Suominen Akıllı Nonwoven’ı Geliştirdi

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Suominen Akıllı Nonwoven’ı Geliştirdi
Suominen Akıllı Nonwoven’ı Geliştirdi

Suominen, Intelligent Nonwovens ™ ürününü sunar; yapay zeka kullanan ürünler.

Dünya çapında önde gelen bir nonwoven şirketi olan Suominen, Changemaker stratejisinde somut bir adım atıyor ve Suominen Intelligent Nonwovens ™ konseptini pazara sunuyor. Nonwoven dünyasında türünün ilk örneği olan konsept, dijital özellikleri firmaya ait nonwoven’lara yerleştirmeyi mümkün kılıyor. Örneğin, bu konsept ile ürün izlenebilirliği ve ürün güvenliği yeni bir seviyeye getirilebilir. Ayrıca, markalara gelişmiş bir çeşit pazarlama aracı da sunuyor. Bunlar, konseptin sunduğu fırsatların sadece bazıları.

Konsept, firmanın nonwovenlar için devrim niteliğinde bir desen seçimi olan High Definition Design Serisi’nin piyasaya sürülmesine yol açan araştırma ve geliştirme projelerinden kaynaklanıyor. Suominen Intelligent Nonwovens ™ konsepti, karışıma benzersiz bir teknik özellik katıyor ve yapay zekayı son derece yüksek tanımlı desenlerle birleştiriyor. Konsept ile her türlü dijital özellik, diğer işlevleri veya nonwovenın estetik görünümünü bozmadan alt tabakaya gömülebiliyor.

Son kullanım örnekleriyle ilgili sorular sorulduğunda, firmanın Teknolojiden Sorumlu Başkanı Markku Koivisto şunları söyledi; “Örneğin, bir tüketici yeni satın aldığı mendilin hammaddesinin kaynağını bilmek isterse, verileri sadece akıllı telefonunu kullanıp mendili tarayarak elde edebilir. Bir ıslak mendil üreticisi bir mendilde bir kusuru fark ederse ve nonwoven ürünün kökenini takip etmek istiyorsa, bu da akıllı telefonla daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Bu teknolojiyle nelerin başarılabileceğini hayal etmek bize ve müşterilerimize kalmış. Hemen hemen her uygulamaya uygulanabilir.”

“Suominen Intelligent Nonwovens ™ ‘un müşterilerimizin daha önce hiç görmediği bir şey olduğunu öğrendik; ve bu benzersiz konseptin ardındaki işlevler arası  ekibiyle gurur duyuyorum. Bu, Changemaker stratejimizde bir sıçramadır ve başkalarının yapamayacağı nonwovenlar oluşturabildiğimizi gösterir.”

Bu konsept, zaten nonwoven ve endüstrisindeki zorlukları çözmek için ileri bilim ve mühendislik ilkelerini yaratıcı şekilde kullanan yenilikçiliği tanıyan RISE Innovation Award için yarışan üç finalistten biri olarak seçilmişti.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied