Ana Sayfa » Eğirme » BTSR gelişmiş çözümleriyle ‘güvenilir’ partner kabul ediliyor

BTSR gelişmiş çözümleriyle ‘güvenilir’ partner kabul ediliyor

BTSR, gelişmiş sistemleri ile tekstil üreticilerinin verimlilik, kalite ve maliyet avantajı elde etmesine katkı sağlıyor.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

BTSR sektörde geride bıraktığı 25 yıl boyunca iplik hazırlama işlemlerinden tekstil zincirindeki diğer üretim aşamalarına dönük geliştirdiği çözümlerle güvenilir bir partner olarak öne çıktı. İtalya merkezli firma, en son teknoloji ekipmanlarıyla iplik ve tekstil üretim sürecinde tam kontrol sağlayarak; üretimde verimlilik, kalite ve maliyet tasarrufu sunuyor. 30’dan fazla ülkede yaygın uluslararası dağıtım ağına sahip olan BTSR, küresel ağı sayesinde Avrupa’dan, Kuzey/Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya kadar büyük pazarlara hizmet veriyor. 

BTSR’nin çözümleri geleneksel, elastomer, cam ve karbon elyaflar dahil tüm iplik türlerinin, iplik hareket sürecinin izlenmesi, besleme geriliminin kontrolü ve önemli kalite parametrelerinin kontrolü için ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış olan elektronik sensörler ve akıllı sistemleri kapsıyor. Firmanın geliştirdiği çözümlerin ana uygulama sektörleri arasında; külotlu çorap ve çorap, örme ve medikal ürünler, iplik hazırlık işlemleri, ayakkabı ve spor giyim, teknik tekstil ve halı yer alıyor. 

BTSR iki aşamada üretim sürecini yürütüyor, her adımda kontrol ediyor

Üretim bölümünde, pazarda bulunan en modern makine ve ekipmanları kullanan BTSR, üretim döngüsünü iki aşama üzerinden yürütüyor. En üst seviyede teknolojik ve robotik otomasyon kontrollü olan ilk aşama; asgari miktarda kalifiye işgücünün kullanılmasını ve ürünlerin temelini oluşturan elektronik bileşenlerin seri üretimi için tamamen otomatikleştirilmiş hatların kullanılmasını içeriyor. Ağırlıklı olarak doğrudan insanlar tarafından gerçekleştirilen ikinci aşama ise bitmiş parçaların takibini sağlamak amacıyla, organize edilmiş çalışma grupları aracılığıyla, tüm bileşenlerinin test edilmesini, montajını, kalibrasyonunu ve seri numarasıyla tanımlanmasını kapsıyor.  

Firmanın gelişmiş üretim sistemleri, ürün verimliliği açısından yüksek derecede önem taşıyan, tam kontrollü bir anında üretimin gerçekleşmesine imkân sağlarken, bu sayede her türlü zorlu sipariş eş zamanlı olarak karşılanabiliyor. SMT teknolojisine dayanan elektronik bileşenlerin otomatik montaj hatları, tüm BTSR ürünlerinde yüksek kalite ve çok fazla elektronik minyatürleştirme sağlıyor. Montajı yapılan tüm elektronik kartlar firmanın Kalite Kontrol Merkezi tarafından detaylı bir şekilde kontrol edilerek pazarla buluşuyor.  

BTSR gelişmiş çözümleriyle ‘güvenilir’ partner kabul ediliyor

‘Müşteri Memnuniyeti’ için AR-GE çalışmaları sürüyor

BTSR yüksek kalite standartlarını sağlamak için üretiminin %100’ünü teknolojik görüntüleme araçları ve ‘devrede test’ aracılığıyla kontrol ediyor. Tüm BTSR ürünlerinin, geçtikleri her kontrol hattında, çok sayıda doğrulama aşamasından geçmesi gerekiyor. Kalite Sistemi yönergelerine uygun olarak çalışan BTSR, müşterilerin talep ve beklentilerini analiz edip bunlara göre uygun çözümler sunarken; AR-GE Laboratuvarlarında ‘Müşteri Memnuniyetinin’ sağlanmasını hedefleyen özel ürünler üzerine çalışmalar ve projeler geliştiriyor. Projelerin fizibilitesi doğrulandıktan sonra, CAD ekipmanları ile donatılmış bir departmanda, ürün mühendisliği hem mekanik, tasarım ve ergonomi açısından, hem de elektronik, yani PCB ve ‘sipariş üzerine yapılan’ bileşenler açısından gerçekleştiriliyor. ARGE Software alanında çalışan başka bir mühendis ekibi, tüm BTSR ürünlerinin temelinde olan ‘Yazılım Geliştirilme’ süreciyle ilgileniyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

SSM tekstüre pazarında rekabeti artırıyor

Rieter Group bünyesinde bulunan SSM Schärer Schweiter Mettler AG (SSM), çeşitli uygulamalar için ürettiği SSM tek pozisyonlu makine konsepti DP5-FT ile pazarda tekstil üreticilerinin karşılaştığı esneklik gibi zorluklara çözümler...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied