KARL MAYER tekstilde yenilik sunmaktan vazgeçmiyor

KARL MAYER, Virtual Trade Show’da örme, teknik tekstiller ve dijitalleşme çözümlerini sergileyecek.

KARL MAYER, 15-30 Ekim tarihleri arasında WTiN Virtual Trade Show’a katılarak müşterilerinin ticari başarısına katkı sunmayı hedefliyor. Tekstil teknolojileri üreticisinin bu sanal etkinliğe katılımı birkaç yeniliği barındırıyor.

İlk kez bir online fuara katılacak olan KARL MAYER, aynı zamanda yeni iş birimi STOLL ile birlikte kendisini ilk kez geniş bir endüstri kitlesine sunacak.  Online ziyaretçiler firma standında iki önemli ilmek oluşturma teknolojisi; çözgülü örme ve atkılı örme konusunda yenilikçi çözümleri bulabilecek. KARL MAYER ayrıca, teknik tekstiller, çözgü hazırlama, dokuma ve dijitalleştirme alanlarında da trend belirleyen yenilikler sunacak. Bu çözümler, müşterilerin ticari faaliyetlerini daha başarılı hale getirmesine katkı sunabiliyor.

Firma çözgülü örme alanında, ekstra geniş yüksek performanslı triko makineleri portföyündeki son nesil model HKS 3-M ON sunumuna odaklanacak. Bu yeni model, öncekilerden %15 daha fazla hızlı ve kullanımı da daha kolay. Dolayısıyla hızlı operasyon sağlar. Bununla birlikte, her şeyden önce, desen tasarımı ve üretimi söz konusu olduğunda mümkün olan en büyük kapsamı sunuyor.

KARL MAYER’in fuar sunumundaki diğer önemli noktaları arasında; denim üretimi için çevre dostu ve ekonomik bir indigo boyama prosesi ve inşaat sektöründe ve altyapı projelerinde son derece popüler olan teknik tekstiller yer alıyor. Bu alanda bir video sunumu gerçekleşecek olan WEFTTRONIC II G’nin ziyaretçilerden büyük ilgi görmesi bekleniyor. Özellikle cam elyaf filesi ve jeo-file (geogrid) üreticileri bu atkı atma makinesine büyük talep gösteriyor.

KARL MAYER sunumlarında ayrıca günlük yüz maskelerinin kazançlı pazarına da odaklanacak. Firma bunun için müşterilerin sıradan çözgü ve standart düz örme makinelerinde gerçekleştirebilecekleri, rakiplerinden sıyrılmalarına yardımcı olacak çeşitli tekstil çözümleri geliştirdi.

KARL MAYER tekstilde yenilik sunmaktan vazgeçmiyor
KARL MAYER tekstilde yenilik sunmaktan vazgeçmiyor

Dijital olanaklar, limitsiz fırsatlar

Sanal fuarda öne çıkacak diğer çözümler, müşterilerin dayanıklılığını güçlendirmek için tasarlandı. Bunlar iyi düşünülmüş yazılım ürünlerini içeriyor ve müşterilere dinamik pazarlarda her zaman verimli bir şekilde hareket edebilmeleri için ihtiyaç duydukları özerkliği sunuyor. Örneğin, KM.ON tarafından k.innovation ürün kategorisindeki bir yenilik, oldukları yere, zamana ve dahil edilen tasarımların sayısına bakılmaksızın, modaya uygun çözgülü örme modellerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesini mümkün kılıyor.

Düz örme alanında ise, STOLL’un yeni yazılımı CPS –  Connective Pattern Software- akıllı özelliklerin entegrasyonu sayesinde tasarımcıların hedeflerine daha hızlı, daha kolay ve daha verimli bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Tasarımcılar ve ürün geliştiriciler, en son STOLL Trend Koleksiyonu ‘FASTER: Konseptten Mağazaya’yı merakla bekliyor.