23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ITM ile buluşmak için bir yıl bekleyeceğiz

FuarlarITM ile buluşmak için bir yıl bekleyeceğiz

- Haber Sponsoru -

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük tekstil makineleri ve teknolojileri fuarı ITM2020, coronavirüs salgını nedeniyle ikinci kez erteleme duyurdu. Normal koşullarda 2-6 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilmesi gereken fuar, katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığına dönük önlemler nedeniyle 14-18 Temmuz 2020 tarihine ertelenmişti. Ancak dünya çapında salgının yayılım hızı ve özellikle Türkiye’de artan vaka sayıları bu bir aylık erteleme süresinin yeterli olmadığını gösterdi. Fuarın organizatörü Teknik Fuarcılık yaptığı bir açıklama ile fuarın bir sonraki yıla ertelendiğini duyurdu. Bu yeni planlamaya göre, ITM2021 fuarı 22-26 Haziran tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta organize edilecek.

ITM ile eşzamanlı ve birlikte organize edilen teknik tekstiller ve nonwoven fuarı Hightex de bu değişiklikten etkilendi. HIGHTEX fuarı ITM2021 ile aynı tarihler de gerçekleştirilecek.

Öncelik katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığı

ITM2020’nin ertelenmesine ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“ITM2020 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve HIGHTEX 2020 Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, Covid-19 (Korona virüsü) salgını sebebiyle 14-18 Temmuz 2020 tarihine ertelenmişti. Ancak şu anda Covid-19’un dünyadaki yayılması göz önünde bulundurularak fuarlarımızın 22-26 Haziran 2021 tarihine ertelenmesine karar verilmiştir. Bu karar; Covid-19 salgınının önümüzdeki birkaç ay boyunca dünyayı meşgul edeceği ve şu an itibariyle etkilerinin süreceği göz önünde bulundurularak alınmıştır.

ITM ve HIGHTEX Proje Grubu olarak birinci önceliğimiz, siz değerli katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin ve tüm iş birlikçilerimizin sağlığını korumaktır. Bu doğrultuda, ITM ve HIGHTEX Fuarları için 22-26 Haziran tarihine erteleme kararını tüm katılımcı firmalarımızın haklı bulacağına ve anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.”

ITM2020 fuarı bir yıl sonraya ertelendi
ITM2020 fuarı bir yıl sonraya ertelendi

Fuar şirketinden yapılan açıklamayı takiben, fuarın resmi web sitesinde güncel tarihler ve bilgiler yer almaya başladı.

İlk kez 2004 yılında gerçekleştirilen ITM fuarı, hızla gelişen Türk tekstil sektörü için önemli bir platform olarak kabul görüyor. Artan tekstil yatırımları nedeniyle Türkiye ve bölge pazarına ilgi gösteren küresel makine üreticileri ITM fuarlarının en önemli oyuncuları arasında yerini aldı. ITM fuarları aynı zamanda Türk tekstil makineleri ve aksesuarları üreticilerinin ihracat pazarlarına açılması açısından önemli bir işleve sahip bulunuyor. Fuar, her edisyonunda bir yandan katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırırken, diğer yandan TÜYAP’ta daha geniş bir alana yayılmayı başardı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler