Dornier müşterilerine yeni üretimler için destek veriyor

DORNIER coronavirüsle mücadelede yüz maskesi ve koruyucu kıyafet üretimi için müşterilerini destekliyor.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

2020’nin ilk yarısında bütün dünyayı etkileyen ve hayatı durma noktasına getiren COVID-19 pandemisi ile mücadele tüm ülkelerde devam ediyor. Salgınla mücadelede özellikle koruyucu önlemler ön plana çıkıyor. Koruyucu kıyafet ve ekipmanlara ilişkin artan talep ile birlikte bu konuda üretim artışı görülüyor. Alman dokuma makineleri üreticisi Lindauer Dornier GmbH, koruyucu giysi ve yüz maskelerinin üretimine geçiş yapmak isteyen müşterilerine tam destek veriyor.

Acil ihtiyaç duyulan bu koruyucu ekipmanların üretimi Dornier’in rapier ve airjet dokuma makinelerinde dokunabildiği için, firma, müşterilerin üretim prosesini potansiyel olarak mevcut gereksinimlere göre uyarlamasına aktif olarak yardımcı oluyor.

Lindau’daki Teknoloji Merkezi Yöneticisi Lars Öller; “Bunlar hepimiz için zor zamanlar. Bir aile şirketi olarak, ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte çalışmak ve insanları Covid-19’dan korumak ve hastalığın yayılmasını yavaşlatmak için çözümler sunmak istiyoruz,” dedi. Bu yaklaşımın iki etkisi var, öncelikle şirketler, sağlık uzmanları ve vatandaşların korunmasına katkı sunuluyor. Bunun yanı sıra firmalar düşen üretim kapasitelerini kullanarak, kriz edeniyle kaybedilen gelirlerini kısmen telafi edebilir.

Dornier müşterilerine yeni üretimler için destek veriyor
Dornier müşterilerine yeni üretimler için destek veriyor

Hava yastıkları kadar hassas yüz maskeleri

DORNIER dokuma çözümleri ile, örneğin pamuk veya polyesterden yapılmış yüz maskeleri hızlı, basit ve işlem açısından güvenilir şekilde üretilebiliyor. A1 tipi air-jet dokuma makinelerinde, hayat kurtaran yüz maskeleri tek parça halinde “Tek Parça Dokuma” olarak dokunabilir ve daha sonra istenilen şekle lazerle kesilebilir. Dünya çapındaki tüm hava yastıklarının üçte ikisi bu şekilde üretiliyor. Filtrelerin ve valflerin yerleştirilmesi için girintiler ve yapılar da maskelerin etkinliğini daha da artırmak için entegre edilebilir. Gümüş iplikler gibi antimikrobiyal maddeler koruyucu etkiyi daha da artırabilir.

A1 air-jet dokuma makinesi sahip olduğu DORNIER SyncroDrive® tahrik konsepti ile hız %10 artıyor. Bunu sağlarken minimum ısı gelişimi ve aynı enerji gereksinimi yeterlidir. Bu sistem sayesinde makinenin ömrü uzar ve işletme maliyetleri azalırken, kumaş üretiminde en yüksek işlev ve kalite güvenilirliği elde edilir.

Daha hızlı sertifikalar, tasarlanabilir moda

Coronavirüsten koruyucu ekipmanı piyasaya sürmeyi kolaylaştırmak ve birçok yerde uygunluk değerlendirme prosedürlerini hızlandırmak ve basitleştirmek için önlemler alındı. Tekstil yüz maskesi şimdi, muhtemelen coronavirüs krizinin ötesinde bile küresel bir moda trendi haline geliyor: gittikçe daha fazla tasarımcı bunu kişiselleştirilerek tasarlanabilen bir moda aksesuarı olarak kullanıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied