlattı

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Biancalani Tekstil Terbiye Avantajlarını Anlattı
Biancalani Tekstil Terbiye Avantajlarını Anlattı

14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da organize edilen ITM 2018 fuarına katılan tekstil terbiye teknolojileri üreticisi Biancalani, bölge tekstilcilerine çözümlerini anlattı. Fuara Türkiye temsilcisi Teksel Tekstil ile katılan İtalya merkezli marka, pazarda son dönemde özellikle kontinü açık en kurutma ve tuşe makinesi AIRO® 24 ve BRIO®24 ile kendisinden söz ettiriyor. Dokuma ve örme kumaşların terbiyesi için 24 saat çalışabilme gücündeki makineler verimlilik, düşük üretim maliyeti ve daha çevreci bir üretim sunuyor.

Textilegence’ye fuarı değerlendiren Biancalani Bölge Satış Müdürü Michele Gabarra ITM 2018’in kendileri için çok başarılı geçtiğini vurguladı. Gabarra; “Çok sayıda ziyaretçi ile bir araya geldik. Bu yoğun ilgi, fuarın bizim için önemini ve aynı zamanda markamızın iyi bilindiğini gösterdi. Takdir gördüğümüz Türk ve uluslararası pazardaki rolümüzü teyit etti” dedi.

Küresel tekstil terbiye pazarıyla buluştu

Fuarda Türk tekstil endüstrisinin önemli isimleriyle buluştuklarını belirten Gabarra, bunun yanı sıra Avrupa’nın birçok ülkesinden, İran, Mısır, Kuzey Afrika, Pakistan ve Hindistan pazarından da ziyaretçilerle görüştüklerini açıkladı. Bu görüşmelerin önemini dile getiren Gabarra, Biancalani için stratejik öneme sahip olan bu lokasyonlardaki gelecekteki projeler için faydalı adımlar atıldığını söyledi.

Gabarra, kumaş terbiyesine ilişkin son teknolojiyi temsil eden makineleri ve en son teknolojik geliştirmeleri sunduklarını hatırlattı. “Kumaş terbiyesi Biancalani’nin her zaman özgün ve verimli çözümlerle ön plana çıktığı bir sektör olmuştur” diyen Gabarra sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de kurulu olan çok sayıda Biancalani makinesi, Biancalani’nin kalite ve yenilikçiliğe sürekli bağlılığının ödüllendirici bir sonucudur.”

Biancalani’nin geliştirdiği çözümlerde ‘verimlilik ve güvenilirlik’ ile rakiplerinden ayrıldığının altını çizen Gabarra, bu temel hedeflerine her zaman bağlı olduklarını söyledi. Gabarra sözlerini şöyle sürdürdü; “Çünkü bir tekstil şirketi için kalite felsefesini benimsemenin hem kısa hem de uzun vadede kar getirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle proses optimizasyondan başlayarak, enerji tüketiminin azaltılması ve aynı zamanda kimyasal yardımcıların miktarının azaltılması; şirkette verimlilik artışıyla birlikte, üretim kalitesini arttıracaktır. Dolayısıyla pazardaki konumunu güçlendirecek olan yatırımlardan hemen yararlanacaktır.”

“2018’de geçen yılın başarısını geçmeyi hedefliyoruz”

2017 yılının Türkiye pazarındaki en başarılı yıllardan biri olduğunu ifade eden Michele Gabarra; bunu Türk tekstil endüstrisinin kaliteye olan talebiyle açıkladı; “Son derece yüksek bir terbiye kalitesini ulaşmayı sağlayacak güvenilir cihazlara olan ihtiyaç sürekli artıyor. Bu nedenle, tüm bunları enerji verimli ve çevre dostu çözümlerle sunabilen makinelerimiz için yüksek talep oluyor.”

2018 yılında da geçen yıl yakalanan büyük başarıyı tekrar elde etmeyi ve daha iyi bir performans göstermeyi beklediklerini belirten Gabarra; “İyi başlayan yılın ilk ayları, bizleri geleceğe dair çok iyimser yapıyor” dedi.

Güncel Haberler

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied