KARL MAYER, STOLL’u satın aldı

Tekstil makineleri endüstrisinde sürpriz bir satın alma yaşandı. KARL MAYER, STOLL’u satın aldığını duyurdu.

Covid-19 yaşanırken ‘Yaratıcı Çarpışma: Girişimcilik’

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) sektör temsilcileri ve özellikle gençler için ufuk açan programlarını online platformlara taşıdı. UTİB Yönetim...

Hedef pazar esaslı destek sistemine geçiliyor

Hizmet sektöründeki firmalara dönük devlet desteğinde yeni bir dönem başladı. Resmi Gazete’de yayınlanan 2564 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile döviz...

Maske üreticileri BUTEKOM ile avantaj yakalıyor

Bursa’da sektörlerin nitelikli dönüşümü noktasında test ve analiz altyapısını genişleten Bursa Teknoloji Koordinasyon ve AR-GE Merkezi (BUTEKOM), Covid-19 salgını...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

KARL MAYER Grubu büyüme stratejisinin bir parçası olarak, STOLL Grubu satın almak için bir anlaşma imzaladı. Anlaşma 26 Şubat 2020 tarihinde imzalandı ve STOLL Grup, 1 Temmuz 2020’den itibaren KARL MAYER Grubunun bir parçası olacak.

STOLL’ü satın alan KARL MAYER, eklenen teknoloji ile düz örme sektöründe büyüme potansiyelini ve yenilikçi çözümler portföyünü geliştirecek. STOLL uluslararası bir endüstri lideridir. Bin çalışanı olan firma, yarının örme endüstrisi için yenilikçi araçlar ve servisler sunuyor.

KARL MAYER, Çözgülü Örme, Dokuma ve Teknik Tekstiller için Çözgü Hazırlık çözümlerinde, dünya çapında 2300’den fazla çalışanı ile yenilikçi bir pazar lideri konumunda.

KARL MAYER Grubunun CEO’su Arno Gärtner; “Satın alma büyüme stratejimiz için önemli bir adım ve STOLL’ün grubumuza katılmasından gurur duyuyoruz. STOLL, tekstil endüstrisinde uluslararası kabul görmüş bir markadır ve kapsamlı teknolojik uzmanlığa ve örme sektöründe deneyimli bir ekibe sahip” dedi.

Satın alma ile STOLL, bağımsız bir aile şirketi olan küresel KARL MAYER Grubunun bir parçası olacak. Sonuç olarak, STOLL, KARL MAYER’in satış, servis ve üretim alanlarının geniş küresel konumlanışından ve dijital çözümler gibi ortak geliştirme fırsatlarından yararlanacak.

Karl Mayer Grubu ve Stoll’ün portföyü birbirini tamamlıyor

STOLL CEO’su Andreas Schellhammer şunları söyledi; “Bu antlaşma, çözüm portföyleri ve bölgesel varlığı birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayan, tekstil makinaları üreticisi çok güçlü iki markayı bir araya getiriyor. Bu, dijitalleşme ve teknoloji alanlarında inovasyon stratejimizi genişletmemizi ve hızlandırmamızı ve küresel varlığımızı güçlendirmemizi sağlayacaktır. Müşteriler bundan doğrudan faydalanabilecek ve dinamik olarak değişen tekstil endüstrisindeki rekabet güçlerini artırabilecek.”

Her iki aile şirketi de uzun ve başarılı bir şirket geçmişine sahiptir ve aynı zamanda kendilerini trend belirleyici olarak tekrar tekrar kanıtlamıştır. İlgili pazar segmentlerinde bu iki firma inovasyon, kalite, uzun vadeli oryantasyon, güvenilirlik ve kapsamlı uzmanlığı temsil ediyor.

Tamamlayıcı ürün portföyleri ve tüm ilgili pazarlarda daha da fazla bölgesel mevcudiyet, uluslararası tekstil pazarında yeni, üst düzey uzmanlık yaratacak. Dolayısıyla KARL MAYER, tekstil endüstrisindeki iki ana ilmek oluşturma prosesi olan örme ve çözgülü örmede endüstri lideri çözümler sunan tek şirkettir.

Bu nedenle şirketler grubu, iş alanlarıyla gelecekte daha da geniş bir şekilde konumlandırılacak; Çözgülü Örme, Teknik Tekstiller, Çözgü Hazırlama, Düz Örme ve Dijital Çözümler. Müşterilere teknolojinin sınırlarından daha fazla eşlik edilebilecek.

KARL MAYER Grubu, STOLL’u satın aldı
KARL MAYER Grubu, STOLL’u satın aldı

STOLL varlığını sürdürecek

Bu anlaşma bir varlık sözleşmesidir. Köklü STOLL markası KARL MAYER Grubunun içinde değişmeden devam edecek. Dolayısıyla KARL MAYER sadece portföyünü genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni marka ile pazardaki konumunu güçlendiriyor.

Her iki şirketin CEO’su şunun altını çiziyor; “Müşterilerimiz bu işlem hazırlanırken her zaman odak noktamızdır. KARL MAYER Grubunun bir parçası olarak müşteriler, özellikle dijitalleşme gibi kapsayıcı konularda, inovasyon için ek ilave güçten faydalanacaklar. Her zamanki müşteri desteği ve hizmetinde değişiklik olmayacak.”

Güncel Haberler

Türk halı ihracatı pandemi şokunu hızla atlatıyor

Tekstil ve hazırgiyim sektörünün coronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı ihracat kaybı sıklıkla gündeme geliyor. Peki halı sektöründe durum nasıl? Sektörün...

Satışları düşen Inditex Group ilk kez zarar açıkladı

İspanyol perakende ve moda devi Inditex Group, tarihinde ilk kez zarar açıkladı.  1 Şubat – 30 Nisan arasını kapsayan...

Tekstil makineleri sevkiyatları 2019’da eksiyi gösterdi

Küresel tekstil makineleri sektörü geçen yıl sevkiyat rakamları ile 2018 yılının altında kaldı.  Tekstil makineleri sevkiyatları 2019’da eksiyi gösterdi....

Hızlı moda ve sezonluk ürünlerin sonuna geliyoruz

Son 10-15 yıldır bütün dünyayı etkisi altına alan hızlı moda ve sezonluk ürün konseptinde dönüşüm sinyalleri geliyor. Özellikle Covid-19...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied