Ana Sayfa » Güncel » ISKO Gelecek İçin Denim Tasarımını Anlattı

ISKO Gelecek İçin Denim Tasarımını Anlattı

Amazon Destination Denim etkinliğine katılan ISKO, denim moda tedarik zincirinin daha şeffaf ve sürdürülebilir olması için çalışmalarını anlattı. ISKO’nun yenilikçi sürdürülebilirlik çözümü R-TWO öne çıkan konular arasında yer aldı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

ISKO Gelecek İçin Denim Tasarımını Anlattı
ISKO Gelecek İçin Denim Tasarımını Anlattı

Önde gelen denim markası ISKO, 24-27 Ekim tarihleri arasında Berlin Kuehlhaus’da düzenlenen Amazon Destination Denim (Amazon Hedef Denim) etkinliğine katılarak, inovasyon ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarını ve hedeflerini ortaya koydu. 4 gün boyu süren Amazon etkinliği, denim işini teknoloji, müzik ve kültür yönleriyle adeta bir festival havasına soktu.

Etkinlik kapsamında, 27 Ekim’de ISKO’nun sponsorluğunu üstendiği ve ISKO Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Keith O’Brain tarafından yönetilen panelde denim tedarik zinciri ele alındı. ‘Gelecek İçin Denim Tasarımı’ başlıklı panelin konuşmacılar arasında; ISKO Global Saha Pazarlama Müdürü Elena Faleschini, King of Indigo’nun kurucusu Tony Tonnaer, G-Star RAW’un Sürdürülebilirlik Direktörü Sofie Schop ve Wrangler’in küresel sürdürülebilir ticaret üst düzey yöneticisi Roian Atwood yer aldı. Dört denim uzmanı sürdürülebilirliğin bir küresel sorun olduğunu ve bu konuda küçük ama etkili kararlar alınabileceğini vurguladı.

Konuşulan çözümlerden birisi, pamuk ve geri dönüştürülmüş polyesterden yeni kumaş üretilmesini sağlayan ISKO’nun son yeniliği R-TWO platformu oldu.  Fütüristik, yenilikçi ve sorumlu bir yaklaşıma sahip olan bu platform sayesinde; hammadde kullanımı azalırken, geri dönüştürülmüş elyaf kullandığı için üretimde kaynak verimliliğini artıyor. R-TWO kumaşları üretmek için CCS sertifikalı üretim artığı pamuklar ve geri dönüştürülmüş polyester harmanlanıyor. Bu yeniden kazanım süreci tümüyle izlenebiliyor, belgelenebiliyor ve denetlenebiliyor. Bu doğrulama süreci, şirket tarafından iplik tedarikçisi Sanko ile ortaklaşa yürütülüyor.

ISKO sorumlu üretim çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor

Hem AB Ecolabel hem de Nordic Swan Ecolabel sahibi ilk denim işletmesi olan ISKO, sorumlu üretim çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Kurulu 2 bin ileri teknoloji otomatik dokuma tezgahı ile yılda 300 milyon metre kumaş üreten firmanın dünya çapında 35 ülkede ofisi bulunuyor. 25 binden fazla sorumlu üretim tekstil konseptine sahip olan ISKO, SANKO Grup’un tekstil bölümü firması olan SANKO Tekstil’in bir parçasıdır. ISKO ayrıca sürdürülebilirlik yöntemlerini daha da geliştirmek ve paydaşlarıyla açık bir diyalog oluşturmak için; Mart 2019 tarihinde kar amacı gütmeyen Textile Exchange’in bir parçası oldu.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied