15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ITM 2022 Türk ve dünya ekonomisine ivme kazandırdı

ITMITM 2022 Türk ve dünya ekonomisine ivme kazandırdı

- Haber Sponsoru -

Pandemi sonrası dünyada düzenlenen ilk büyük uluslararası tekstil makineleri fuarı olan ITM 2022, 14-18 Haziran tarihleri arasında tekstil teknoloji liderlerini İstanbul’da ağırladı. Pandemi koşullarında ürün geliştirmeye ve yeni üretimlere ağırlık veren birçok firmanın 5 gün boyunca dokumadan örmeye, iplikten dijital baskıya, terbiyeden denime tekstilin her alanında en son yeniliklerin sergilediği ve dünya lansmanlarını yaptığı fuarda rekor satışlara imza atıldı. 5 günde 1,5 milyar Euro’nun üzerinde iş hacminin oluştuğu fuar, Türk ve dünya ekonomisine canlılık getirerek pandemi nedeniyle oluşan son yıllardaki olumsuz tablonun iyileşmesine katkı sağladı. Bunun yanı sıra tekstil sektöründen katılımcı ve ziyaretçilerin uzun bir aranın ardından ilk kez yüz yüze bir araya geldiği fuarda, fiziksel buluşmanın etki ve önemine vurgu yapıldı.

ITM 2022 Türk ve dünya ekonomisine ivme kazandırdı

Teknik Fuarcılık A.Ş. ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ortaklığıyla Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ITM 2022, 120 bin metrekarelik bir alanda toplam 12 salonda rekor sayıda ziyaretçi ve katılımcıyı ağırladı. 65 ülkeden 1280 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuarı, %44’ü uluslararası, %56’sı yurt içi olmak üzere 102 ülkeden 64.500 kişi ziyaret etti. İstanbul’un ulaşım kolaylığı ve vize sorununun olmamasının yurt dışından ziyaretçi katılımının yüksek olmasında etkili olduğu belirtildi. Pandemi sonrasında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin tedarik merkezinin Çin dahil Uzakdoğu ülkelerinden Türkiye’ye kayması, ITM 2022 fuarındaki ziyaretçi profiline de yansıdı. Fuara; Andora, Angola, Honduras, Peru, Seyşeller, Sierra Leone, Brezilya, Sri Lanka, Tanzanya, Mısır, İran, Umman gibi dünyanın dört bir yanından gelen üreticiler çok sayıda makine alımına ve güçlü iş birliklerine imza attı.

ITM 2022, 14-18 Haziran tarihleri arasında tekstil teknoloji liderlerini İstanbul’da ağırladı

ITM 2022 fuarından memnun ayrılan katılımcılar ITM 2024 için stantlarını büyütüyor

ITM 2022 Fuarı’nın ilk gününden itibaren beklentilerinin çok üzerinde bir satış grafiği yakaladıklarını ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiyi ağırladıklarını dile getiren pek çok firma yetkilisi ITM 2024 fuarında stantlarını büyütme kararı aldı. Firmalar fuar süresince kayıt başvuru noktalarına giderek ITM 2024 için yoğun katılım başvurusunda bulundu. Dünya tekstil teknoloji liderlerini bir araya getiren ITM ve HIGHTEX fuarlarının bir sonraki buluşması 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler