Ana Sayfa » Güncel » Itema Galaksisini Schoch’u Satın Alarak Genişletti

Itema Galaksisini Schoch’u Satın Alarak Genişletti

Itema stratejik büyüme planı kapsamında dokuma tarağı ve aksesuarları üretici Schoch’un çoğunluk hisselerini satın aldı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Itema Galaksisini Schoch ’u Satın Alarak Genişletti
Itema Galaksisini Schoch ’u Satın Alarak Genişletti

Itema galaksisini Schoch’u satın alarak genişletti. RadiciGroup şirketlerinden gelişmiş dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetler alanında tekstil endüstrisinin önde gelen dokuma çözümleri sağlayıcısı Itema S.p.A, pazardaki stratejik büyüme adımlarına bir yenisini ekledi. Itema, merkezi Italya Ranica’da bulunan tarak ve diğer bileşenler dahil olmak üzere dokuma aksesuarları üreticisi Schoch’un çoğunluk hisselerini satın alımını Eylül ayı sonu itibariyle gerçekleştirdi. Schoch firmasının İtalya Bergamo’daki merkezinin yanı sıra Hindistan’da bağlı bir şirketi bulunuyor.

Itema’nın gerçekleştirdiği bu satın alma operasyonu, 2017 yılında başlatılan ve Itema’nın kapsamlı Galaxy (Galaksi) projesinin bir parçasını oluşturuyor. Böylece, tüm tekstil tedarik zincirindeki stratejik çeşitlilikler, dokuma makineleri bileşenlerinin geliştirilmesi için temel uzmanlık ve kaynaklar aracılığıyla entegrasyon hedefleniyor.

Rapier, airjet ve projektili dokuma teknolojilerine sahip olan Itema bu kapsamda 2017 yılında Lamiflex firmasının çoğunluk hisselerini devralmıştı. Daha sonra PTMT (eski Panter) firmasının devralan Itema, bir sonraki adımında Schoch’u bünyesine kattı. Bu anlaşma, önemli dokuma makinesi aksesuarlarının sinerjik gelişiminde ve Schoch’un ticari ağı sayesinde dikkate değer bir takviyeyi elde etmede önemli bir adım oluşturacak.

Dokuma tarakları ve aksesuarlarında bilinen bir marka; Schoch

Schoch’un devralınma operasyon formaliteleri Eylül ayı sonu itibariyle tamamlanmış bulunuyor. Firma 1907 yılında Bergamo eyaletindeki Ranica kentinde Alfredo Schoch tarafından kuruldu.  İsviçreli bir dokuma tarakları üreticisinin oğlu olan Alfredo Schoch, işini İtalya’da kurdu ve ailenin girişimcilik mesleğini burada sürdürdü. 1978 yılında ilk airjet taraklarını üreten firmanın gelişimindeki önemli dönüm noktası, 2009 yılında Hindistan pazarındaki gücünü arttırmak için Schoch Reeds India firmasını kurması ile gerçekleşti. Firma İtalya’daki merkezine yeni yatırımlar yaparak üretim portföyünü sürekli geliştirmeyi halen sürdürüyor.

Schoch yüz yıldan uzun bir süredir dokuma makinaları için kaliteli ve verimli dokuma tarağı ve aksesuarları üretimi ile biliniyor. Schoch’un ürün porftöyünde dokuma taraklarının yanı sıra şunlar bulunuyor; lameller, gücü teli çerçevesi, tel gücüler, enerji tasarrufu için nozüller, ultrasonik temizleme makineleri, dokuma aksesuarları, dokuma kancaları, dokuma tarak aksesuarları.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied